Neoplan N4014NF

Znaleźć tutaj można modele autobusów.
tyrystor

Post autor: tyrystor »

Postaram się krótko i maksymalnie treściwie:
- narysowanie modelu na bazie schematu nie sprowadza się do skopiowania prawej burty i uzupełnienia "ubytków" po drzwiach.
- zacznę od samego przodu i będę przechodził ku tyłowi:
-- gdzie zniknęła krawędź zderzaka? Jak zamalowujesz, to maluj tyle, ile potrzeba ;)
-- okno kierowcy do kompleksowej poprawki. Porównaj ze zdjęciem - to ten sam autobus, tylko kilka lat wcześniej.
-- klapę pod oknem też wcięło... Rysiek na warsztacie zaszpachlował?
-- słupek za oknem kierowcy też gdzieś zniknął, czemu?
-- jeśli okna mają zaokrąglone krawędzie i cienie wszelakie proszę o ich zachowanie :]
-- z oknami na przeciwko II drzwi żeś nieźle nacudował. Wystarczało zamalować wyłącznie drzwi i już masz poprawny układ okien, a nie dwa szerokie okna ze słupkiem pośrodku.
-- no i klapa od silnika na lewej burcie na pewno nie ma kratki :]

A poza tym jest ok :P

Domiz09

Post autor: Domiz09 »

Poprawiam:
Obrazek :)

tyrystor

Post autor: tyrystor »

- okno kierowcy nadal złe, obczaj sobie modele N4020 na JPictures.
- słupek za tym oknem za wąski.
- a klapę bez kratki przywróć, bo ja ci nie napisałem "wymaż klapę" tylko, że ta klapa "nie ma kratki", czyli, że ona fizycznie istnieje, czyli ponownie ją wklej ino kratkę zamaluj.

Domiz09

Post autor: Domiz09 »

Poprawiony N4014NF :D
Obrazek

Jeśli to okno jest złe to ja już nie wiem jak je zrobić :cry:.

lublin 42

Post autor: lublin 42 »

Po poprawkach ciągle widzę trochę błędów:
1)Najlepiej by było bez czarnego i kwadratowego obrysu.
2)Klapy przed kołem tylnym - z obu stron za wysokie.
3)Dach nie jest żółty.
4)W dachu są klapy oraz "grzybki" tylne.
Lewa strona:
5)Numery taborowe w złym miejscu.
6)Okno kierowcy - za grube uszczelki.
7)Słupek za nim jest żółty.
8)Okno to jest za wąskie.
9)Okno za słupkiem jest węższe.
10)Nad tym oknem jest mały wyświetlacz.
11)Nie ma żadnych wlewów i baków.
12)W miejscu baku obok szyb jest kratka.
13)Wszystkie klapy do poprawy wg. zdjęcia z TWB http://www.phototrans.eu/14,227359,0,Ne ... _A356.html

I tak jest dobrze, bo nie jesteś Warszawiakiem - nie widziałeś za pewne autobusu na żywo.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szanowni czytelnicy forum. Jak widać, słychać i czuć - trudno jest zrobić prawidłowy i bezbłędny model czy nawet rysunek pojazdu. Którego nie widziało się nigdy na własne oczęta - a opiera się wyłącznie na zdjęciach. ;)

DominikR, Powinieneś chyba jakoś numerować wersje poprawkowe :cool:

Domiz09

Post autor: Domiz09 »

Ok, poprawię wieczorem, bo teraz nie mam za bardzo czasu. :cry:

tyrystor

Post autor: tyrystor »

J-31 pisze:Szanowni czytelnicy forum. Jak widać, słychać i czuć - trudno jest zrobić prawidłowy i bezbłędny model czy nawet rysunek pojazdu. Którego nie widziało się nigdy na własne oczęta - a opiera się wyłącznie na zdjęciach. ;)

DominikR, Powinieneś chyba jakoś numerować wersje poprawkowe :cool:
Zależy to wyłącznie od umiejętności rysownika i jakości materiału zdjęciowego oraz założonego poziomu szczegółowości schematu.

Pół biedy, gdy błędy są wyłącznie w malowaniu wynikające z luk w dokumentacji zdjęciowej - dotyczy Neoplana N4421 z Świerklańca. Na JPictures wisi wersja 1.0 ze źle pomalowanym tyłem (brak zdjęć na TWB):
Obrazek
ale jest podmieniana na wersję 1.1 z dobrze pomalowanym tyłem. I są to jedyne poprawki w tym schemacie.
Obrazek

Gorzej, gdy błędy są również w elementach "stałych" jak np. okna (kratek, czy innych klap serwisowych nie przytaczam, ponieważ J-31 swoimi deskorolkami z MZA uświadomił mnie, że warszawskie deskorolki różnią się nie tylko kratką nad kierowcą i silnikiem wieżowym oraz inną klapą tylną w 67xx). I nie chodzi mi o to, czy okno jest otwierane, czy nie. Chodzi mi o ich ogólną ilość. Jedynie szczegółowości można wymagać od okna kierowcy, które w każdej serii autobusów danej marki - Solarisy - a czasem nawet przez cały okres produkcji modelu wygląda tak samo (N4014).

Pomysł numeracji bezczelnie podchwyciłem, przynajmniej obrazowo jest.

Domiz09

Post autor: Domiz09 »

Poprawka nr 7, mam nadzieję, że to już ostatnia.
Obrazek
:)

ODPOWIEDZ