Wasza kolekcja

Ogólne dyskusje n.t. modeli
Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

Z nowości- Wagon WARS dobrze znany z pociągów InterCity z lat 90' :rotfl:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Kolejorz »

Niezły. :rotfl:

Razor 688

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Razor 688 »

J-31 pisze:Wiesz, ja mam model Ikarusa 280.26 z Modelteca i tam też nie ma ani rurek (poręczy), ani pokryw maszyn drzwiowych... a kabiny to w ogóle nie ma. Nie wspominając już o tym, że fotele po prawej stronie powinny być podwójne, ale producent poszedł na łatwiznę i zastosował "ławy". A mimo to nie narzekam. I bardzo się z tego modelu cieszę :)
Nie zamierzam narzekać, bo model Ikarusa bardzo mi się podoba jednak mały niedosyt pozostaje nadal. ;)

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

Kolejorz pisze:Niezły. :rotfl:
Pewnie, że nie zły. Wszak odpowiada oryginałowi :mruga:

Obrazek

Marzy mi się kompletny skład starego dobrego IC Lech z początku lat 90' kiedy to na PKP wchodziły takie kategorie pociągów jak IC, EC oraz EN. Pierwszy pociąg rangi EC został uruchomiony w 1992r. Gdzie (jak już jesteśmy przy wagonie restauracyjnym) obsługiwały na nich wagony DB. Natomiast wagony WRdun śmigały na InterCity :rotfl:

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

Jak już wcześniej pisałem kompletuje skład starego poczciwego IC Lech. W związku z tym z nowości u mnie doszły dwa wagony typu Z2 kl.2, które w/w składzie były w ilości 5szt. Tak wiec jeszcze 3 brakują :retard: Napis "InterCity" dodaje smaczku z lat 90' :roll:

Obrazek

Dodam ze w owych latach Lech składał się następująco: 1kl+1kl+1kl+1kl+Wr+2kl+2kl+2kl+2kl+2kl

Adrys1005

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Adrys1005 »

Dorobiłem się pierwszego niskopodłogowca.
Nie ma jeszcze lusterek i wycieraczek ale to dlatego, że zapomniałem je wydrukować. Dodam je przy następnym modelu, o ile nie zapomnę. :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

Adrys1005 jak zwykle twoje modele to 1kl :cool: Mógł byś pokazać grupami jakie masz modele? Przyznam się ze już się zakręciłem :retard:

Ja pokaże dokładniej najświeższe modele w kolekcji. Czyli 2x wagon 2kl typu Z2. Do wagonów jest dostępny komplet części do samodzielnego montażu( 1wag= 1komplet części). I tu widać jakość modelu. Do montażu nie została wykorzystana ani jedna kropla kleju. Wszystko na wcisk, wszystko się mocno trzyma.

Obrazek

Na początek porównanie czoła wagonu z zamontowanymi kompletnym wyposażeniem (brak sprzęgu ogrzewania- spokojnie, będzie :cool: ). Oraz czoła jakie jest bez montażu dodatkowych elementów.

Obrazek

Zbliżenie na czołownice z wyposażeniem uproszczonym. Będzie to oczywiście między wagonami.

Obrazek

Zbliżenie na czołownice z wyposażeniem kompletnym. Będzie to oczywiście koniec składu.

Obrazek

Mały element przy wózku a jak cieszy ;)

Obrazek

Na koniec zestawienie wagonów od końca składu ;)

Obrazek

Już się doczekać nie mogę kiedy skład będzie kompletny :rotfl:

Prócz licznych detali jakie wagony posiadają dodam ze wyposażenie wnętrza również jest bogate. Ilość, kolor foteli w przedziale, drzwi do przedziału, imitacja szyb nad fotelami, polki na bagaż, ruchoma klapa przejścia miedzy wagonowego... A na dokładkę sprężyste zderzaki. Jak dla mnie to wystarczające zalety dla których nie żałuje ani 1zł za te wagony :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wasza kolekcja

Post autor: J-31 »

Sporo elementów, ale bardzo realistycznie to wygląda. Super :P

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

Może i sporo ale wszystkiego i tak nie montuje się :) Dla przykładu wagony które będą w środku składu otrzymują tylko wersje uproszczona tak wiec te kompletne elementy mam na zapas ;) Dziś będę z nich montował elementy do Warsu który takowych nie posiada... Postaram się na wieczór zrobić fotkę 3 wagonów w szyku :D

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Kolejorz »

Ogryzek, Adrys1005 robi świetne modele kartonowe. :P Powoli zaczynam go doganiać z moimi umiejętnościami :mruga: modelarstwa kartonowego głównie kolejowego, może w dalekie przyszłości ukażą się i u mnie tramwaje, ew. autobusy. :)

Ogryzek piękną kolekcje masz. ;)

Adrys1005

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Adrys1005 »

Z tyłu barku znajduje się lustro przez co (szczególnie na drugiej półce) wydaje się, że jest dwa razy więcej modeli :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Kolejorz »

Normalnie szczęka mi opadła. :) To ty masz tego jeszcze więcej niż ja. :P Tam już miejsca brakuje na kolejne modele. :retard:

Adrys1005

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Adrys1005 »

@Ogryzek: Miałem wrzucić zdjęcia grupami, ale trochę tego jest i nie do końca mi sie chce. Myślę, że jedno zdjęcie powinno starczyć :)

@Kolejorz: Na pierwszej półce znajdzie sie jeszcze trochę miejsca na mniejsze lokomotywy. Na drugiej jest już ciasno ale na trzeciej wejdą jeszcze dwa autobusy :)

Jakbym miał jeszcze jeden taki barek mógłbym się zabrać za budowę dworców (Mam jeszcze dwa w planach) No i mógłbym dorzucić parę wiekszych modeli. A tak musze się ograniczać do tych mniejszych.

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Kolejorz »

Ja na wiosnę przyszłego roku postawię sobie segment (pojedynczy) z szklanymi drzwiczkami, na 5 półek szklanych, o dwie więcej półek od ciebie Adrys. :P Ten mój segment stoi sobie na strychu. Niechce mi się tam do nie go wchodzić, bo tam strasznie zimno jest i nie chcę oby ciepło z pokoju uszło. :retard:

Ogryzek

Re: Wasza kolekcja

Post autor: Ogryzek »

Tez w pierwszej chwili zgłupiałem :retard: Później doczytując post i przyglądając się zauważyłem "jawne haluny" :rotfl: Planujesz jakieś składy czy tak o. Luźne sztuki?

U mnie z kolei doszło pare detali do Warsu :mruga: Wszystko widać na foto :cool:

Obrazek

ODPOWIEDZ