Prime Rail Polska

Tutaj można przedstawić swoją wirtualną firmę transportową.
Anoneedes
Posty: 74
Rejestracja: 2010-11-02, 16:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prime Rail Polska

Post autor: Anoneedes »

Prime Rail Polska to firma specjalizująca się w pasażerskich przewozach kolejowych. Pierwotnie działająca pod nazwą RZK Karsznice, w maju 2016 reaktywowała Karsznicką KD i zajmowała się organizacją KM w Karsznicach. Po uruchomieniu połączeń kolejowych na linii Szczecin - Police w grudniu 2016 i kilkudziesięciu krajowych pociągów w lutym 2017, przekształciła się w spółkę o obecnym kształcie, wyłączając ze swoich struktur komunikację miejską.
Dalsze miesiące to ekspansja na rynku kolejowych przewozów pasażerskich, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. W grudniu 2017 uruchomiono spółkę-córkę, zajmującą się przewozami w Czechach.

Łącznie spółka posiada 223 normalnotorowe pojazdy trakcyjne - od EN94, przez ED10 II w konfiguracji 8, 6 i 4 członowej, EU43, do EZT Trenes III w konfiguracji regionalnej (3 człony) i dalekobieżnej (6 członów). Wszystkie pojazdy (poza EN94 serwisowanymi w bazie Karsznickiej KD) są serwisowane i garażowane w pięciu bazach - warszawskiej (gdzie mieści się siedziba firmy), szczecińskiej, piotrkowskiej, wrocławskiej i sanockiej.

Funkcjonuje 26 relacji dalekobieżnych, z Warszawy można dojechać standardowo np. do Szczecina, Krakowa, Wrocławia (przez linię 24), Przemyśla (przez Sandomierz), ale też do Brna (EC), Brukseli (EN), Erfurtu (EC).

Strona internetowa spółki, gdzie znajduje się mapa połączeń, spis taboru i najnowsze informacje o połączeniach: http://rzkkarsznice.cba.pl

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1778
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prime Rail Polska

Post autor: J-31 »

Uwaga na ten link - jest zawirusowany. Po kliknięciu od razu ładuje się zainfekowany plik :chytry:

Anoneedes
Posty: 74
Rejestracja: 2010-11-02, 16:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prime Rail Polska

Post autor: Anoneedes »

J-31 pisze: 2017-12-31, 15:38 Uwaga na ten link - jest zawirusowany. Po kliknięciu od razu ładuje się zainfekowany plik :chytry:
Weź mnie nie strasz, już się przeraziłem że coś się stało :]

Anoneedes
Posty: 74
Rejestracja: 2010-11-02, 16:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prime Rail Polska

Post autor: Anoneedes »

Prime Rail Polska rozwija się dalej.

Uruchomiono nową kategorię pociągów - EuroCityExpress. Od pociągów EuroCity różni się ona m.in.:
  • ECE zatrzyma się maksymalnie 4 razy na terytorium Polski (oprócz stacji początkowej)
  • ECE podróżować będzie z prędkością ponad 160 km/h (EC – ze względów taborowych PRP – max. 160)
  • obsługa kelnerska na całym pokładzie pociągu ECE
  • ECE oferuje wyższy komfort niż EC (składy ETR610)
ECE kursują na trasach z Warszawy do Dortmundu i Budapesztu i z Krakowa do Innsbrucku.

PRP modernizować będzie również linię 938 w Warszawie, znaną również jako bocznica do Huty Warszawa, w dniach 1 kwietnia - 9 czerwca. Dawna bocznica stanie się dwutorową (z wyjątkiem wiaduktu nad al. Obrońców Grodna), zelektryfikowaną linią kolejową, biegnącą przez stację Radiowo do nowego dworca Warszawa Młociny, gdzie będzie można się przesiąść do metra, tramwajów i autobusów. W przyszłości pod Klaudynem będzie odgałęziać się linia biegnąca w tunelu pod Łosiowymi Błotami, Latchorzewem i Macierzyszem do Ożarowa i p.odg. Józefinów. Mapa inwestycji dostępna tutaj: https://drive.google.com/open?id=1jh6SW ... 6H2jNU9_4O

Zenon
Posty: 1
Rejestracja: 2018-05-10, 22:26

Re: Prime Rail Polska

Post autor: Zenon »

Witam

Jesteśmy podmiotem chroniącym dziedzictwo polskiej techniki kolejowej. Działamy pod nazwą vStowarzyszenie Kolej Przeszłości. Poszukujemy sponsora i operatora dla planowanych pociągów turystycznych oraz lokalnych połączeń pasażerskich prowadzonych trakcją parową.
Dysponujemy niezbędnym zapleczem technicznym oraz pojazdami trakcyjnymi wraz z maszynistami i obsługą warsztatową. Nie posiadamy jednak wagonów pasażerskich. Nie stać nas na zakup wagonów do obsługi krótkich połączeń lokalnych, a co dopiero do połączeń turystycznych.
Czy firma Prime Rail Polska s.f. jest zainteresowana podjęciem współpracy ze vStowarzyszeniem Kolej Przeszłości?

Pozdrawiam,
Zenon Trytytka
Prezes vStowarzyszenia Kolej Przeszłości

ODPOWIEDZ