Zdjęcia modeli w trakcie i po sklejeniu

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

maciejka250 troszkę się spóźniłeś bo w LOK-u w Gnieźnie sprzedawane były takie egzemplarze za 2-3zl :D

Tp4

Post autor: Tp4 »

Nowy parowóz na stanie mojego depo. Ok22-31. Szczególne podziękowania dla Kol. Kolejki na zdjęcia tendra.
Obrazek

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Nooo Tp4 tak jeszcze trochę to wykosisz wszystko :mruga:

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Pikny ci wyszedł, tylko koła z przodu coś jakby wypłowiałe...

Adrys1005

Post autor: Adrys1005 »

Heh mój wygląda podobnie XD stoi już od 2 lat, z tą różnicą, że nie mam drabinek i innych dodatków.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Nie bardzo wiedziałem gdzie, wiec chyba to miejsce będzie dobre do umieszczenia mojej poprawki wagonów Bdhpumn.

Obrazek

Na gorze jest poprawione oznakowanie wagonu na dole fabryczne (wiem kalki widać ale po patynie i po nałożeniu lakieru nic nie będzie widać ze zostały dodatkowo nałożone) :mruga:

Na pewno z czasem wrócę do tych wagonów gdyż jest tam jeszcze jeden szczegół który gryzie mnie po oczach... Jednak nie mam jak go teraz wykonać- czas wiec na kolejne wagony do inwigilacji :retard:

Tp4

Post autor: Tp4 »

U mnie tym czasem pojawiło się takie maleństwo - Pt47-65. Nie wiem czy kiedyś powtórzę takie kółka (wszystkie szprychy powycinane) bo kosztowało to mnie sporo nerwów i czasu. Model powstawał od przełomu marca/kwietnia

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tp4 pisze:Nie wiem czy kiedyś powtórzę takie kółka (wszystkie szprychy powycinane) bo kosztowało to mnie sporo nerwów i czasu.
Jak widać, ćwiczenie czyni mistrza. Kółka i szprychy wyszły Ci świetnie :P

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

J-31 pisze:
Tp4 pisze:Nie wiem czy kiedyś powtórzę takie kółka (wszystkie szprychy powycinane) bo kosztowało to mnie sporo nerwów i czasu.
Jak widać, ćwiczenie czyni mistrza. Kółka i szprychy wyszły Ci świetnie :P
I tak dalej- nie rób na akord :)

Anoneedes
Posty: 74
Rejestracja: 2010-11-02, 16:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Anoneedes »

Witam.

Postanowiłem zrobić kilka modeli wąskotorowych z papieru (budowa trwa).
Oto, co mi wyszło:
Obrazek
Lokomotywa Lxd2

Trwają prace nad wagonami pasażerskimi, niedługo ruszy produkcja towarowych.

Przy budowie korzystam z książki Atlas Wąskotorówek :) .
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

O ile przód wygląda całkiem znośnie to boki to jakaś katastrofa, z całym szacunkiem nie chcę urazić autora ale wyglądają jakby malowało je dziecko z podstawówki flamastrami. Proponuję posiedzieć nad tym trochę dłużej, użyć linijki/cyrkla i tego typu narzędzi dla lepszego efektu. Widzę też kijowy papier, proponuję z bloku technicznego, jest sztywniejszy.

Anoneedes
Posty: 74
Rejestracja: 2010-11-02, 16:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Anoneedes »

Dzięki będę uważał ;)

ironscull

Post autor: ironscull »

Lokomotywa Lxd2
Na forum był gdzieś temat o Lxd2, poszukaj. Jest tam link do mojego modelu, który zrobiłem jakiś czas temu na bazie negatywów do fototrawienia. Jeżeli link już wygasł to daj znać na PW to podeśle Ci go mailem.
Co do Twojego modelu, to źle dobrałeś długości przedziału silnikowego i sprężarek. Kabnina w Lxd2 znajduje się tak w 3/4 długości maszyny. Co do malowania mogłeś lepiej się postarać, ale jak na pierwszy raz jest dobrze. ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Marcin_FTŚ pisze:O ile przód wygląda całkiem znośnie to boki to jakaś katastrofa, z całym szacunkiem nie chcę urazić autora ale wyglądają jakby malowało je dziecko z podstawówki flamastrami. Proponuję posiedzieć nad tym trochę dłużej, użyć linijki/cyrkla i tego typu narzędzi dla lepszego efektu. Widzę też kijowy papier, proponuję z bloku technicznego, jest sztywniejszy.
Nic dodać nic ując :) Trochę ćwiczeń... I będziesz robił rasowe modele :cool:

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Ja nad jednym modelem "siedzę" od dwóch lat i skończyć go nie mogę.
Nie tylko jest w tym to o czym pisaliście, ale też "skleroza" i lenistwo.
Albo zapominam o nim albo nie chce mi się go robić :diabeł:

ODPOWIEDZ