[Relacja] Budowa pojazdów kolejowych i innych

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

No dobra, to ja pokażę swoją SU46 wraz z wagonami (opanowałem już sztukę przenoszenia zdjęć do komputera :D ):
SU46:
Obrazek
Obrazek
208K (Gbs):
Obrazek
I 9W:
Obrazek
Wagon posiada sprzęg zrobiony z malutkich agrafek.
(I najprawdopodobniej zostanie jeszcze wyretuszowany brązową farbą).
:D

Radar_scie

Post autor: Radar_scie »

Pafawag, Oski gratuluje modeli. Czekam Oskar, aż skończysz :)

A jak zrobię zdjęcia to wrzucę foty SM42 GPM-u, którą kleję.

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

sm48 pisze:Oj nie radze tam kupować Już 3 miesiące czekam na ST43 i dalej ni ma i chyba nie będzie
I sie nie doczekasz ponieważ model kosztuje 16zł. a minimalna wartość zamówienia to 25zł :!: warto czasem przeczytać WARUNKI SPRZEDA¯Y :chytry:
sm48 pisze:W gpm za przesyłkę płaci się 5zł
Nie 5zł tylko 10zł. 5zł. to opłata przy przelewie on-line.
PAFAWAG pisze:No dobra, to ja pokażę swoją SU46
A co jej sie stało że ma taki zapadnięty dach :?:
Ostatnio zmieniony 2007-11-18, 21:35 przez Paparazzi, łącznie zmieniany 1 raz.

S_S

Post autor: S_S »

PAFAWAG pisze:No dobra, to ja pokażę swoją SU46 wraz z wagonami
O ile wagony w miare ładne to SU46 to chyba jakiś żart. Jak można tak pomalowac model?! :shocked:

Oskii

Post autor: Oskii »

Wynik dzisiejszej pracy to:

Skończone kabiny i zamknięcie jednej z nich :)

Poniżej fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

O ile wagony w miare ładne to SU46 to chyba jakiś żart. Jak można tak pomalowac model?!
Dlaczego :?: Niedobrze :?: Wzorowałem się na krótkoseryjnym modelu wydanym przez jedną z polskich firm - moim zdaniem wygląda świetnie (w porównaniu do stanu przed NG to już na pewno) ;)
A dach to faktycznie z jednej strony, z przodu, ma nieco wklęsły. Ale z drugiej strony jest OK. Cóż, to mój najstarszy model kartonowy... :]

Świetnie Ci wychodzi model, Oskii :)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

PAFAWAG pisze:Wzorowałem się na krótkoseryjnym modelu wydanym przez jedną z polskich firm
Jeśli można wiedzieć to co za model posłóżył ci za wzór i wzór do czego :?: do przemalowania :?: Na zdjęciu bowiem jest model SU46 z Answera a wcale ten model nie był i nie jest krótkoseryjny.

Oskii szkoda że nie pokazałeś wnętrza przedziału silnikowego. :(

Oskii

Post autor: Oskii »

Paparazzi pisze:Oskii szkoda że nie pokazałeś wnętrza przedziału silnikowego.
Przedział silnikowy jeszcze nie jest zrobiony :)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

PAFAWAG pisze:Dlaczego Niedobrze
Właściwie to bardzo źle. Zacieki na czołownicy, odręcznie narysowane żaluzje i inne części oraz zacieki farby na szybach. Oj nie postarałeś sie z estetycznością wykonania.
Oskii pisze:Przedział silnikowy jeszcze nie jest zrobiony
A jak go zrobisz skoro dach masz już sklejony :?: Chyba że jeszcze nie skleiłeś podłogi.

Oskii

Post autor: Oskii »

Paparazzi pisze:A jak go zrobisz skoro dach masz już sklejony Chyba że jeszcze nie skleiłeś podłogi.
Robię według instrukcji. Podłogi jeszcze nie ma zrobionej.

Szymon

Post autor: Szymon »

Paparazzi pisze:I sie nie doczekasz ponieważ model kosztuje 16zł. a minimalna wartość zamówienia to 25zł warto czasem przeczytać WARUNKI SPRZEDA¯Y
A ty cię zaskoczę, bo zamówiłem: ST43, EN94, Jelcz317 i naczepa do Jelcza :D, łącznie z przesyłką zapłacę (może kiedyś) 39.95 chyba
Paparazzi pisze:Nie 5zł tylko 10zł. 5zł. to opłata przy przelewie on-line.
Aż 10zł :cry: to i tak tanio :)
Oskii pisze:Wynik dzisiejszej pracy to:

Skończone kabiny i zamknięcie jednej z nich
Fajny model...

ep40

Post autor: ep40 »

Idzie całkiem nieźle, na razie nie ma co narzekać, lepiej poczekać na wersję finalną.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Paparazzi pisze:Właściwie to bardzo źle. Zacieki na czołownicy, odręcznie narysowane żaluzje i inne części oraz zacieki farby na szybach. Oj nie postarałeś sie z estetycznością wykonania.
Nikt nie jest doskonały.
¯aluzje w malowaniu Answera także były zelone, więc postanowiłem je przemalować na taki sam kolor. A zacieki mogły się gdzieniegdzie zdarzyć - nie przyklejałem maskowania zbyt mocno, bo by się przy odklejaniu odkleiło razem z papierem. I tak część zacieków udało się wyretuszować ;)
Paparazzi pisze:Jeśli można wiedzieć to co za model posłóżył ci za wzór i wzór do czego do przemalowania Na zdjęciu bowiem jest model SU46 z Answera a wcale ten model nie był i nie jest krótkoseryjny.
Nie, do przemalowania nie posłużył mi model Answera :chytry: Był to model, którego zdjęcie było w którymś ze Światów Kolei - nie był on kartonowy, lecz plastikowy/metalowy, mógł się sam poruszać i był polskiej produkcji (zapewne Tololoko, efc.loko czy innego) ;)
Paparazzi pisze:odręcznie narysowane żaluzje i inne części
Tak, były one rysowane ręcznie - lub obrysowane zostały ich wystające kontury. Ale i tak raczej nie wyglądają źle (na pewno duużo lepiej niż przed remontem) :]

Oskii

Post autor: Oskii »

Tak więc po przerwie wynik dzisiejszej pracy:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2007-11-25, 14:25 ]
Wynik z dziś rana:

Obrazek

Obrazek

Radar_scie

Post autor: Radar_scie »

Pięknie ci idzie Oskar :) Aby tk dalej, jak na twój pierwszy model wyniki są doskonałe, no tylko ten jeden reflektor na górze taki krzywy... ale cóż jak to mówią w tym dziale nikt nie jest doskonały, ja też robie błędy w modelach, więc gratuluję dotychczasowych owoców pracy i oby tak dalej.

ODPOWIEDZ