Wasza kolekcja

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wasza kolekcja

Post autor: J-31 »

No tak Ogryzek, ledwo co Stonka trafiła do Ciebie to już Musiałeś ją rozebrać. A później zapodzieje się jedna mała śrubka i ... będzie po Stonce :D

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

Nawet mala kalka mi nigdy nie zginęła ;) Wiec jak może taka wielka śrubka??

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

Jak widać kolekcja skromna :D

Obrazek

Ryflaczek jest w trakcie konwersacji, Habis podobnie, Traxx nie skończony- jak widać. Poza tym do złożenia leży ET21, SM03, EN57 oraz EP09 ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Przemek »

Obrazek
MZK Domaszczyn Mały poszedł śladem MPK Wrocław i też dzierżawi autobusy. Znaczy jeden. I nie Solaris, tylko Mercedes. Lada dzień trafi do miejscowego ZNTKM na poprawę wyglądu wnętrza.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wasza kolekcja

Post autor: J-31 »

Ładnie pomalowany. Sam go Malowałeś, czy komuś wysłałeś na malowanko ? :P

A propo. Jeszcze by się klima przydała i byłby MPK Wrocław jak się patrzy :mruga:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Przemek »

To dawny 8306 M_Szymkowiaka. On go przerabiał i malował. A do MPK Wrocław trochę więcej mu brakuje niż tylko klima. Na razie bliżej mu do typowego używanego autobusu sprowadzonego z zachodu ;)

ironscull

Re: Wasza kolekcja

Post autor: ironscull »

Czas na małą aktualizację mojego taboru. Nie przybywa tego w zastraszającym tempie, ale sukcesywnie kompletuje to co mi się podoba. Model to ETA 150. Właściwie to jego doczepa, ale silnikowca nie udało mi się znaleźć. Zespoły trakcyjne ETA 150 były to akumulatorowe zespoły przystosowane do obsługi linii lokalnych. Pasażerowie cenili je za wyjątkowy komfort jazdy i cichy bieg. W tej chwili już wycofane z ruchu liniowego.
Sam model to produkcja LIMY. Cóż wiadomo jaka była jakość ówczesnej limy. Akurat w tym wypadku jest dobrze. Pudło odlane dobrze, nie brakuje szczegółów, jest nawet wnętrze.Jedyne do czego można się przyczepić to malowanie (mało dokładne), źle spasowane światła i te cholerne sprzęgi. Dwa ostatnie mam zamiar w niedługim czasie poprawić. Model dostanie kinematykę krótkiego sprzęgu i spasuje na nowo światła. Malowanie musi zostać.
Obrazek

Obrazek

Razor 688

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Razor 688 »

Moja kolekcja modeli ponownie się powiększyła o kolejny model. Jest nim Ikarus 260.00 #12-12 w malowaniu BKV Budapest. Co ciekawe model jest w skali 1:72 i muszę stwierdzić że bardzo ładnie odwzorowany. Po niżej parę fotek:
Obrazek
A poniżej zajezdnia z lat 80. :)
Obrazek

Liczę na to że w kolekcji Ikarusa znajdą się jeszcze Ikarusy 280, 415, 411 itp.

MC

Re: Wasza kolekcja

Post autor: MC »

Jaka firma i w jakiej kolekcji wyprodukowała ten model? Chciałam zerknąć czy może będzie dostępny taniej w Budapeszcie ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Przemek »

Najpewniej jest to model z kolekcji autobusowej znienawidzonego przez niektórych, Edition Atlas ;)

Razor 688

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Razor 688 »

Kędzior pisze:Najpewniej jest to model z kolekcji autobusowej znienawidzonego przez niektórych, Edition Atlas ;)
Dokładnie masz racje znienawidzony wydawca Atlas Edition. Udało mi się go sprowadzić z Budapestu. Model jako taki jest bardzo fajnie odwzorowany jednak parę nie ścisłości jest. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wasza kolekcja

Post autor: J-31 »

Parę "nieścisłości" ? Tzn. jakie ma wady ? ;)

Razor 688

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Razor 688 »

J-31 pisze:Parę "nieścisłości" ? Tzn. jakie ma wady ? ;)
Np. Kabina nie jest dopasowana odpowiednio do słupka od okna strony kierowcy, brak pokryw nad drzwiami nie wspominając już o zestawie rurek które moim zdaniem powinny być. To takie najważniejsze pierdołki które pierwsze rzucają się w oczy. No ale jak jest taki jest mi osobiście się podoba. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wasza kolekcja

Post autor: J-31 »

Wiesz, ja mam model Ikarusa 280.26 z Modelteca i tam też nie ma ani rurek (poręczy), ani pokryw maszyn drzwiowych... a kabiny to w ogóle nie ma. Nie wspominając już o tym, że fotele po prawej stronie powinny być podwójne, ale producent poszedł na łatwiznę i zastosował "ławy". A mimo to nie narzekam. I bardzo się z tego modelu cieszę :)

MC

Re: Wasza kolekcja

Post autor: MC »

W katalogu go nie ma, a na eBay'u jest w opakowaniu z ich logo.... To ja już nie wiem. Myślicie, że znajdę go w zwykłym kiosku?

A Modelltec usprawiedliwię skalą - niektórych rzeczy nie da się zrobić ;-)

ODPOWIEDZ