Zdjęcia modeli w trakcie i po sklejeniu

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Pokaz chociaż co zrobiłeś ;P Trochę motywacji dostaniesz to zaraz skończysz ;) Z reszta mam podobny problem... Coś nie mam weny do samych modeli- wypaliłem się czy co? :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ogryzek pisze:Coś nie mam weny do samych modeli- wypaliłem się czy co? :rotfl:
Zwykłe zmęczenie. Ja stosuję zasadę, że jak coś mi nie wychodzi, to odkładam to na później. Chwilę odpoczywam. I potem jeszcze raz do tego wracam... na pewno się uda. Musi się udać ;)

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Ja mam tak, że jednego nie kończę, a już drugi zaczynam :diabeł:

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

J-31 Nie chodzi o to ze mi coś nie wychodzi tylko ze mi się nie chce :diabeł: Tez tak kiedyś odkładałem a nawet nie wiem miałem korek na warsztacie na bity tydzień siedzenia ( a nie było nic konkretnego tylko same pierdoły). Mogę zdradzić ze obecnie na warsztacie mam:

- wagon shit (przeróbka na PKP i pójdzie na allegro)
- Wddn (przeróbka z węglarki Piko- brakuje mi kalek)
- magazyn (czekam za drobnymi elementami)

Poza tm niebawem roszę WM15 bo tez miała być gotowa dawno temu. Na swoja kolej czeka ST44 oraz patyna reszty wagonów (przy okazji uzupełnianie kalek). Co wykończę bierzace wagony to następne dochodzą i tak stale...

Kiedy "wypchne" WM15 (planuje do końca miesiąca) to zacznę produkcje wagonów Gags-t (chętne osoby na PW bądź gg)

Takie ogólne zdjęcie.

Gags-t
Obrazek

Wagon był złożony testowo ma niedociągnięcia i malowanie "na odczepnego". Wszytko będzie skorygowane tak ze nie będę musiał się wstydzić :cool:

Kolejka

Post autor: Kolejka »

Ostatnio odpoczywając od swoich wyrobów (choć skleiłem też kilka wozów kopalnianych) skleiłem pociąg wąskotorowy "Wigierek" z wydawnictwa Delta-Te. Oto jego zdjęcia na mojej dioramce będącej w budowie:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdjęcia ostatnio sklejonych swoich modeli (głównie są to poprawione wozy kopalniane) dodam, jak tylko skleję dwie drzewiarki i lokomotywę WLp85.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Przed Tobą czapeczka z głowy- Szacuneczek. Jedynie mogę pozazdrościć takiego sklejenia... Jednak mam małe zastrzeżenie co do dioramki- a raczej jej długości. Wydłuż ja nie co z każdej strony (np 7cm) będzie nie co dłuższą ale Świetny składzik będzie się prezentował miodnie :) Nie wiem- jakie zielsko tab będziesz kład? Jak co mam trochę różnistej maty trawiastej- mi jest zbędna :D

Jeszcze raz SZACUNEK za świetną robotę :cool:

P.S Napisz do mnie na PW na temat tych drzewek- przyznam się ze mam z nimi problem a twoje wyglądają ciekawie :)

Kolejka

Post autor: Kolejka »

Pomyślę nad 3 segmentem podobnej długości (ok. 25cm) i może nawet z łukiem, choć przyklejenie wygiętych szyn do podkładów, żeby szyny zachowały swój kształt może być trochę trudne. Zobaczymy jak wyjdzie :)
Matę trawiastą kupiłem jakieś 10 lat temu. Firma to HEKI, ale jaki numer, to nie pamiętam. Tak ona wygląda:
Obrazek Obrazek Obrazek
Drzewek nie robiłem samemu, tylko też kupiłem mniej więcej w tym samym czasie za parę złotych. Wyglądają, jakby były to małe gałązki prawdziwych drzew, tylko pomalowane i z ponaklejanymi imitacjami liści (w sumie nie wiem nawet z czego one mogą być zrobione). Tutaj zbliżenie:
Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2011-08-25, 19:19 ]
Tymczasem po kilku godzinach pracy powstał trzeci segment mojej dioramy, na którym znajduje się łuk o promieniu 350mm (w rzeczywistości ok. 30m) i kącie 45 stopni. Jednak nie było tak trudno odpowiednio wygiąć i przykleić szyny :) Tak wygląda Wigierek na dioramie z dołożonym łukiem w środku (można go też ułożyć na którymś z końców):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na tej części planuję zrobić przejazd z drogą polną.

Shadi

Post autor: Shadi »

Witajcie :D
Chciałbym pokazać niedawno sklejony przeze mnie model Jelcza M081mb autorstwa Szymona. Jest to pierwszy model z wnętrzem jaki skleiłem więc proszę o oszczędzenie mi zbyt wielu głosów krytycznych. Z pośród wszystkich elementów na kartce, niektórych nie wykorzystałem, bo nie wiedziałem do czego są. Model też jest cały w kleju, jestem trochę niedbały, a także na szybciora kleiłem siedzenia więc prosiłbym o zrozumienie w tej kwestii.
No to zaczynamy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać przy ścianie przedniej, a także schodku pomogłem sobie papierem samoprzylepnym..Prawą linię okien dorabiałem z papieru przylepnego, przeciąłem ją nożykiem. Model nie posiada wklejanych szyb, ponieważ na chwilę obecną nie mialem czym ich wypełnić. Mam nadzieję, że nie wzbudzi to odrazy..
No cóż.. Model od około tygodnia wycinałem i sklejałem, chyba było warto. To <b>narazie</b> tyle. Pozdro dla wszystkich.
Ostatnio zmieniony 2011-09-01, 14:24 przez Shadi, łącznie zmieniany 1 raz.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Ale dlaczego jest taki pognieciony i nierówny ?
Jeszcze ten wyświetlacz poza szybą :diabeł:
Mogłeś się jednak bardziej przyłożyć...
Szyby byś z pleksy zrobił i domalował te ramówki czarnym markerem, a nie papier samoprzylepny.
Ostatnio zmieniony 2011-08-26, 17:17 przez maciejka250, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrys1005

Post autor: Adrys1005 »

Na początek chyba nie jest tak źle. Tym bardziej, że jest to pierwszy modelik z wnętrzem. Kup Czerwony marker i wyretuszuj krawędzi dachu i dolne krawędzi nadwodzia. Do tego czarny marker i krawędzi okien (póki jeszcze nie masz szyb) Staraj się być delikatny bo jak za długo przytrzymasz to może ci sie zrobić czarny kleksik. Jak to zrobisz to modelik będzie ładniejszy ;]

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Ja też użyłem kiedyś też ciekawego patentu przy Ikarusie 280/A (konwersji z 280) jak miałem zepsutą drukarkę i kolory robiła w paski.
Użyłem markera nie takiego normalnego tylko markera olejowego z farbą.
Miałem później niestety tylko jeden problem.
Maznąłem się po palcach i próbowałem to zmyć tydzień, bo na rozpuszczalnik kaski nie było niestety...

Nikki

Post autor: Nikki »

Jak na początek nie jest tak źle... Zwłaszcza, że model jest mały i sklejenie go wcale nie jest takie proste...
Shadi pisze:Model też jest cały w kleju, jestem trochę niedbały
Mam podobny problem... i nawet jakbym się starała to zawsze mi się tu i tam wymaże klejem :confused:
maciejka250 pisze:Maznąłem się po palcach i próbowałem to zmyć tydzień, bo na rozpuszczalnik kaski nie było niestety...
Mi się często zdarza, że się farbami usmaruję, a one też z mydłem nie schodzą, więc zazwyczaj używam szczotki albo pumeksu ;)

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

[fquote="Nikki"]
Shadi napisał:
Model też jest cały w kleju, jestem trochę niedbały

Mam podobny problem... i nawet jakbym się starała to zawsze mi się tu i tam wymaże klejem [/fquote]

Polecam nanoszenie kleju wykałaczką lub zapałką.
Ja miałem jedyny problem z Ikarusem, że mi koła wpadały do nadkoli i autobus klapał na biurko.
Za pierwszym razem koła wylądowały w kabinie. :lol:
Ostatnio zmieniony 2011-08-26, 17:58 przez maciejka250, łącznie zmieniany 1 raz.

Shadi

Post autor: Shadi »

Może to trochę offtop ale ja używam kleju uniwersalnego polimerowego Dragona i nanoszę go pędzelkiem.
Przy okazji nie wiem czemu zagięcia są białe, nie drapałem ich. Czy możliwe że to dlatego że użyłem grubego papieru ?

Wojtek-MKM

Post autor: Wojtek-MKM »

@Shadi: a można prosić jakieś foty tego Vero? Bo te się nie otwierają.

ODPOWIEDZ