Szczecin

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
rietze

Post autor: rietze »

Na zdjęciu widać linia 55 :?:

Uriel

Post autor: Uriel »

Dokładnie to linia 55bis :) najdłuższa linia w Szczecinie :D dokładnie 5 przystanków:) Często taki Jelcz obsługiwał tą linię dlatego postanowiłem go zbudować :)



Edycja:

Pudło skończone :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

rietze

Post autor: rietze »

Fajny jelcz:) Czy mógłbyś udostępnił twój model na forum :?: Chciałbym też poskleić ten wóz :D

Skoda 16T

Post autor: Skoda 16T »

rietze pisze:Czy mógłbyś udostępnił twój model na forum
To model wydawnictwa Orlik. Jakby @Uriel zamieścił na forum ten model złamałby prawa autorskie ...

Kamil

Post autor: Kamil »

Ale na PW wysłać może.

Uriel

Post autor: Uriel »

Jak na PW można wysyłać to po dokończeniu modelu i wprowadzeniu kilku poprawek + napisanie/narysowanie instrukcji mogę wysłać ten model każdemu kto będzie chciał :) Trochę to może potrwać, ponieważ zaczynam studia od wtorku :) ale ... czas zawsze się znajdzie :)
Ps. Jutro rano dodam kolejne zdjęcia z budowy M11-stki. Zdjęcia mam na telefonie i nie wiem jak bezpośrednio zamieścić zdjęcia z tel. na forum (aktualnie używam komórki do przeglądania forum :) )

[ Dodano: 2008-09-29, 14:29 ]
c.d. budowy.

Zdjęcia tak jak obiecałem wczoraj wieczorem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze chwila i model zostanie skończony :)

rietze

Post autor: rietze »

Przypięknie. ładny jelcz. Jechałem jelczem na linii zastępczej w Szczecinie, czyli od Ludowej do Gocława :)

Kamil

Post autor: Kamil »

Mówisz, że chwila moment i skończony. A co z oświetleniem które planowałeś montować? ;)

Uriel

Post autor: Uriel »

Kamil pisze:Mówisz, że chwila moment i skończony. A co z oświetleniem które planowałeś montować? ;)
Odstąpiłem od tego pomysłu. Powód jest prosty: zamontowanie oświetlenia w tak małym modelu (1/87) jak na moje możliwości jest niewykonalne. Zapał miałem...ale jak skleiłem budę to okazało się, że diody o średnicy 3mm są za duże :( (a mniejszych w sklepach to bardzo, ale to bardzo ciężko dostać, chyba, że na zamówienie z Niemiec albo Warszawy) Poza tym nie miałbym gdzie schować instalacji elektrycznej (kable, światłowody, diody led etc. ) Jakbym nie wykonywał wnętrza to wszystko inaczej by się potoczyło, no ale ... światła są, a wnętrza nie ma? Z racji tego, że jestem cholernym szczegółowcem to wybieram opcję z wnętrzem :)

Planuję jeszcze zrobić drugi taki sam model, z tym, że będzie większy :D i w tedy będzie oświetlenie i otwierane/zamykane drzwi :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Spoko Uriel. Model i bez oświetlenia wygląda fantastycznie. Tak więc, brawo, piękna robota :)

Uriel

Post autor: Uriel »

Produkcja krzesełek :)
Obrazek
Obrazek

Zamontowane krzesełka :) Brak jeszcze jednego na lewym tylnym nadkolu :) Muszę je dodrukować :)
Obrazek
Obrazek

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Uriel pisze:Produkcja krzesełek
Jej, super :D
Z czego je wyprodukowałeś? :)

Uriel

Post autor: Uriel »

PAFAWAG pisze:
Uriel pisze:Produkcja krzesełek
Jej, super :D
Z czego je wyprodukowałeś? :)
Niestety z kartonu + drucik w kształcie litery U jako rusztowanie :P nie mam odpowiedniego materiału skóropodobnego żeby zrobić je bardziej realistyczne :D

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Uriel pisze:nie mam odpowiedniego materiału skóropodobnego żeby zrobić je bardziej realistyczne
Ale i tak efekt jest doskonały, brawo :D

Uriel

Post autor: Uriel »

"Klatka bezpieczeństwa" czyli poręcze :D

Przed malowaniem i zamontowaniem:
Obrazek

Pomalowane i zamontowane :) (białe ślady od kleju znikną jak klej zaschnie):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ