Wspólny serwer rysunkowy - http://rysunki.fotokolej.waw.pl/

Ogólne dyskusje nt. rysunków pojazdów komunikacji miejskiej.
Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: Kolejorz »

Ja również jestem ZA. Ale na nic sie nie dorzuce. Ja też jakieś rysunki mam, przerabiam po innych autorach, chodźby po Jacbullu. Ponieważ on ma w sam raz rysunki do przeróbki. Chodzi mi o kolejowe rysunki- takich jak wagony pasażerskie i EZT-y. Więc popieram taki pomysł na stworzenie stronki dla rysunków fikcyjnych jak i realnych. Lecz jak wspominałem powyżej, nie dorzucam się. Jak by miała powstać tak strona, przydałby się- w swoim czasie- link z testową stroną na km-forum. :chytry:

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

Mrozard pisze:Do administrowania to powinien być ktoś też z dużą wiedzą i doświadczeniem w rysunkach. Aupera wskazuję.
Najlepiej jakby do administrowania samą galerią wybrać kogoś, kto zna się na rysunkach, oraz na... ekhm... administrowaniu (czyt. opanowywaniu bałaganu - tzw. bałaganmama :mruga: )

Czyli:
@Marcin_FTŚ - produkuje dużo wyśmienitych rysunków, i jest tutaj moderatorem.
@Kędzior - również i z jego komputera wychodzą dokładnie poprawki rysunków, jednocześnie jako moderator rządzi twardą ręką - byłby dobry do trzymania użytkowników w obronie praworządności i regulaminu. :D
@Mrozard - o jego rysunkach słyszał już prawie cały świat, a jednocześnie nie łamie regulaminu.
koniec masła...

Co do skryptu - dobry jest 4images, ale ma kilka dziur i wad. CPG jest od nich wolny, ale mniej się nadaje na rysunki. Na swoich stronach miałem skrypt 4images, który pomimo kilku wad, sprawował się świetnie.

Rumpel

Post autor: Rumpel »

Ja oczywiście moge użyczyć moich w miare realnych* bubli, co by wylądowały na stronce. Jeśli ktoś chce moge dac nawet moje fikcyjne rysunki, ale ich jest całkiem sporo, musiałbym pododawać parafki etc. Ale generalnie, z wrzuceniem na stronke nie ma problemu.

*W miare realnych, bo chyba żaden z moich rysunków nie jest realny. Ot, taki zboczenie, wszystko rysuje na swój sposób.

Co do zrzucania sie tez bym mógł, ale niestety moje środki sa baardzoo mizerne.

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

Rumpel pisze:Co do zrzucania sie tez bym mógł, ale niestety moje środki sa baardzoo mizerne.
Darowizny są (będą) dobrowolne. Nikt za to płacić nie musi, ale po prostu będzie mnie to kosztować około 65 zł rocznie. Daję więc możliwość wspomożenia biednego pracownika państwowego etatu. :mruga:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Jacbull pisze:@Marcin_FTŚ - produkuje dużo wyśmienitych rysunków, i jest tutaj moderatorem.
Ojj poczułem się wyróżniony, oczywiście na miarę możliwości i wolnego czasu jestem gotów podjąć to stanowisko, co do rysunków dziękuj raczej moim 'mentorom' bo ja sam niewiele umiem zdziałać, no chyba że ktoś uważa inaczej :P

Rumpel

Post autor: Rumpel »

Jacbull pisze:Darowizny są (będą) dobrowolne. Nikt za to płacić nie musi, ale po prostu będzie mnie to kosztować około 65 zł rocznie. Daję więc możliwość wspomożenia biednego pracownika państwowego etatu.
To lajtowo, jak sie każdy sciepnie dyszke na rok, to bedzie z nawiązką ;)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: Kolejorz »

A ty Jacbull na swoją stronę będziesz wrzucał rysunki kolejowe i nie tylko?

mk12

Post autor: mk12 »

Licencja od Zgona także jest. :P

Mrozard
Administrator
Administrator
Posty: 136
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Jacbull, jak mnie wskazujesz, to ja się nie opieram. :)

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

Witam,
Projekt nie umarł, wręcz przeciwnie - jest coraz bliżej. Na dzień dzisiejszy powiedzieć mogę, że akurat jestem w trakcie zmiany pracy i zanim wszystko się zrobi, trochę to potrwa. Trwają także negocjacje ze współwłaścicielem serwera.

Co jest pewne:

- 10GB miejsca
- Każdy rodzaj rysunków
- Administracja oddana w zaufane ręce 3 wymienionych osób
- Dodawanie rysunków przez każdego (z zachowaniem odpowiednich praw autorskich).

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Jacbull pisze:- 10GB miejsca
Na rysunki starczy aż nadto ;) Taki tam serwis komunikacyjny z ponad 1500 zdjęciami (nie powiem jaki) zajmuje raptem mniej niż 1GB.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mnie 5500 plików zajmuje w tym momencie ok. 42MB (w tym jest kilka zdjęć), tak więc faktycznie 10GB styknie Wam na wiele lat ;)

mk12

Post autor: mk12 »

Moje wszystkie rysunki i repainty zajmują 3472MB. Wszystko w .PNG. :diabeł:
Znajdą się jakieś duble, zdjęcia i inne krzaczki. Muszę zrobić porządek i powyrzucać te stare niedopracowane śmieci. ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

No to jak zostałem już z nicku wywołany w temacie, no to chętnie dorzucę swe 3 grosze do takiej stronki...;) Co do propozycji mnie jako administratora takiej strony, no to co w pierwszej kolejności, mam dosyć spore wątpliwości czy ktoś tutaj nie miał by czegoś przeciwko oraz czy bym sprostał, aczkolwiek tego 2 można się przekonać w miesiąc...;) Pomysł jak najbardziej zacny, godny uznania i zachwalenia...

Edit: Jakby to powiedzieć, powyższy post został napisany nieco "pod wpływem", więc byłym wdzięczny jakby nie był brany pod uwagę...;) Co do samej strony, to rzeczywiście podtrzymuję swoje zdanie, pomysł jak najbardziej godny pochwały...;)

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

Uwaga, uwaga.

Udostępniam Wam dziś testową wersję strony.

Na razie nie można dodawać tam rysunków, ale tylko, gdy uporam się z uporządkowaniem katalogów, serwer ruszy na dobre.

A więc:

WERSJA TESTOWA!

Zablokowany