[Relacja] Volvo 7000a

Kamil

Post autor: Kamil »

Adam_pl pisze: W jaki sposób połączyć ze sobą dwie sekcje w modelu? Ma ktoś jakiś rysunek
Ja takie coś narysowałem, ale nie wiem czy coś z tego zrozumiesz...

Adam_pl

Post autor: Adam_pl »

Uwaga! Pilnie potrzebuję zdjęć wnętrza tego autobusu (zwłaszcza foteli - tych nowszych)!!

[ Dodano: 2008-01-11, 21:41 ]
kolejne zdjęcia (ostatnimi czasy mało zrobiłem - święta, poprawy w szkole...)
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2008-01-11, 21:42 ]
zrobiłem tylko schodki :/ Teraz zajmę się podłogą w sekcji A a potem (jeśli uda mi się zrobić) fotelami.

Ząbek

Post autor: Ząbek »

Super to wychodzi :) powodzenia ;)

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

No model robi wrażenie ładny model. :)

Adam_pl

Post autor: Adam_pl »

I tu mam do was prośbę:
Jeśli widzicie jakieś odchylenia co do oryginalnego autobusu VOLVO 7000a pisać tutaj ;)
I jeśli ktoś ma zdjęcia fotela takiego autobusu też bym prosił ;) (ten fotel co ma z tyłu napis VOLVO)

M_Szymkowiak

Post autor: M_Szymkowiak »

Hmm no no nieźle :) ja się zabiorę w najbliższym czasie za OmniCity, mam nawet już podwozie 1:87

Robert_529

Post autor: Robert_529 »

Fotka 1
Fotka 2 W sumie, to Ona nic nie przedstawia. :retard:
Tylko tyle znalazłem :(

M_Szymkowiak

Post autor: M_Szymkowiak »

Znaczek zakaz palenia na 2 zdjęciu jakby zgapiony z tabliczki z ikarusa :D

OZZY

Post autor: OZZY »

Adam_pl pisze:I tu mam do was prośbę:
Jeśli widzicie jakieś odchylenia co do oryginalnego autobusu VOLVO 7000a pisać tutaj ;)
I jeśli ktoś ma zdjęcia fotela takiego autobusu też bym prosił ;) (ten fotel co ma z tyłu napis VOLVO)
Chodzi ci o coś takiego?
Obrazek

Bo jeśli chcesz to mogę ci także porzucić rzuty modelu takiego siedzonka wykonanego w 3ds maxie.

Obrazek

Tak ogólnie to też kiedyś planowałem zrobienie modelu tego wynalazku, także pisz gdybyś potrzebował jakiś detali, mam dosyć dużo zdjęć i modeli takich drobnych pierdółek :)

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Mam pytanie do kolegi Adama. Jak robiłeś te otwierane drzwi?

Adam_pl

Post autor: Adam_pl »

Jelcz93, tak jak w Jelczu PR-100 z Modelika. Przedstawię kawałek skanu.

Obrazek
siłownik zrobiłem z drutu

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Bardzo dziękuję :) . Jakbym mógł to dałbym pochwałe :rotfl:

Adam_pl

Post autor: Adam_pl »

Od dawna nie grzebałem przy modelu. Wczoraj i dziś zrobiłem:
W sekcji B:
*Wstawiłem drugą (lewą) boczną ścianę i umocowałem już ruchome drzwi
*wstawiłem oś

W sekcji A:
*Zrobiłem wszystkie podesty i całą podłogę
przykleiłem prawą ścianę boczną

W sekcji B do zrobienia pozostało mi:
*tył
*siedzenia
*poręcze
*dach

Być może wieczorem dam zdjęcia :)
Pozdrawiam

Ps. planuję również "wyremontować" moją prkę na coś w rodzaju SAM jelcza z PWHD... chyba będę musiał od nich zaciągnąć parę porad :D

kilof

Post autor: kilof »

Naprawdę ładnie się zaczyna, tylko z tego co widzę troszkę kiepskawe malowanie. Ja polecam farby humbrola matowe, powinieneś znaleźć odcienie dla siebie. Ja jadę odebrać w poniedziałek swoje, do mojego Jelcza M121M (zapraszam do mojego tematu :) ) znalazłem chyba idealne w barwach Meteora. Fakt, masz większą skalę więc myślę że jest łatwiej, a i widzę że korzystasz z kartonu. Można wiedzieć jaka grubość ? Naprawdę ciekawie się prezentuje. A i taka moja mała prośba, jeżeli możesz to zrób dokładną relację z budowy przegubu, bo koła to nie jest najgorsze moim zdaniem- ja zawszę mogę skorzystać z modelu starczego brata M121M- M11 wydanego przez Orlika dostępnego do pobrania w skali 1:87 czyli akurat mojej. Ja czekam na prospekty od Solarisa i po gniotku może spróbuję sił robiąc U15 lub U18 ewentualnie Trollino U12. Nie będę się więcej wzwodził (:D).
¯yczę powodzenia, oraz wytrwałości bo wiem że to jest bardzo potrzebne.

Pozdrawiam!

Adam_pl

Post autor: Adam_pl »

Dziękuję :) Na malowanie jeszcze nadejdzie czas :) Myślę, że po długim weekendzie przejdę się do jakiegoś sklepu modelarskiego i kupię ten czerwony i żółty. Grubość kartonu to 1mm
kilof pisze:A i taka moja mała prośba, jeżeli możesz to zrób dokładną relację z budowy przegubu,
hehe to chyba zostawie na koniec, bo nie mam pojęcia jak to otem połączyć

ODPOWIEDZ