wąskie tory w H0m

sinyou

wąskie tory w H0m

Post autor: sinyou »

Witam, od kilku miesięcy wykonuje modele taboru wąskotorowego w skali H0m(1000mm) z kartonu. Moje modele jak <b>narazie</b> nie są wyposarzone w np. wózki,osie,poręcze, sprzęgi.
Aktualnie posiadam 4 Lxd2,3 brankardy,6 dwuosiowych węglarek, 3 kryte dwuosiowce, 5 faurowskich bxhpi,Mbxd2-302. Modele wykonuję w wersji bez wnętrza, natomiast z zewnątrz będą jak najbardziej zblirzone do oryginałów.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pod tym linkiem więcej zdjęć http://www.garnek.pl/sinyou1/a

Junior

Post autor: Junior »

popracuj troszkę nad retuszem okien. Po sklejeniu okna będą wyglądały nie najładniej z tymi białymi krawędziami. A może postawisz modele na jakieś ładnej makiecie?

PX48-28

Post autor: PX48-28 »

A czy masz morze plany taboru na 1000mm?

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Wąskotorówki są wdzięczne... :) Też je produkuję, ale na 750 i 600 mm. Na 1000 mm chciałem zbudować kiedyś model niebieskiego "pasożyta" nr 6 z wrocławskiej Gazowni Tarnogaj, jednak póki co na rysunku bocznym się skończyło (chociaż nie wykluczam, że kiedyś znowu się nim zajmę). Moja wąskotorowa gromadka na 750 mm: Lxd2-234, Krauss CT8, PKS 3, brankard, pług sytemu Bjoerke, wagony osobowe - Ch 1103, Ch 1127 i salonka C 101; na 600 mm: fikcyjny wagon motorowy MBxc1-44 z kolei witaszyckiej, wagon do okopowizny oraz jeszcze nie sklejone: Wls40, dwa wagony osobowe, wagon barowy i cukrowniany parowozik 1A1n2t. Ponadto mam jeszcze modelik wagony kolejki konnej Mrozy - Rudka Sanatorium (szer. toru: 900 mm) :)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Ma może ktoś z czytających i tu obecnych gotowe modele do druku Lxd2 oraz wagonów z 750-tki?? Chce zrobić małe zestawienie taboru jaki jest na Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej...

PX48-28

Post autor: PX48-28 »

LXD2 jest w opracowaniu.(Corel)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

PX48-28 pisze:LXD2 jest w opracowaniu.(Corel)
Będzie ogólnie dostępne??

ironscull

Post autor: ironscull »

PX48-28 pisze:LXD2 jest w opracowaniu.(Corel)
Ogryzek pisze:Będzie ogólnie dostępne??
Jemu chyba chodziło, że dostępne w internecie. Bo takowe są ale to tylko rysunki matryc do fototrawienia. Jednak nie są wcale bezwartościowe. Kiedys na próbę na ich podstawie zrobilem model Lxd2 i się udało. Teraz na ich podstawie robię model już do druku, także jak skończę chętnie się podzielę. ;) Mam jeszcze pytanko. Chodzi mi o plany bądź jakieś dokładne rysunki wagonu Bxhpi typu A208P. Planuje zrobić mały składzik a mzteriałów na ten model nie mam. Pozdrawiam

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

ironscull pisze:...Mam jeszcze pytanko. Chodzi mi o plany bądź jakieś dokładne rysunki wagonu Bxhpi typu A208P. Planuje zrobić mały składzik a mzteriałów na ten model nie mam. Pozdrawiam

Myślę ze coś się uda załatwić :mruga: daj mi tydzień :retard:

PX48-28

Post autor: PX48-28 »

Ja już ten model mam prawie gotowy i też go chce opółblikować. A apropo na plany wagonu też jestem chętny.

ironscull

Post autor: ironscull »

Ogryzek pisze:Myślę ze coś się uda załatwić daj mi tydzień
Był bym bardzo wdzięczny ;)
PX48-28 pisze:Ja już ten model mam prawie gotowy i też go chce opółblikować. A apropo na plany wagonu też jestem chętny.
A jakie malowanie? Jakiś konkretny egzemplarz?
Moje Lxd2 będzie w malowaniu ZKD. Jeszcze nie wiem jaki numer taborowy ale będzie to model bez tłoczeń na drzwiach przedziału maszynowego. Jeżeli model będzie po sklejeniu całkiem przyzwoity , może pokuszę się o inne malowania.
No i druga kwestia. Model nie będzie przeznaczony do wydania, gdyż:
po pierwsze nie jest to całkowicie moje opracowanie
po drugie model Lxd2 z tego co wiem już jest wydany przez Modelika skala chyba 1:25. ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

to dogadaj się na z współpracownikiem i opublikujcie Lxd2... Ostrze ząbki na niego.. . I prośba czy jak by co nie zrobił byś w malowaniu GKW jak co mam co nie co o pługu 802S jak co pisać na gg :mruga:

ironscull

Post autor: ironscull »

Nie wiem na jakim etapie prac on jest. Ja za góra dwa dni powinienem skonczyć wtedy model zaprezentuje w tym temacie. Będzie on zwyczajnie do ściągnięcia, druku i sklejenia. Po tym modelu zabieram się za inne malowania.
Ogryzek pisze:w malowaniu GKW
Oczywiście, że będzie. Właściwie to z tego co widzę malowanie jest identyczne jak Lxd2 z ¯KD, różnica to chyba tylko tłoczenia na drzwiach przedziału maszynowego. Kolejne w planach malowanie to Lxd2 kolei Rogowskiej. W międzyczasie chciałbym też zająć się modelem Bxhpi, a i po materiały o pługu też chętnie się zgłoszę ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Tylko dla jasności.. Mowie GKW czyli Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa a tu mamy rumuna z i bez tłoczeń :mruga:

ironscull

Post autor: ironscull »

Domyśliłem się, że nie chodzi tu o Gdyńską Klinikę Weterynaryjną :D .
A tak na poważnie to przeglądałem zdjęcia Waszego taboru i tak jak pisałem nie będzie tu dużo roboty bo malowania są bardzo podobne, może nawet zrobie to za jednym zamachem. Główna różnica jaką zauważyłem w Lxd2 369 to tylko inny kolor pasa okalającego loka, no i tabliczki. ;)

ODPOWIEDZ