Szczecin

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Skoda 16T pisze:Fotele są ustawione bokiem.
Dzięki wielkie. Ufff, to przynajmniej to jest dobrze :P

A czy ktoś ze Szczecina może mi jeszcze wyjaśnić - o co chodzi z tymi "plamami" - co one mają symbolizować ? :)

u2w

Post autor: u2w »

Skoda 16T pisze:Solaris wersja ostatecznie ostatecznie ostateczna:
Być może - ale mam jedno pytanie. Ile w końcu jest szyberdachów: 3 czy 4 i dlaczego jeśli są 3 - doklejane są 4 egzemplarze :?: :mruga:
Skoda 16T pisze:Nie przyczepiajcie sie już do drobnych szczegółów
¯ycie składa się ze szczegółów. Poza tym, jeśli się coś robi, to powinno się to robić porządnie. O ile wzorki na tablicach rej. to był oczywiście żart, to brak klap czy kształt szyb do szczegółów bym nie zaliczył.

Skoda 16T

Post autor: Skoda 16T »

to brak klap czy kształt szyb do szczegółów bym nie zaliczył.
Nie wydziawiaj, tylko sam popraw :chytry:

u2w

Post autor: u2w »

Skoda 16T pisze:Nie wydziawiaj, tylko sam popraw
Zastanawiam się po co w takim razie umieszczasz modele, skoro nie przyjmujesz uwag. Czyżbyś uważał się za nieomylnego :?: Proponuję przypatrzeć się tematom z moimi pracami - nie popełniam chyba aż tylu błedów mimo większego nakładu pracy a mimo to uwzględniam większość uwag Użytkowników - właśnie dlatego, że nie jestem nieomylny i inni mogą wytknąć to, co ja przeoczyłem. M.in po to, żeby model był jak najlepszym odzwierciedleniem rzeczywistości a nie na zasadzie "byle Polska nie umarła".

rietze

Post autor: rietze »

Witam :D
Zrobiłem nowy model, mam nadzieję, że jest wszystko w porządku. To będzie model SPAD Man Nl223 #2202, <b>narazie</b> się uczę, bedą niedługo nowe modele. Sprawdzone, dobrze się skleja.
Wersja ostateczna(są poprawione)

Obrazek

Jakieś są błędy, to poproszę o komentarze. Rysunki pochodzą ze strony J-31
Pozdrawiam; :)
Ostatnio zmieniony 2008-08-12, 09:19 przez rietze, łącznie zmieniany 2 razy.

stachu

Post autor: stachu »

rietze pisze:Muszę jechać do mojej taty
Chyba mojego taty, a nie mojej taty ;)
rietze pisze:Jakieś są błędy, to poproszę o komentarze.
No to już jeden jest, a model. Nawet nawet ;)

Kamil

Post autor: Kamil »

rietze pisze:<b><b>narazie</b></b> proszę nie drukować. Zrobię test i pokażę zdjęcia, czy dobrze się skleja
Skoro go tutaj zamieściłeś to czemu mamy go nie drukować? A i przed publikacją raczej się sprawdza czy model jest sklejalny.

rietze

Post autor: rietze »

Sprawdzone, dobrze się skleja. Ale są małe poprawki. Wam pokażę zdjęcia.
Obrazek

[ Dodano: 2008-08-25, 08:50 ]
Nowy model!!
SPAD Jelcz M121M
Obrazek
zyczę miłego sklejania :)

Uriel

Post autor: Uriel »

Witam :!:
Chciałbym się pochwalić swoim projektem, którym jest Jelcz M11 w malowaniu szczecińskiego SPAD-u, numer taborowy 359. Z tego co mi wiadomo jest to chyba najstarszy M11 w tej zajezdni. Model został opracowany na podstawie darmowego modelu w skali H0 z wydawnictwa ORLIK. Zamierzam zamontować w nim ruchome drzwi i oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne.
Pozostało mi jeszcze kilka detali do opracowania i zabieram się za drukowanie i sklejanie Jelcza :) Postaram się później wrzucić tutaj choć część fotorelacji ze sklejania :)

Zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Jak ktoś zauważy pewne uchybienia względem oryginału to proszę o pełną krytykę :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Uriel, serdecznie witamy na forum. :)

Pomysł Masz dosyć ciekawy. Zatem z niecierpliwością czekamy na fotki z postępu prac :)

Uriel

Post autor: Uriel »

Model już wydrukowany :)
Obrazek

Aktualnie wycinam okna i wstawiam szyby :) Jakoś powoli idą prace do przodu... :)

irisbus

Post autor: irisbus »

Czekamy na efekty :)

Uriel

Post autor: Uriel »

irisbus pisze:Czekamy na efekty :)
Oto efekty pracy do późnej nocy :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Porównanie z 1groszówką:]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ma ktoś opracowany jakiś patent odnośnie klejenia folii i kartonu razem? Jak dotąd nie znalazłem odpowiedniego kleju, który nierozerwalnie łączy karton i folię przeźroczystą...
Pozdrawiam!

irisbus

Post autor: irisbus »

Polimerowym spróbuj, ja nim zazwyczaj sklejam, jest przeźroczysty, nie zostawia śladów.

Uriel

Post autor: Uriel »

Mały update :) Tylna część już przyklejona :) Trochę zabawy z nią było...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ