Wspólny serwer rysunkowy - http://rysunki.fotokolej.waw.pl/

Ogólne dyskusje nt. rysunków pojazdów komunikacji miejskiej.
Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wspólny serwer rysunkowy - http://rysunki.fotokolej.waw.pl/

Post autor: Jacbull »

Zgodnie z tym, co narodziło się w tym temacie, proponuję utworzenie wspólnego serwera rysunków.

Będzie to strona, na której każdy z nas będzie mógł prezentować swoje rysunki, lub przeróbki istniejących (oczywiście na mocy pozwoleń oryginalnych autorów).

A propozycja wygląda tak:
Na dzień dzisiejszy mój serwer oferuje mi 100GB miejsca, z czego ja nie wykorzystuje nawet 1GB na obie strony (fotograficzna i rysunkowa). Mógłbym wydzielić nam 10GB (to dużo), na wspomniany projekt. Oczywiście kwestie techniczne, takie jak skrypt, oceny, komentarze, uporządkowanie, integracja z KM-F, pozostaje do dyskusji.

No i koszty...
Koszt utrzymania tego projektu to około 65 złotych rocznie. Nie zamierzam pobierać jakichkolwiek opłat za użytkowanie strony, ale byłoby mi miło, gdyby znalazł się ktoś, kto "rzuci drobnymi" na zasadzie dobrowolnej darowizny.

Licencje, pozwolenia...
W moim zamyśle strona zawierałaby rysunki zarówno fikcyjne, jak i realne (pojazdów KM oraz kolejowych). W tym miejscu chciałbym, żeby twórcy rysunków wypowiedzieli się o tym pomyśle, oraz określili, czy chcieliby udzielić pozwolenia, na publikowanie przeróbek swoich rysunków tylko i wyłącznie w KM-F oraz na wyżej wspomnianej stronie.
Pierwszy powiem, że zgodziłbym się. :mruga:

W ten sposób wszystkie rysunki będą w jednym miejscu, odpowiednio uporządkowane, i na pewno nie zginą.

Mrozard
Administrator
Administrator
Posty: 136
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Szczerze, to mi zaczyna być wszystko jedno czy ktoś użyje mojego rysunku, czy nie, więc mi pasuje. Tylko oczywiście trzeba uzgodnić szczegóły, jak miałaby wyglądać strona, integracja z KM-F, itd. :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Jacbull pisze:No i koszty...
Koszt utrzymania tego projektu to około 65 złotych rocznie. Nie zamierzam pobierać jakichkolwiek opłat za użytkowanie strony, ale byłoby mi miło, gdyby znalazł się ktoś, kto "rzuci drobnymi" na zasadzie dobrowolnej darowizny.
Ja oczywiście zawsze mogę się dorzucić do czegoś takiego i jestem za ;)
Jacbull pisze:Licencje, pozwolenia...
W moim zamyśle strona zawierałaby rysunki zarówno fikcyjne, jak i realne (pojazdów KM oraz kolejowych). W tym miejscu chciałbym, żeby twórcy rysunków wypowiedzieli się o tym pomyśle, oraz określili, czy chcieliby udzielić pozwolenia, na publikowanie przeróbek swoich rysunków tylko i wyłącznie w KM-F oraz na wyżej wspomnianej stronie.
Ja nie mam jako takiej możliwości udostępnienia pozwolenia na edycję moich rysunków ponieważ ściśle współpracuję w tym temacie z auperem i zgonem którzy są jakby moimi 'mentorami' w tej kwestii a nie chcę sobie narobić wśród nich wrogów ani nie chcę też na prawo i lewo rozdawać pozwoleń na wykorzystywanie ich elementów na czyichś rysunkach chyba że ta osoba osobiście się z nimi w tej kwestii skontaktuje.

BarteG

Post autor: BarteG »

Ja jako pomysłodawca też oczywiście jestem za ;). Z resztą ja nigdy nie miałem nic przeciwko temu żeby ktoś przerobił sobie mój rysunek. W końcu to tylko hobby. No to ja w takim razie zaczynam wykańczać i poprawiać miliard rysunków na moim dysku :cool: .

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

gornik357 pisze:No to ja w takim razie zaczynam wykańczać i poprawiać miliard rysunków na moim dysku .
Ile ja bym dał za takie chęci i wolny czas na takie zabawy ;)

mk12

Post autor: mk12 »

Ja mam całe mnóstwo rysunków, i to takich rarytasów. Jak najbardziej jestem ZA tą stronką.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Ja mam całe mnóstwo rysunków, i to takich rarytasów.
Chętnie bym je zobaczył, bo znając Ciebie będą to naprawdę cuda ;)

Domiz09

Post autor: Domiz09 »

No ja w sumie też trochę róznego typu rysunków z dorobionym wnętrzem czy poprawionym czymś innym mam, więc też jestem za :)

Coffee

Post autor: Coffee »

Jeżeli będzie można też swoje fikcyjne firmy mieć, to wchodzę w to! Nawet na serwer się dorzucę :)

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

Czyli jak na razie chętni do udziału w projekcie są:

Jacbull (rysunki+licencja)
Mrozard (rysunki+licencja)
Marcin_FTŚ (rysunki)
gornik357 (rysunki+licencja)
`ZgoN! (rysunki)
Domiz09 (rysunki)
Coffee (rysunki)

Oczywiście, na stronie mają się znaleźć wszystkie rodzaje rysunków, fikcyjne i realne.
Jak na razie potrzebujemy więc tylko:

domeny - najlepiej jakiejś darmowej.
administratora - chodzi tu o osobę, która to wszystko uporządkuje i będzie trzymała w pewnym ładzie. Za administrowanie techniczne wezmę się osobiście. :mruga:
skryptu - chodzi o to, czy bazujemy na skrypcie 4images, CPG, czy innym. Mi osobiście lepiej by pasował gotowy skrypt, gdyż wtedy każdy miałby możliwość dodania swoich rysunków, oraz mielibyśmy "wszystko gotowe".

Oczywiście potrzebujemy także zgody J-31, gdyż 90% rysunków wywodzi się z jego kolekcji.

Mrozard
Administrator
Administrator
Posty: 136
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Mi zależy na tym, żeby to nie wyglądało jak galeria KM-F, bo może i jest ładnie, ale niezbyt profesjonalnie.

Do administrowania to powinien być ktoś też z dużą wiedzą i doświadczeniem w rysunkach. Aupera wskazuję. :P

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 188
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Ja też jestem chętny do współpracy jak i do pomocy w rozwoju serwisu-strony.

O530

Post autor: O530 »

Baaardzo dobry pomysł z taką stronką. Swoją drogą dawno temu o tym myślałem, ale nie sądziłem, że coś takiego wypali. Tak, więc popieram tę inicjatywę w 100% !

BarteG

Post autor: BarteG »

Marcin_FTŚ pisze:
gornik357 pisze:No to ja w takim razie zaczynam wykańczać i poprawiać miliard rysunków na moim dysku .
Ile ja bym dał za takie chęci i wolny czas na takie zabawy ;)
Niestety u mnie słomiany zapał przezwycięża chęci i tym sposobem mam na dysku multum napoczętych i nie skończonych rysunków ;) .

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pomysł na taką stronę świetny. Część rysunków pojazdów realnych jest u mnie na stronie. :P
Jacbull pisze:Oczywiście potrzebujemy także zgody J-31, gdyż 90% rysunków wywodzi się z jego kolekcji.
Ne-ma-problema. Zgoda jest. A jak Ci się uda zrobić coś - stworzyć stronkę, to zrobię kilka linków od siebie ze strony :)

Zablokowany