[Relacja] Jelcz M11 - czyli model z wnętrzem

Imperator

Post autor: Imperator »

ZAchęcony fotkami autora tego modelu, jestem już na 100% pewien że po powrocie z wyjazdu zaczynam tego Miga (w okolicach 12 lipca). Lecz nie ma w tym modelu nic poza niezbędnymi rzeczami. Brakuje w nim kasownikó, autokomputera, cb-radia. Próbowałem to zrobić lecz wyniki były opłakane, więc zwracam się z proźbą do Was forumowicze-modelarze. Jeżeli mielibyście na swych komputerach jakieś detale do autobusów (kiedyś był taki temat), Z góry dziękuje
Pozdrawiam

Imperator

Post autor: Imperator »

A gdzie tam masz jakieś kasowniki, autokomputery. Siedzenia z SOlarisa mi niepotrzebne gdyz to jest M11

irisbus

Post autor: irisbus »

Imperator pisze:A gdzie tam masz jakieś kasowniki,
Są w detalach od kol. J-31, a poza tym ten model będzie tak mały że te detale nie będą nawet widoczne :)

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

Imperator pisze:Siedzenia z SOlarisa mi niepotrzebne gdyz to jest M11
Hmm siedzenia z Solarisa w Migu ciekawe by to wyglądało. :-P

Imperator

Post autor: Imperator »

Strasznie obciachowo, ja zacząłem swego miga i nawet zacząłem go sklejać sklejam powoli ale dobrze (przynajmniej się staram :retard: ) może zapusze jakieś fotki na wieczór.Najbardziej wkurzają mnie koła :diabeł:

czesław

Post autor: czesław »

Ja także zabrałem się do budowy tego busika. Jak na razie stanąłem na budowie oparć siedzeń.

Imperator

Post autor: Imperator »

Zaczynanasz od siedzeń?? Ja naoglądając się budow modeli zacząłoem standardowo od podwozia, potem wnętrze, potem buda, a na koniec bajery z zewnątrz. Mam takie pytanko macie może pomysł co zrobić aby ze zwykłej matowej kartki zrobić taką połyskującą aby lakier wydrukowany na kartce miał "orginalny" połysk??

czesław

Post autor: czesław »

Imperator pisze:Zaczynasz od siedzeń??
Zawsze zaczynam od najgorszych rzeczy.

Imperator pisze:Mam takie pytanko macie może pomysł co zrobić aby ze zwykłej matowej kartki zrobić taką połyskującą aby lakier wydrukowany na kartce miał "orginalny" połysk??
wypoleruj po malowaniu :diabeł: a tak na poważnie to użyj folii samoprzylepnej.

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Imperator pisze: Mam takie pytanko macie może pomysł co zrobić aby ze zwykłej matowej kartki zrobić taką połyskującą aby lakier wydrukowany na kartce miał "orginalny" połysk??
Po lakieruj model :!: Tylko jedna uwaga co do lakierowania. Jeśli chcesz mieć odpowiedni połysk licz sie z tym że musisz nałożyc kilka warstw tego lakieru.

Imperator

Post autor: Imperator »

Problem jet w tym że miałem, ale nie kupiłem areografu gdyz kompresor jest zbyt drogi a nie chce mi się bawić w jakieś przerabianie elementów z lodówki (wiem że z jakiego urządzenia robią kompresor)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

To pomaluj pędzlem. Ja lakieruje bezbarwnym lakierem poliuretanowym DOMALUX (2x) a potem całość lakierem bezbarwnym samochodowym w sprayu (też 2x) Motip. Efekt jest taki że cały model jest równomiernie błyszczący i nie ma zacieków.

Imperator

Post autor: Imperator »

Oo, a jaki jest koszt zakupu tych specyfików?

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Imperator pisze:Oo, a jaki jest koszt zakupu tych specyfików?
Lakier DOMALUX około 7 zł.
Spray Motip około 20 zł.
Spray starcza mi na około 15 modeli.

ODPOWIEDZ