Protram 204WrAs [MPK Wrocław]

Znaleźć tutaj można modele tramwajów.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1778
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Model tramwaju Protram 204WrAs

Post autor: J-31 »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa, a zatem obiecany Protram 204WrAs. Skład #2604+2603 na linii 2 :)

Obrazek

Obrazek

Jak to się skleja ?
Jeśli któryś z Kolegów zdecydował się na sklejenie któregoś z poprzednich wagonów tramwajowych - modeli mojej produkcji. To tutaj spotkają Go pewne zmiany. Tam, wzorem modeli autobusów, model zaginało się od góry, a sklejało od dołu specjalnymi skrzydełkami. Skrzydeła łączyły oba boki. :)

W modelu Protramu jest inaczej :mruga: . Protram 204WrAs jest inaczej skonstruowany. Fartuch jest prosty i nie zagięty do środka, a wózki są zakamuflowane. A zatem musiałem wpaść na pewien pomysł, który nie tylko się sprawdził, ale znakomicie usztywnił pudło wagonu. :razz:

Otóż Popatrzcie na ten duży element pod modelem wagonu (podłoga ze skrzydełkami, zamieszczona w lewym, dolnym rogu obrazu). Wycinacie go w całości, Zaginacie i Wklejacie do środka, pamiętając, że skrajne części tego elementu są jednocześnie miejscem, do którego przykleja się wózki wagonu.

W rezultacie ten element nie tylko łączy oba boki modelu, ale usztywnia go, a jednocześnie - mamy fajny efekt finalny. Wózki (węższe od pudła) są znakomicie zakryte fartuchem. :)


Aby nieco ułatwić Wam życie postanowiłem udokumentować proces sklejania #2604. Z góry przepraszam za złą jakość zdjęć. :|
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

No i to jest już efekt prawie finalny. Prawie, ponieważ brakuje jeszcze lusterek
Obrazek

Wczoraj udało mi się skleić tylko wagon #2604, ale docelowo skleję cały skład i wtedy się pochwalę całością ;)

Chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny element modelu ! ;)
Otóż jest to skład. Skład, który trzeba jakoś, czymś połączyć. A zatem w obrębie drugiego wagonu jest rysunek sprzęgu. To są dwa czarne elementy. Należy je wyciąć, złożyć i skleić. A skrzydełka, które tam dodałem należy włożyć w specjalnie przygotowane otwory we frontach pudła.

A propo frontów. Wycinając oba modele Zwróćcie uwagę na dolną część frontów. To co białe - należy wyciąć zostawiając otwór. No i właśnie w tym miejscu łączymy oba wagony ;)


Przy okazji poprawiłem pantograf, bo był tam jednak pewien błąd :confused:

No dobra. Koniec tego gadania. Teraz czas na Was. A zatem miłego sklejania :)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Modele z troszke większą ilością detali które powstały na potrzeby mojej makiety:
ObrazekObrazek
Modele są w skali H0. Obecnie jestem w trakcie rysowania wnętrz więc jak tylko będą gotowe (w przeciągu tygodnia) to postaram się wam je przedstawić. Na modelach pozostawiłem nie opisane tablice linii by każdy mógł sobie dopasować numery według własnego uznania.

ODPOWIEDZ