[FAQ] Dlaczego nie widzę nowych wiadomości?

Tu możecie wyrażać swoje opinie i sugestie dotyczące działania forum a także uzyskać pomoc w przypadku problemów.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

[FAQ] Dlaczego nie widzę nowych wiadomości?

Post autor: Przemek »

Dlaczego mimo otrzymania wiadomości e-mail o nowej wiadomości na forum, nie widzę jej w Skrzynce odbiorczej na km-forum?

Najprawdopodobniej system forum uznał, że w Twojej skrzynce odbiorczej nie masz wystarczającej liczby miejsca na nowe wiadomości.

Dlaczego się tak dzieje?

Dzieje się tak, gdyż domyślną opcją w takich przypadkach jest odłożenie przychodzących wiadomości do momentu, gdy system uzna, że w skrzynce odbiorczej jest wystarczająca ilość miejsca do odebrania takiej wiadomości.

Jak można to zmienić?

Należy wejść do Panelu zarządzania kontem, wybrać zakładkę: Prywatne wiadomości a następnie z listy znajdującej się po lewej stronie wybrać opcję: Reguły, foldery i ustawienia.

Wyświetli się następujące okno:
Obrazek

Zjedź do sekcji: "Jeśli folder jest pełny:" (zaznaczonej na powyższym obrazku kolorem czerwonym).


Obrazek
Domyślnie ustawiona jest opcja "Nie aprobuj nowych wiadomości – nowe wiadomości będą czekały do czasu, aż będzie dostępna odpowiednia ilość miejsca w folderze.". Oznacza to, że w przypadkach, kiedy system forum uzna, że nie masz wystarczającej ilości miejsca w skrzynce odbiorczej, to kolejne otrzymane wiadomości prywatne odłoży "na później", dopóty dopóki użytkownik nie zwolni miejsca zajętego przez inne wiadomości prywatne.


Zalecana jest zmiana tej opcji na jedną z niniejszych: (zaznaczonych na obrazku kolorem zielonym):
Obrazek

Ustawienie opcji "Usuń najstarsze wiadomości" umożliwi systemowi usunięcie najstarszych prywatnych wiadomości z Twojej skrzynki odbiorczej. Gdy przekroczysz liczbę 50 wiadomości zamieszczonych w skrzynce odbiorczej, to otrzymując nową wiadomość, utracisz tylko najstarszą przechowywaną przez ciebie w skrzynce odbiorczej, lecz będziesz mieć pewność, że nowe wiadomości dotrą na Twoją skrzynkę PW i będziesz mógł je przeczytać od razu po ich otrzymaniu.

Ustawienie opcji "Przenieś do folderu:" umożliwia wybór folderu w Twojej skrzynce PW, do którego mają być kierowane nowe wiadomości, gdy chwilowo nie będziesz mieć wolnego miejsca w skrzynce odbiorczej. Do wyboru jest folder "Odebrane", "Zapisane", zaś gdy dodałeś wcześniej spersonalizowany folder, także przeniesienie tej wiadomości do tego folderu. Wyboru dokonasz rozwijając listę znajdującą się przy pozycji "Przenieś do folderu".

Aby zatwierdzić zmiany, kliknij przycisk Zmień, znajdujący się poniżej.


Od tej pory każda kolejna otrzymana wiadomość PW będzie widoczna.

Zablokowany