Bombardier NGT6

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bombardier NGT6

Post autor: J-31 »

Szanowni userzy. Zapraszam do mojego nowego modelu tramwaju :)

Obiecałem i w końcu zrealizowałem. Bombardier NGT6. Na początek w barwach MPK Kraków, ale mogę również zrobić tramwaj w barwach ZKM Gdańsk. ;)

Obrazek Obrazek Obrazek

Przeguby są skrętne. Osłona przegubu, jest oczywiście pomysłem kol. Pafawag.

Kilka uwag
Model sklejałem na próbę. I w zasadzie nie sprawia większego problemu. Oto moje zdjęcia z procesu sklejania ;)

Obrazek Obrazek

Warto skleić pudło nieco dokładniej niż ja to zrobłem ;)

Skrzydełka podłogi powinny znaleźć się pod dachem, ponieważ do nich będą doklejane wózki. Nota bene, dach modelu należy odpowiednio pozaginać i skleić.
ObrazekObrazek

I dla przykładu. Człon pierwszy i trzeci. Na pierwszym zdjęciu, po wycięciu. Na następnym po zagięciu. A na trzeciej fotce, po sklejeniu.
Obrazek ObrazekObrazek

By połączyć człony, należy w miejscu połączenia (sposób znany Wam już z Tatry RT6N1), tam gdzie jest czerwona kropka zrobić dziurkę. Ja korzystałem z igły i wykałaczki.
Obrazek

A poniżej połączone człony. W środek wsadziłem kawałek papieru - paski są elementami, które Drukujecie, z modelem ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

A to już przeguby zakryte. Warto przykleić osłonę przegubu do środkowego członu. Osłona jest zresztą na to przygotowana. Ma ona trzy skrzydełka. Dwa boczne przyklejamy do ścian pudła. A trzeci, jest na wierzchu. Na zdjęciu widać to trochę inaczej, ponieważ sklejałem wersją "alpha". Trochę tam robiłem doświadczeń i szukałem lepszych rozwiązań. Wam przygotowałem już przyciemnioną wersję górnego listka ;)

Obrazek

Spód przegubu. Boczne listki wchodzą pod podłogę (patrząc od góry). Toteż nie będziecie mieli problemów z ich przyklejeniem. Po odwróceniu modelu, te listki są dostępne od spodu ;)
Obrazek Obrazek

No i model już ukończony. W czasie sklejania zrezygnowałem jedynie z lusterek, bo były za małe, ale dla Was powiększyłem ramiona lusterek. Toteż nie Powinniście mieć problemów z ich sklejeniem ;)

Obrazek Obrazek

Warto zwrócić uwagę na zagięcia i sklejenie dachu. A następnie na przyklejenie podłogi w odpowiednim miejscu. Ponieważ od tego zależy, czy model będzie równy, czy nie. Mnie się to trochę nie udało i model trochę mi się pokrzywił, ale i tak robi miłe wrażenie.

Zderzaki do frontów. Należy im pozaginać skrzydełka i skleić. A następnie przykleić do frontów.

Jeśli Chcecie wersję ZKM Gdańsk, to prosze o wpisy tu w temacie. I zrobię wersję gdańską ;)
Ostatnio zmieniony 2008-12-30, 13:40 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

S_S

Post autor: S_S »

Wow J-31 zrobiłeś na prawdę świetny model. Niestety ja też go robiłem ale wyprzedziłeś mnie. :diabeł: A o wersję ZKM Gdańsk prosimy! :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

S_S pisze:A o wersję ZKM Gdańsk prosimy!
OK. Się zrobi :)

irisbus

Post autor: irisbus »

Model jest super :D a planujesz wersję ze starą mordą?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:a planujesz wersję ze starą mordą?
Nie planowałem, ale może powstać ;)

Tzn. zastanawiając się NGT6, myślałem o tym, która wersja byłaby lepsza. No i zrobiłem najnowszego, ze względu na możliwość zrobenia wersji gdańskiej ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

bombki

Post autor: J-31 »

Ok. Wobec tego obiecane dwa modele. :)

Irisbus prosił o starszą wersję NGT6 - wybrałem #2023 z drugiej dostawy - a więc z ostatnimi drzwiami. ;)

Musiałem mu nieco zmienić ścianę przednią i tylną ;)

Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz wersja ZKM Gdańsk

Obrazek Obrazek Obrazek

Do wyboru, do koloru. Mam nadzieję, że wszystkie wersje przypadną Wam do gustu ;)

Skoda 16T

Post autor: Skoda 16T »

Jeszcze nikt tego nie zauważył :?: W nazwie tematu jest błąd. Nie Bombarier, tylko Bombardier :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Skoda 16T pisze:Jeszcze nikt tego nie zauważył :?:
Skoda - Ty detektywie. Gdyby nie Ty. To pewnie byśmy się zgubili. Zresztą te trzy modele i tak są mało istotne... bo najważniejsza jest nazwa tematu :retard:

irisbus

Post autor: irisbus »

Skoda 16T pisze:Nie Bombarier, tylko Bombardier
O jeju J-31 jak mogłeś? tak skalać dobre imie tych tramwajów, przekręcając nazwę tematu... przez to ich nikt teraz sklejać nie będzie chciał... a tak serio to naprawdę fajne modeliki...

M_Szymkowiak

Post autor: M_Szymkowiak »

Obrazek
Do poprawy! :P /popatrz jak jest w moim :P/

igor

Post autor: igor »

Naprawdę ładne modeliki :)

Jak zrobię drukarkę to ja skleję od razu ;)

Junior

Post autor: Junior »

Chwilka, Chwilka... Zrobisz drukarkę a potem ją skleisz? Jakaś nowość na rynku: "Drukarka do samodzielnego sklejana" :nuts:

NL283

Post autor: NL283 »

Pewnie ma jakiś model z chińskiej strony z modelami (było w modelach do pobrania) :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:Do poprawy!
Ooops. Rzeczywiście zapomniałem o tym. Dzięki, sie poprawi :)

Coffee

Post autor: Coffee »

Ten przód nie dało się bardziej uwypuklić!? Wydaje mi się zbyt płaski :confused:

ODPOWIEDZ