Konstal 105N (i pochodne)

Znaleźć tutaj można modele tramwajów.
Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Jacbull pisze:OK, Przyznaję rację. Faktycznie, można zaginać. Ale teraz problem - jak wtedy zrobić czterodzwiową 105'kę?
Ja próbowałem zrobić tą 105-tke z dzwiami przyklejanymi do wewnątrz.wyszło cosik takiego:
Obrazek
Model jest w skali 1:87

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wow. Paparazzi. Brawo. Piękny model :)

Jakiś czas tem zastanawiałem się nad typową 105-ką, ale inne zajęcia uniemożliwiły mi realizację ;)

A propo Twojego modelu. Tam na zagięciach są przerwy (fartuch, przy wnękach na wózki). Czy to należy podciąć ? ;)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Tak te miejca nalezy podciąć żeby zachować skosy na dole pudła

irisbus

Post autor: irisbus »

#2561 + #2562 - model na podstawie rys. kol. J-31, reklama by kol. Paparazzi:

Obrazek Obrazek

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Modele z troszke większą ilością detali które powstały na potrzeby mojej makiety:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Modele są w skali H0. Obecnie jestem w trakcie rysowania wnętrz więc jak tylko będą gotowe (w przeciągu tygodnia) to postaram się wam je przedstawić. Na modelach pozostawiłem nie opisane tablice linii by każdy mógł sobie dopasować numery według własnego uznania.

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

S_S pisze:Chyba będzie ciężko. Po tak dużym powiększeniu z taką ilością detali może wyglądac źle
Nie dość że źle to jeszcze nie gwarantuje że pudło zmieści sie w całości na kartce formatu A4.

czesław

Post autor: czesław »

Paparazzi pisze:całości na kartce formatu A4.
ale nikt nie powiedział tego. Zawsze można podzielić to na kilka części, tak jak w tym nieszczęsnym berliecie. O detale już będą troszczyć się sami składający ten model ;)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

czesław pisze:Zawsze można podzielić to na kilka części,
Nie wiem czy to coś by dało. Oto rysunek przedstawiający z ilu arkuszy A4 (naj mniej) składał by sie model po przeskalowaniu: Obrazek
a tak wygladały by te arkusze na kartce A4 w skali 1:25:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Pry tej rozdzielczości i w tej skali model po wydrukowaniu będzie wyglądał brydko.

czesław

Post autor: czesław »

no i jest ok ;) Tylko sobie te kolory pousuwam, a swiatla, i inne bajery sam porobie ;)

Nikki

Post autor: Nikki »

Na podstawie modelu i rysunku Paparazziego zrobiłam model #2514-2513. Nie wiem tylko czy czegoś przypadkiem nie pokićkałam po drodze, ale mam nadzieję że wszystko będzie ok :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wow. Nicki. Modeli jest nawet, nawet. Gratulacje :)

krzys123

Tramwaje Elbląskie

Post autor: krzys123 »

Tym razem niespodzianka tramwaj!:
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

WOW, czyżby Elbląg zmieniał schemat malowania swoich 805-tek ? Aż muszę skoczyć na TWB :cool:

EDIT: Zajrzałem na TWB. Ostatnia fotka #054 z 2012 roku, wagon stał na zajezdni w stanie złomu. To jak to w końcu jest ? :chytry:

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 339
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: Kolejorz »

Extra model. ;) Tramwaje też lubię realne jak i te modelowe. :P

krzys123

Post autor: krzys123 »

J-31 pisze:WOW, czyżby Elbląg zmieniał schemat malowania swoich 805-tek ? Aż muszę skoczyć na TWB :cool:

EDIT: Zajrzałem na TWB. Ostatnia fotka #054 z 2012 roku, wagon stał na zajezdni w stanie złomu. To jak to w końcu jest ? :chytry:
To jest 051 a nie 054. 054 to tak gnije już chyba od 4,5 lat.
http://phototrans.pl/14,611761,0,Konstal_805Na_051.html

ODPOWIEDZ