ZKM Suwałki

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
mil

Post autor: mil »

Co do boku to rzeczywiście masz rację Plocmaster (sprawdzałem).
A tył ma dolne światła od IIIg a górę (wyświetlacz) od Ig (IIIg ma całośc czarną)

doktorek pawel

Post autor: doktorek pawel »

ok jutro zamieszczę poprawione modele :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oj chyba trzeba będzie trochę pomóc Doktorkowi ;)


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Doktorku - tak jak obiecałem wcześniej - postanowiłem Ci trochę pomóc. :D

To co jest poniżej, to nie oznacza wcale, że chcę się tutaj pochwalić "jaki to ze mnie wielki fachman od modeli" - bo ja też nie jest najlepszy i popełniam masę błędów. Nie oznacza to również, że będę teraz robił modele autobusów w Suwałkach. :chytry:

A zatem...

Tak jak pisałem wcześniej warto, Abyś chcąc zrobić model starał się odpowiednio przygotować rysunki i przez to dopracować model. A nie robić go na sztukę. Na ilość. To nie oto chodzi... :cool:

Zacznijmy od rysunków:
Obrazek
Obrazek
Gdybyś jednak Chciał zrobić z tych rysunków model - metodą taką, jak Twoje modele - to mógłbyś się znieźle zdziwić. Ponieważ rysunki mają tylko pokazać pojazd. A model, to zupełnie inna sprawa... :razz:

Powyższe rysunki, odpowiedni zmieniłem, tak aby pasowały do modelu. Przede wszystkim podniosłem wysokość okien. A także wysokość pasa nad okiennego. On ma się ładnie zagiąć. ;)

No i mamy model
Obrazek

I jeszcze jednak uwaga.

Zamieściłeś powyżej - trzy modele SU 12 oraz dwa modele Jelcza PR110.
Po co ?
O ile dla Ciebie ma to znaczenie - bo Chciałbyś mieć wszyskie autobusy. Jest to zrozumiałe. O tyle dla pozostałych forumowiczów (nie mających nic wspólnego z Suwałkami) w zupełności wystarczy po jednym z tych pojazdów. Pozostała reszta, to jest już zaśmiecanie forum :mruga:

Ach. No i na koniec - jeśli wierzyć TWB - to w Suwałkach nie ma ZKM, ale jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Sp. z o.o (na modelu jest błąd literowy, co potwierdza to, że nikt nie jest perfekcyjny, ja też nie :retard: ) ;)

Powyższy model jest dla Ciebie, po to Byś starał się zrozumieć skalę problemów związanych z robieniem modeli papierowych. Jest tam wiele, sprawdzonych pomysłów... :)

Jeszcze może tak z ciekawości zapytam - a czy Skleiłeś któryś z tych modeli - które Przesłałeś. Jeśli tak - to czy Możesz pokazać ich zdjęcia ? :razz:

doktorek pawel

Post autor: doktorek pawel »


Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Mam pytanie do doktorka: czy oprócz modeli Solarisów (każdy z innym numerem taborowym) planujesz pokazać modele innych marek autobusów jakie posiada ZKM Suwałki? :chytry:

u2w

Post autor: u2w »

Paparazzi pisze:czy oprócz modeli Solarisów (każdy z innym numerem taborowym) planujesz pokazać modele innych marek
Spokojnie - na pewno. Prognozując, następnym modelem będzie Solaris #109 :diabeł:

irisbus

Post autor: irisbus »

doktorek pawel pisze:ok model Solaris 109
u2w pisze:Prognozując, następnym modelem będzie Solaris #109
Eee już był (i to 2 razy :confused: ), to następny #110 :D Coś mi się zdaje że szykuje się ogromna kolekcja (identycznych Solarisów :nuts: ). może byś wykombinował Jelcz PR110M, Jelcz M11, Ikarus 280, nie samymi Solarisami żyje ZKM :)

u2w

Post autor: u2w »

irisbus pisze:Eee już był (i to 2 razy ),
Do trzech razy sztuka :wall:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. Albo nasz miły Doktorek ma problemy z oczami, albo z ze zrozumiemiem tego co napisałem :o:

Bingo... już wiem. :D Doktorek Paweł jest okulistą :diabeł:

Doktorku Spróbuj inny pojazd - Może MAN. Będzie łatwiejszy do zrobienia. Sposób zrobienia modelu, pokazałem Ci na Solarisie ;)

doktorek pawel

Post autor: doktorek pawel »

118
http://img172.imageshack.us/img172/6705/118iq8.png

[ Dodano: 2007-04-06, 11:27 ]
i Jak teraz :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

doktorek pawel pisze:i Jak teraz
Lepiej. A czemu nie Skorygowałeś przodu (boki modelu) ? Ja bym je po prostu wyprostował i zlikwidował lusterko. Dodałeś je osobno :)

doktorek pawel

Post autor: doktorek pawel »

ok mam jelcza M11
http://img175.imageshack.us/img175/8279/75co9.png

[ Dodano: 2007-04-08, 09:17 ]
:cool:

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Na boku pas lamp jest czarny, a na przodzie biały.

ODPOWIEDZ