Scania CN270UBx2 PKS Grodzisk Maz. - model

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Scania CN270UBx2 PKS Grodzisk Maz. - model

Post autor: J-31 »

Szanowni koledzy 1-szy czerwca 2007 roku mamy za sobą. Długo oczekiwane, przez mkm-ów z Warszawy, Scanie już miały swoją premierę liniową ;)

A zatem.... :mruga:
Obrazek

.... czas na premierę modelu :razz:

Obrazek

Model w tej postaci jest w zasadzie gotowy do sklejenia, ale ja postanowiłem jeszcze wymyślić coś. Podłogę ze skrzydełkami. Ona usztywni całą konstrukcję. Jednak jest to tylko opcja - szczególnie polecana dla tych z Was, którzy zdecydowali by się skleić model z papieru ;)

Obrazek

Model skleiłem, ale to co skleiłem to wersja "alfa". W trakcie klejenia wyszły pewne mankamenty, które poprawiłem. A mimo to - na zachętę - pochwalę się fotkami ;)

Obrazek Obrazek

Generalna uwaga, ważna dla Tych z Was, którzy chcieli by to skleić. Fronty (przód, tył) są celowo szersze. Należy je założyć na boki. I tak skleić. W ten sposób uzyskujemy, charakterystyczne zagięcie ;)

Pozostaje mi już tylko życzyć miłego sklejania :)
Ostatnio zmieniony 2007-06-15, 09:27 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

MIG

Post autor: MIG »

Świetna, ale nie zaszybko ją zrobiłeś. :diabeł: Niezdązyła odstać, bo z tym jak z winem, im starsze tym lepsze. ;D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MIG pisze:Świetna, ale nie zaszybko ją zrobiłeś :diabeł:
Nie. Dlatego, że teraz będą się one zmieniać. Nawet już się zmieniają. Już dostają pierwsze reklamy. A ten model pokazuje autobus w wersji oryginalnej. A ta chyba jest najfajniejsza :)

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Brawo, J-31, bardzo ładny model.
Widziałem te Scanie, podczas pierwszego dnia kursowania. :)

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

Przyłączam się do gratulacji bardzo ładny model. :mruga:

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Super cacko, ale zajefajny pojazd.

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

No cóż. Nic dodać nic ująć. Model kolegi J-31 jak zwykle 1 klasa :!:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. Model przedstawia autobus w wersji "dziewiczej". Obecnie są one obklejane reklamami ;)

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

J-31 pisze:Dzięki. Model przedstawia autobus w wersji "dziewiczej". Obecnie są one obklejane reklamami ;)
I już reklamy ech szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się ze już je okleją w Bielsku prezydent sam powiedział, że nie pozwoli na oklejenie reklamą nowych Solarek. :)

M_Szymkowiak

Post autor: M_Szymkowiak »

Ja widzę nieścisłość, 3 trzwiach jest cień okna z drugiej strony, a na tej stronie nie ma cienia okien od strony drzwi :P Mam nadzieje że zrozumiesz to co chce Ci przekazać ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:Ja widzę nieścisłość, 3 trzwiach jest cień okna z drugiej strony, a na tej stronie nie ma cienia okien od strony drzwi :P
Tak. Wiem o co chodzi. To rzeczywiście jest nieścisłość - ale celowa. ;)

Miałem z tym pewien dylemat.

Otóż, gdybym zastosował ten sam odcień szarości (taki jaki zastosowałem do cienia okna, w widoku od strony drzwi), to patrząc na model można by odnieść wrażenie, że wszystkie okna po lewej stronie pudła, są odsuwane. A tak przecież nie jest. Okna są pełne...

Gdyby zdecydował się na inny odcień szarości, to wyglądało by brzydko. Szczególnie, że gdyby odcień byłby zbyt jasny, to byłby mało widoczny. I również wzbudzało by wątpliwości ;)

A zatem postanowiłem sobie nieco ułatwić życie i pozostawiłem po lewej pełne okna ;)

PS. Tak samo postąpiłem w przypadku pierwszego okna po stronie drzwi. :mruga:

Jedno co rzeczywiście mógłbym uczynić, to po prostu ujednolicić i usunąć ten cień z trzecich drzwi - no, ale to naprawdę szczególik ;)

Gadzie

Post autor: Gadzie »

J-31 masz same rysunki tej Scani? Tzn. są na stronie? bo ja ich tam nie widziałem. Jak masz to byłbym wdzięczny za przesłanie czy na meila czy w tym temacie.

Model świetny. Niestety nie mogę skleić bo nie mam kolorowego tuszu, ale w przyszłości na pewno :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gadzie pisze:J-31 masz same rysunki tej Scani? Tzn. są na stronie? bo ja ich tam nie widziałem. Jak masz to byłbym wdzięczny za przesłanie czy na meila czy w tym temacie.
Rysunki są już gotowe. Zresztą bez nich nie powstałby model. Natomiast na razie nie ma ich jeszcze na stronie. Robię właśnie galerię - specjalną galerię związaną z tymi Scaniami. Pojawi się ona dopiero za kilka dni. A zostanie opublikowana 29 czerwca wraz z nową Cykliczną. Tak więc proszę o cierpliwość ;)

irisbus

Post autor: irisbus »

No to i model z reklamą:
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niestety musiałem zmienić pewien detal modelu - obu modeli. Chodziło o front. I teraz jest już jednolicie oraz prawidłowo ;)

ODPOWIEDZ