Wasza kolekcja

Ogólne dyskusje n.t. modeli
BarteG

Post autor: BarteG »

Mnie tam się nie chciało po piwnicy latać za lutownicą to i gwóźdź dawał radę :D . Zresztą ja jestem raczej ekscentrycznym modelarzem- wiedzą o tym niektórzy z MiniautoForum (cięcie modeli ¯uka gumówką, bądź brzeszczotem, [przeróbki z A-07 na A-03 etc], opalanie modeli w celu uzyskania efektów wyklepanej stłuczki i wiele innych :retard: ).

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

wiem ze to grozi mi :ban: ale... :retard: :nuts:


*Chodzi o technikę przedstawiona wyżej- opalanie itd :D
Ostatnio zmieniony 2012-11-13, 12:13 przez Ogryzek, łącznie zmieniany 1 raz.

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

Witam po małej ;) przerwie.

Powiedźcie mi tutaj głownie do modelarzy się zgłaszam z pytaniem. Chce zrobić napisy WPK Bielsko-Biała i numery taborowe na modelach Jelcza PR110U. Chciałbym aby to było naklejane, ale jakie dobrać wymiary do tego. Byłem w wczoraj w studiu reklamy jednak pani, która tam pracuje stwierdziła, że takich rzeczy nie jest w stanie wyciąć. :confused:

Docelowo chce zrobić takie coś jak jest na zdjęciu:
1). http://www.beskidzkie-autobusy.com/podg ... 148_aa.jpg
2). http://www.beskidzkie-autobusy.com/podg ... 500_aa.jpg

Czyli dwa numery na przodzie po jednym na bokach i z tyłu też jeden, ale nie mam kompletnego pojęcia jak się do tego zabrać i jak to wydrukować. Niestety, nie posiadam drukarki laserowej wiec zadanie bardzo utrudnione. :)

Co do modelu zawsze mogło być lepiej, ale warto się cieszyć tym co się ma. Generalnie model robi wrażenie i muszę przyznać, że właśnie przez przypadek dowiedziałem się o, nim z KM-Forum. ;) A, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to będzie również Ikarus 260. Jestem ciekaw wykonania tego modelu. ;)

BarteG

Post autor: BarteG »

*Chodzi o technikę przedstawiona wyżej- opalanie itd
Wiem, wydaje się idiotyczne, ale efekt jest całkiem ciekawy. Nie biorę jednak odpowiedzialności za to, że ktoś zepsuje sobie model. Stop z którego wykonane są modele z serii KAP bardzo szybko się topi i trzeba uważać żeby nie przeholować- bo może się skończyć tak, że model zamieni się w metalową kałużkę na kuchence :lol: . Wierz lub nie, ale jak się odpowiednio podgrzeje wybrane miejsce i uformuje tak żeby wyglądało na chałupniczo wyklepaną stłuczkę a do tego potem można trochę "podrdzewić" i pomazać bezbarwnym to miejsce to model (w tym przypadku jeden z moich ¯uczków) wygląda na realistycznego, obitego, zmęczonego życiem dostawczaka ;) .

Co do numerów bocznych i innych gówienek na peerki- z takim sprawami nie udaje się do studia reklamowego czy czegoś w ten deseń tylko na dowolne forum modelarskie- tam wiele osób zajmuje się robieniem kalk.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Muszę napisać... Pokaz foto :retard:

BarteG

Post autor: BarteG »

Ogryzek pisze:Muszę napisać... Pokaz foto :retard:
Za tydzień :retard: . Bo jeden z ¯uków robionych tą metodą został sprzedany a drugi (czy raczej sama, niewykończona kabina) od dwóch lat zalega na lakierni (czytaj w piwnicy) i muszę go odszukać a nie mam na to czasu w tym tygodniu :retard: .

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

To ja się pochwale swoją skromną kolekcją modeli. :)

Skala 1:72 :)
http://imageshack.us/photo/my-images/51/p1150340w.jpg/
Jeden Jelcz MEX 272 oraz Jelcz PR110U.

Skala 1:87 :)
http://imageshack.us/photo/my-images/715/p1150342e.jpg/
Ikarus 260.04, Solaris Urbino 12, Ikarus 280.26 i dwa Mercedesy O530G Citaro G.

I jeszcze widok na całą zajezdnie wraz z halą postojowo-naprawczą.
http://imageshack.us/photo/my-images/827/p1150345i.jpg/

Hala jest w trakcje remontu wiec nie jest jeszcze ukończona w 100% dodatkowo cały obiekt jest zbudowany z drewna przez mojego kolegę z pracy. Gdyby ktoś chciał coś takiego mogę podać namiary, gdyż hala jest zbudowana naprawdę profesjonalnie od podstaw. :)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Nie modele ale tez kolekcja :D

Obrazek

Obrazek

Oczywiście to nie wszystko :mruga:

Mam trochę dubli wiec jak ktoś jest chętny to na pewno się dogadamy :cool:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Razor 688 pisze:Jeden Jelcz MEX 272 oraz Jelcz PR110U.
Kupiłeś dwa modele PR-ki ? ;)

Ja na Twoim miejscu jedną z tych PR-ek przemalował np. na biało - PLL LOT ;)

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

J-31 pisze:
Razor 688 pisze:Jeden Jelcz MEX 272 oraz Jelcz PR110U.
Kupiłeś dwa modele PR-ki ? ;)

Ja na Twoim miejscu jedną z tych PR-ek przemalował np. na biało - PLL LOT ;)
Tak zgadza się kupiłem 2 modele, gdyż bardzo mi się one spodobały mimo małych niedociągnięć. Zamierzam je okleić numerami taborowymi #140 oraz #730, czyli pierwszy i ostatni Berliet w WPK/MZK Bielsko-Biała. Tylko mam problem jak zrobić oznaczenia dokładniej chodzi mi o takie małe napisy nadrukowane na folii samoprzylepnej. :)

[ Dodano: 15 Gru 2012 13:50 ]
No udało mi się dopasować tablice z numerami linii do Jelcza.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

irisbus

Post autor: irisbus »

Kolejny wóz dołączył do mojej kolekcji, tym razem używka i nie miejska a turystyk:

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ooo, jaki ładny Lew... plastikowy, czy metalowy ? ;)

irisbus

Post autor: irisbus »

Plastikowy, producent Rietze, skala H0, cena 50zł.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. W sumie fajny z niego model ;)

irisbus

Post autor: irisbus »

I kolejny turystyk:
Obrazek

ODPOWIEDZ