Zdjęcia modeli w trakcie i po sklejeniu

Awatar użytkownika
Cieplik0
Posty: 32
Rejestracja: 2012-01-29, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Cieplik0 »

Ale wracając do modelu to prezentuje się naprawde świetnie :)

klaymen

Post autor: klaymen »

Przedstawiam model autobusu Solaris Urbino 15 w skali H0. Jest to przeskalowany mój wcześniejszy projekt, pokazany tutaj. Miałem nadzieję na model łatwy i przyjemny, a okazało się że po zmianie skali ze względu na grubość kartonu większość części trzeba było dopasowywać przed przyklejeniem. Poprawiłem trochę przód -zaokrągliłem całość, i zmieniłem zderzak żeby bardziej realistycznie zaokrąglał się od spodu. A tak się prezentuje:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

razem z całą kolekcją pojazdów komunikacji miejskiej w tej skali -Jelczem M11 i tramwajem z początku XX wieku:

Obrazek

I cała rodzinka :). W skali 1:43, 1:87 i 1:160.

Obrazek

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Naprawde fajne ;) ¯e też ci się chciało robić ten najmniejszy model, ja tam bym nie miał cierpliwości żeby takie malutkie elementy sklejać :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

klaymen pisze:Przedstawiam model autobusu Solaris Urbino 15 w skali H0.
Super. Aż się nie chce wieżyć, że to model z kartonu. Brawo Klaymen :P

Wojtek-MKM

Post autor: Wojtek-MKM »

Lepiej się pochwal jak Ty takie cuda wyczyniasz? :P

Adrys1005

Post autor: Adrys1005 »

Swietna rodzinka ;d A ten m11 jest twojego autorstwa?

Nikki

Post autor: Nikki »

klaymen pisze:Przedstawiam model autobusu Solaris Urbino 15 w skali H0.
klaymen pisze:I cała rodzinka . W skali 1:43, 1:87 i 1:160.
To Ty chyba bardzo lubisz ten autobus skoro już go w trzech wersjach złożyłeś? :D Swoją drogą to kawał dobrej roboty!

klaymen

Post autor: klaymen »

Lubię :). Jest w tym też trochę lenistwa, bo zamiast zaprojektować coś nowego przeskalowuję tylko wcześniejszy projekt.

Jelcz M11 jest ze strony wydawnictwa Orlik: http://orlik-models.pl/ ,w zakładce "download". Zmieniłem mu tylko kolory na PKM Świerklaniec.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

No szacun. A tak a propos tego tematu, to mam pytanie: gdzie można znaleźć dobrej jakości nadwozie Ikarusa 280 do wydrukowania i sklejenia w H0?

Nie mam tu na myśli tych ze schematów np. moich, czy JP, lub J-31, a porządne wektorowe (najlepiej w PDF'ie), jak w przypadku M11 z Orlika.

Szymon

Post autor: Szymon »

Kędzior na pewno znasz tą stronę ;) Może nie są to wektorowe modele, ale według mnie to najlepsze co można znaleźć :)

Dla niektórych modeli trzeba się logować, ale np. Ikarusa 280.08 znalazłem "od tak".

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Hmmm, nie kojarzę jej, ale i tak wielkie dzięki :) Na pewno skorzystam z tych materiałów.
PS. Wiszę ci pochwałę ;)

Szymon

Post autor: Szymon »

No nie ma sprawy, dla dobrych intencji można zdradzić taki sekret ;) A tak BTW, tą stronę znam z tego forum :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kędzior pisze:PS. Wiszę ci pochwałę
Już Cię wyręczyłem. Szymon dostał pochwałę ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

I to jest MODEL :mruga: Az sam bym się z nim zabawił... Gdyby papier był mi posłuszny :|

Adrys1005

Post autor: Adrys1005 »

To ja też dodam parę modelików od siebie :)
Na początek WM15 mojego autorstwa :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wagon osobowy 111a. Pudło znalazłem na forum. O ile mnie pamięć nie myli autorstwa Papparaziego. Trochę owy podrasowałem :) Muszę tylko wózki wzmocnić bo wyginają się pod ciężarem pudła.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolejny twór mojego autorstwa. Wagon cysterna ZAS. Straszliwie się męczyłem z tymi obłościami ale model wyszedł pięknie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Już kiedyś miałem wrzucić te zdjęcia :)
Jelcz m11 i 120m (Ten pierwszy pochodzi z Orlika, Drugi to moja wariacja na temat pierwszego :] ) Mam nadzieje, że jeszcze do końca wakacji skończę 120m/3
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ