[Relacja] Budowa pojazdów kolejowych i innych

Szymon

Post autor: Szymon »

Paparazzi pisze:Oto efekt 4 godzin pracy:
Dziwi mnie, że taki doświadczony modelarz jak ty nie robi wnętrza :roll: :o:

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

sm48 pisze:Dziwi mnie, że taki doświadczony modelarz jak ty nie robi wnętrza
Miałem w planach zrobienie wnętrza właśnie w tej lokomotywie ale jak zobaczyłem części na pulpit i jaka jest sklejalność kabiny to ręce mi opadły i po prostu zrezygnowałem.

irisbus

Post autor: irisbus »

Byk:
Obrazek Obrazek

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Widze Irisbusie że przymierzasz sie do sklejenia dachu tej ET22. Mam taką krótką informacje dla wszystkich którzy sklejają lub mają zamiar skleić tego Byczka, mianowicie wręgi dachu w tym modelu są za niskie i w ogóle nie przydatne :(

ironscull

Post autor: ironscull »

To nie tylko w tym Byczku. Podobny mankament zauważylem podczas klejenia EP08. Tam również wręgi są ciut za niskie :confused: .

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

ironscull pisze:Podobny mankament zauważylem podczas klejenia EP08.
Praktycznie EP08 i EU07 wydawnictwa ZETKA to jeden i ten sam model tylko w różnych malowaniach. Mam sklejonego EU07 i nie natrafiłem na żaden problem w sklejaniu tego modelu. Poza tym model EP08 ma dach razem z bokami pudła i żadnych wręg w nim nie ma tylko ściany tylne kabiny na których oparty jest cały kształt pudła więc może podczas sklejania coś Ci nie wyszło.

ironscull

Post autor: ironscull »

Może i tak ale pewne błędy są i w tym modelu.

Radar_scie

Post autor: Radar_scie »

Skleiłem EU07 Zetki i są tam pewne błędy, jak np. zbyt krótkie paski tworzące czoło lokomotywy. Ogólnie nie lubię modeli Zetki, wolę modele Delty, i czasem GPM-u.

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

W dniu wczorajszym po świątecznej przerwie dorobiłem kilka detali mojemu "świniobykowi":
Obrazek
Pozostało tylko zrobić koła i pantografy i model będzie gotowy.
W kolejce stoi następny ET22 który od 2 lat nie może doczekać sie wózków :mruga:
Obrazek
oraz dwa SU/SP42 też bez wózków:
ObrazekObrazek

S_S

Post autor: S_S »

Znakomicie, takie tempo to naprawde pogratulowac! Czekam na zakończenie.

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

S_S pisze:takie tempo to naprawde pogratulowac!
Dzięki S_S :) Mam tylko nadzieje że uda mi sie postawić te cztery modele na wózki do końca roku.

S_S

Post autor: S_S »

Wózki to znowu nie taki problem. Godzinke z przerwą na siedzenie w necie i zrobione. :D

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Dobrze by było ale wykonanie wózków to dosyć mozolna praca. Sam jeden zestaw kołowy składa sie w przypadku modelu ET22 z 10 części. a biorąc pod uwage to że tych zestawów jest 6 to daje nam 60 podobnych części :wall: . Straszna monotonia.

[ Dodano: 29 Gru 2007 16:19 ]
A tu: http://www.kartonmodell-forum.de/forum/ ... eadid=4062 taka ciekawostka. Relacja z budowy lokomotywy Ls1000.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Paparazzi pisze:Dobrze by było ale wykonanie wózków to dosyć mozolna praca. Sam jeden zestaw kołowy składa sie w przypadku modelu ET22 z 10 części. a biorąc pod uwage to że tych zestawów jest 6 to daje nam 60 podobnych części . Straszna monotonia.
Najgorzej jest w przypadku wózków EN57 - 4 takie same wózki toczne, 2 napędne. Strasznie dużo z tym roboty (będzie; zrobiłem dopiero niecałe dwa wózki) :/
Radar_scie pisze:Skleiłem EU07 Zetki i są tam pewne błędy, jak np. zbyt krótkie paski tworzące czoło lokomotywy.
Ee, ja skleiłem i EU07, i EP08, i jakoś przody wyszły dobrze ;)

Oskii

Post autor: Oskii »

A moja SU46 czeka aż ruszę zadek i ją skończę ;P

W ogóle weny twórczej nie mam ... <b>narazie</b> ...

ODPOWIEDZ