Modele MPK Wrocław

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

irisbus pisze:
Paparazzi pisze:Oczywiście na początku lat 2000 jeździła taka L11 w DLA ale była ona w barwach (jeśli sie nie mylę) chyba z Wałbrzycha (już nie pamiętam)
Z tego co wiem to Wałbrzych nigdy nie posiadał Jelczy L11, poza tym w roku 2000 wałbrzyskie MPK nie miało jeszcze jednolitego umalowania (Ikarusy i M11 były różnokolorowe w zależności od reklamy), przeważała duża część malowań biało-czerwonych itp.

Dzięki za info w sprawie modeli.
Z tego co pamiętam był on (błąd-nie L11 jak napiałem tylko M11)biało czerwony z jakąś reklamą,nawet nie wiem co sie z tym autobusem stało.

Dzięki za sprostowanie irisbus :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ten L11 nalezał do jednego z podwrocławskich prywaciarzy, zas w DLA posiadał nr. taborowy 433. Jeździł przez kilka miesięcy na przełomie 1999 i 2000 roku. Oprócz tego DLA wynajęło wówczas od Henryka Dyrdy ze Świdnicy L120 w kolorze niebieskim, który otrzymał nr. taborowy 436. Ten autobus jeździł przez pewien okres czasu w 2001r. na zlecenie DLA :).

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Adrian_ jesteś Wielki.Przypomniałeś mi właśnie o który autobus mi chodziło,o tego ze Świdnicy :D

[ Dodano: 2006-08-29, 16:10 ]
Kolejna porcja modeli :D tym razem VolvoB10M/JelczM180:
stare malowanie:
Obrazek
nowe malowanie:
Obrazek
oraz "nietypowe malowania":
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Paparazzi pisze:Jest jeszcze URBUS wykorzystujący neoplany 8012 ale tych modeli nie mam bo kiepsko z rysunkami tego autobusu.
Hehe. Paparazzi. Chyba Chciałeś napisać:
Bo J-31 nie zrobił rysunków N8012
:retard:

Pocieszę Cię, biorę się za rysunki Neoplana N8012, ale mam problem. Ten problem nazywa się: "tył". :D

A zatem Paparazzi, mam prośbę do Ciebie, o zrobienie mi dokładnego zdjęcia tyłu N8012. Na TWB nie ma - szukałem ;)

[ Dodano: 2006-08-30, 10:00 ]
PS. Ładne modele. Gratulacje. :P

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Bardzo ładne modele Paparazzi. Tylko zastanawia mnie jedno. Mianowicie które z Jelczy M180/Volv B10MA miało podkład pod reklamę w kolorze takim, jak model środkowy? bowiem te 2 podkłady (niebieski z reklamy Polar, zielono-biały z Gazety Wrocławskiej) kojarzę, a tego środkowego to nie :).

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

J-31 pisze: Pocieszę Cię, biorę się za rysunki Neoplana N8012, ale mam problem. Ten problem nazywa się: "tył".
:D Znalazłem takie oto fotki
http://ruhr-bus.de/sontowski80122.jpg
http://ruhr-bus.de/sontowski80121.jpg
i taki oto rysunek
http://www.speedysigns.com/custom/desig ... ear&bhcp=1

[ Dodano: 2006-08-30, 14:46 ]
Adrian_ pisze:Bardzo ładne modele Paparazzi. Tylko zastanawia mnie jedno. Mianowicie które z Jelczy M180/Volv B10MA miało podkład pod reklamę w kolorze takim, jak model środkowy? .
Model ten robiłem na podstawie zdjęcia z TWB: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-2378.html ale szczerze mówiąc to nie mam pojęcia (nie przypominam sobie na pewno) co to miała być za reklama :( chociaż powinienem był ją widzieć.
Ostatnio zmieniony 2006-08-30, 14:47 przez Paparazzi, łącznie zmieniany 1 raz.

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

To chyba nie był podkład pod żadną reklamę, ot taka ozdóbka. ;)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Turbo94 pisze:To chyba nie był podkład pod żadną reklamę, ot taka ozdóbka. ;)
Właśnie tak.Kiedyś we Wrocławiu malowało sie Jelcze M180 najpierw na podkład pod reklame(jeździły tak pare ładnych tygodni) a potem dostawały pełną reklame :rotfl: Sam nie wiem po co to robili na raty :nuts:

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

A 8003 jeździ w reklamie BOŚ... 8002 w Perfecta 8004 w ALPO a 8006 i 8007 chyba jeździły w reklamie Welli. Na pewno już jej nie ma 8005, nie wiem jak inne.

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Turbo94 pisze:A 8003 jeździ w reklamie BOŚ... 8002 w Perfecta 8004 w ALPO a 8006 i 8007 chyba jeździły w reklamie Welli. Na pewno już jej nie ma 8005, nie wiem jak inne.
Z tego co widziałem żadna z tych reklam chyba już nie jeździ. Postaram sie wkrótce(jak czas pozwoli) zrobić modele tych jelczy z nowymi reklamami ale póki co następne będą ikarusy.

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Paparazzi pisze:Z tego co widziałem żadna z tych reklam chyba już nie jeździ.
Chyba chodzi Ci o reklamę Welli. Inne jeżdżą.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Paparazzi pisze:Jest jeszcze URBUS wykorzystujący neoplany 8012 ale tych modeli nie mam bo kiepsko z rysunkami tego autobusu.
No dobrze zatem zmieńmy już tą sytuację. Przesłałeś mi bardzo ładne zdjęcia a, a wzamian za to ja... :mruga:

Obrazek Rysunek poprawiony dn. 1.09. J-31
Obrazek

Rysunki jeszcze "gorące". Musiałem je robić od podstaw wczoraj, przez cały wieczór. Niestety nie wiem jak wygląda tył tego N8012 (chodzi o opisy, kolory), zatem zrobiłem go intuicyjnie. ;)

Myślę, że do modelu sie sprzyda. Jednakże nie podejmuję się robić z tego modelu :mruga:

... A zatem Paparazzi... Powodzenia :P
Ostatnio zmieniony 2006-09-01, 08:49 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

:wow: Ekstra rysunki mojego ulubionego autobusu którym często jeżdże w weekendy :D Zaraz biore sie za robienie (bynajmniej spróbowanie)modelu.Wielkie dzięki J-31

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Halo Paparazzi. Muszę Cię niestety przeprosić. Zauważyłem wczoraj wieczorem dwa małe błędy w rysunku jednego z boków (lewego) N8012.

A zatem poprawiam swój błąd.
Obrazek

I teraz jest prawidłowo. ;)

A błędy polegały na tym, że:
:strzałka: drugie drzwi były nie właściwe
:strzałka: brakowało rewizji do wlewu paliwa.

Jeszcze raz przepraszam, no ale jak się robi coś na szybko, to tak później jest :]

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

J-31 nie ma za co przepraszać :D rysunki tego neoplana są super( :!: bedzie model) ale póki co to mam kolejną porcje modeli z MPK Wrocław. Tym razem Ikarusy[cz.1.]:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ