Modele MPK Wrocław

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
Paparazzi

Modele MPK Wrocław

Post autor: Paparazzi »

Kolekcja moich modeli w barwach MPK Wrocław powstała z modeli istniejących na tym forum i wykonanych przez: OZZY-ego,Robsona,Piotrka_2274 i innych forumowiczów tylko kilka modeli autobusów zostało wykonanych przezemnie na podstawie rysunków J-31:
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
¯ycze przyjemnej zabawy modelami ;)

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

:shocked: Paparazzi... Zatkało mnie. Bardzo dziękuję.

irisbus

Post autor: irisbus »

Całkiem spora kolekcje, postaram sie je skleić jak tylko będę miał jakieś kartoniki, tekturki itp na podklejenie ;)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

irisbus pisze:Całkiem spora kolekcje, postaram sie je skleić jak tylko będę miał jakieś kartoniki, tekturki itp na podklejenie ;)
Proponuje zamiast podklejania wydrukować je na bloku technicznym i polakierować lakierem bezbarwnym do paznokci.Ja tak robie i modele zachowują sztywność.

irisbus

Post autor: irisbus »

Paparazzi pisze:
irisbus pisze:Całkiem spora kolekcje, postaram sie je skleić jak tylko będę miał jakieś kartoniki, tekturki itp na podklejenie ;)
Proponuje zamiast podklejania wydrukować je na bloku technicznym i polakierować lakierem bezbarwnym do paznokci.Ja tak robie i modele zachowują sztywność.
Dziękuje za informacje, na pewno to przetestuje, to dla tego zapewne Twoje modele wyglądają tak doskonale.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Rzeczywiście bardzo ładne modele, ale wydaje mi sie, że brakuje tutaj jednego typu autobusów. Mianowicie Ikarusów 280.26 w malowaniu MPK Wrocław. Ale ogólnie są to całkiem ciekawe modele. Czy można je również wydrukowac na zwykłej kartce do drukarki, czy wówczas tak wydrukowany model będzie słabszy technicznie?

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Adrian_ pisze:Rzeczywiście bardzo ładne modele, ale wydaje mi sie, że brakuje tutaj jednego typu autobusów. Mianowicie Ikarusów 280.26 w malowaniu MPK Wrocław. Ale ogólnie są to całkiem ciekawe modele. Czy można je również wydrukowac na zwykłej kartce do drukarki, czy wówczas tak wydrukowany model będzie słabszy technicznie?
Modeli Ikarusów jeszcze nie robiłem (brak motywacji) a co do drukowania na zwykłych kartkach to są one zbyt cienkie i model taki bedzie sie po prostu wyginał w różne strony.

mil

Post autor: mil »

fajnie. Teraz wszystko jest razem. Ułatwiłeś wszystkim Szukanie. Mam tylko pytanie (Nie mieszkam we wrocławiu) czy są to wszystkie autobusy i tramwaje tam jażdżące?

[ Dodano: 2006-08-16, 17:29 ]
ano nie zauważyłem poprzedniego postu sorki.

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Przecież Adrian pisał, że brakuje Ikarusów 280.26... I jeszcze Jelczy 120MM i Volvo 7000/7700. :wall:

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

mil pisze:fajnie. Teraz wszystko jest razem. Ułatwiłeś wszystkim Szukanie. Mam tylko pytanie (Nie mieszkam we wrocławiu) czy są to wszystkie autobusy i tramwaje tam jażdżące?
Prawie wszystkie z MPK oprócz ikarusów i 2 modeli z Protramu,są jeszcze solarisy z POLBUS PKS na kilku liniach podmiejskich i z DLA neoplany i mercedesy też na liniach podmiejskich.Jest jeszcze URBUS wykorzystujący neoplany 8012 ale tych modeli nie mam bo kiepsko z rysunkami tego autobusu.

[ Dodano: 2006-08-16, 19:37 ]
zapomniałem jeszcze o nieprzegubowym volvo 7000

[ Dodano: 2006-08-16, 23:47 ]
Oto brakujące modele: :)
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek
Do kolekcji można jeszcze dorzucić 102Na z reklamami które jeździly kiedyśpo Wrocławiu:
tematy35/modele-pojazdow-z-reklamami-vt2113,45.htm

irisbus

Post autor: irisbus »

Paparazzi: mam do ciebie jeszcze jedno pytanie, malujesz model lakierem po sklejeniu czy przed :?:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Bardzo ładne modele. Co prawda ta pomarańczowa L11 pasuje raczej do DLA w latach wcześniejszych, ale to nie urąga jakości tychże modeli :). A co do tych modeli tramwajów to czy masz moze model stodwójki z reklamą "Różowej Pantery" ?.

irisbus

Post autor: irisbus »

Adrian_ pisze:Bardzo ładne modele. Co prawda ta pomarańczowa L11 pasuje raczej do DLA w latach wcześniejszych, ale to nie urąga jakości tychże modeli :). A co do tych modeli tramwajów to czy masz moze model stodwójki z reklamą "Różowej Pantery" ?.
Jeśli się nie myle to model 102 różowej pantery jest w dziale "Modele pojazdów z reklamami" :)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

irisbus pisze:Paparazzi: mam do ciebie jeszcze jedno pytanie, malujesz model lakierem po sklejeniu czy przed :?:
Model maluje po sklejeniu.
A oto ostatni z moich modeli :
Obrazek Obrazek
Jak tylko zrobie Ikarusy to postaram sie je udostępnić .

[ Dodano: 2006-08-18, 08:38 ]
Adrian_ pisze: Co prawda ta pomarańczowa L11 pasuje raczej do DLA w latach wcześniejszych, ale to nie urąga jakości tychże modeli :).?.
Oczywiście na początku lat 2000 jeździła taka L11 w DLA ale była ona w barwach (jeśli sie nie mylę) chyba z Wałbrzycha (już nie pamiętam),gruchot z niej był niesamowity.Jeśli chodzi o tą pomarańczową to właśnie w takim kolorze jeżdziła na nie istniejącej już linii 151.
A oto fragment artykułu pt.:"Krótkie serie autobusów w MPK Wrocław":
[...] Jelcz M11 na bazie, którego postała lokalna wersja - Jelcz L11-W roku 1989 wrocławskie przedsiębiorstwo zakupiło niewielką partię autobusów Jelcz L-11. Jelcz L-11 to lokalna odmiana dobrze wszystkim znanego typu M11 o długości 11 metrów. Posiada dwie pary dwuskrzydłowych drzwi, umieszczonych w układzie 2-0-2 (na przednim i tylnym zwisie). Wewnątrz znajdują się 22 podwójne fotele. Łącznie autobus może przewieźć 82 osoby. Pod sufitem umiejscowione zostały siatkowe półki, umożliwiające transport bagażu (autobus nie posiada bagażników podpodłogowych). Jelcz L-11 napędzany jest wysokoprężnym silnikiem RABA-MAN D2 156HMU o mocy maksymalnej 142 kW. Wrocławskie Jelcze L-11 skierowano do obsługi linii podmiejskich. Obecnie takie linie - oprócz linii nr 610 - obsługuje przewoźnik DLA (Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o. o.). Ostatnie cztery Jelcze L-11, pozostające wciąż na stanie MPK, kursują głównie na liniach nocnych i mniej obciążonych liniach dziennych (np. 100, 316). Zajezdnia IX przy ul. Obornickiej eksploatuje 3 egzemplarze L-11 (numery: 6114, 6115, 6116), natomiast Zajezdnia VII przy ul. Grabiszyńskiej - 1 egzemplarz (nr 6120).[...]

irisbus

Post autor: irisbus »

Paparazzi pisze:Oczywiście na początku lat 2000 jeździła taka L11 w DLA ale była ona w barwach (jeśli sie nie mylę) chyba z Wałbrzycha (już nie pamiętam)
Z tego co wiem to Wałbrzych nigdy nie posiadał Jelczy L11, poza tym w roku 2000 wałbrzyskie MPK nie miało jeszcze jednolitego umalowania (Ikarusy i M11 były różnokolorowe w zależności od reklamy), przeważała duża część malowań biało-czerwonych itp.

Dzięki za info w sprawie modeli.

ODPOWIEDZ