[Relacja] Salonka STK- Konwersja

Ogryzek

[Relacja] Salonka STK- Konwersja

Post autor: Ogryzek »

Przyszedł czas na małą konwersje. Jak wiadomo mało jest (jak w ogolę są) jest specjalnych wagonów a już tym bardziej prywatnych przewoźników. Tak się narodził pomysł zrobienia takiego wagonu. Z uwagi ze łatwo nabyć logo STK padło właśnie na tego przewoźnika. Posiada on salonki z którymi nie ma problemu aby samemu posiadać. Do konwersji posłużył mi wagon Roco 2kl typy Y

Obrazek

Na początek musiałem rozebrać wagon całkowicie. Czyli wszystkie części takie jak zderzaki, stopnie, poręcze, przejścia i blachy zostały usunięte (spokojnie Roco nie użyło ani kropli kleju) itd.

Obrazek

Malowanie nie jest skomplikowane co z reszta wynika z samego schematu malowania. Postanowiłem tez dodać więcej klimatu STK i pomalowałem pudełko

Obrazek

Kiedy farba wyschła (około 12h) przyszedł czas na kalki. Tu jest mały problem. Jak samo logo jest bez problemu do nabycia tak reszta oznaczenia była sztukowana (nawet numerek po numerku). Mimo to na jeden bok poszło 38 części (chyba rekord składanki).

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia pokazane kiedy jeszcze nie było lakieru- bezbarwny pol matowy. Nie mniej tak wygląda gotowy wagon Sk STK w pudelku :cool:

Obrazek

Koszt konwersacji nie jest wysoki. Jedynie co trzeba mieć to od ciula cierpliwości przy sztukowaniu kalek :retard: W razie pytań pisać śmiało :rotfl:

Na zapodaj.net nie działa hotlinkowanie. Zmień serwer zdjęć na taki, w którym ta opcja działa. //Mrozard
Ostatnio zmieniony 2014-02-12, 00:01 przez Ogryzek, łącznie zmieniany 1 raz.

Ogryzek

Re: [Relacja] Salonka STK- Konwersja

Post autor: Ogryzek »

Relacja i tak już zakończona. Tak ze w razie pytań czy chęci posiadania takiego wagonu to zapraszam na PW.

ODPOWIEDZ