[Warsztat] Materiały pomocnicze w wykonywaniu modeli

S_S

[Warsztat] Materiały pomocnicze w wykonywaniu modeli

Post autor: S_S »

Jakim klejem kleicie wasze modele, że są klejone tak czysto?
Ostatnio zmieniony 2007-12-27, 16:31 przez S_S, łącznie zmieniany 1 raz.

irisbus

Post autor: irisbus »

Polimerowym, nie brudzi,a jak kapnie gdzie nie trzeba to łatwo schodzi.

ST43 i wagon 401Ka:
Obrazek

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

S_S pisze:Wow, jakim klejem wy to kleicie, że jest tak czysto?
To jest ten klej: http://www.danex.info/img/lakiery/kl_dragon.jpg . Warto dodać że jest on bezbarwny, bez zapachowy i jak napisał Irisbus:
nie brudzi,a jak kapnie gdzie nie trzeba to łatwo schodzi.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Paparazzi pisze:
S_S pisze:Wow, jakim klejem wy to kleicie, że jest tak czysto?
To jest ten klej: http://www.danex.info/img/lakiery/kl_dragon.jpg . Warto dodać że jest on bezbarwny, bez zapachowy i jak napisał Irisbus:
nie brudzi,a jak kapnie gdzie nie trzeba to łatwo schodzi.
Butla jak "Ludwik"...
A jest szybkoschnący, tak, jak moje ulubione cyjanoakrylany :?:
J-31 pisze:Ooops. Nie dziwię Ci się - właśnie najgorsze w modelu są te malutkie detale. A jeszcze gorzej jak je czasami trzeba przed przyklejeniem jakoś wymodelować
Czynności przy takich malutkich częściach dobrze opisuje pan Tadeusz Dąbrowski z wydawnictwa Delta-te :)

EDIT: Literówka ;)
Ostatnio zmieniony 2007-12-21, 18:21 przez PAFAWAG, łącznie zmieniany 1 raz.

irisbus

Post autor: irisbus »

PAFAWAG pisze:A jest szybkoschnący, tak, jak moje ulubione cyjanoakrylany
Nie, schnie od 5-30 minut, ale łapie dość szybko.

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

irisbus pisze:
PAFAWAG pisze:A jest szybkoschnący, tak, jak moje ulubione cyjanoakrylany
Nie, schnie od 5-30 minut, ale łapie dość szybko.
Może powiem tak: skleja szybko w ciągu około 2 minut a wysycha w temperaturze pokojowej około 30 minut. Jest w miare gęsty i nie wsiąka w papier i co najważniejsze po wyschnięciu wciąż jest bezbarwny. Wszystkie modele jakie mam w swojej kolekcji skleiłem właśnie tym klejem.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Paparazzi pisze:Może powiem tak: skleja szybko w ciągu około 2 minut a wysycha w temperaturze pokojowej około 30 minut.
Cyjanoakrylany sklejają w kilka sekund, a jak zaaplikuje się ich odpowiednią ilość, nie zostawiają śladu na papierze ;)
Niemalże wszystkie swoje modele, jakie mam w swojej kolekcji, zostały sklejone właśnie klejami tego rodzaju ;)
irisbus pisze:ST43 i wagon 401Ka:
Jeju, irisbus, ekspresowo! W kilka godzin skleić cały model (wraz z wagonem)... Super :biggrin: Mi to zajmuje co najmniej kilka dni ;)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

PAFAWAG pisze:Cyjanoakrylany sklejają w kilka sekund,
Więc w takim razie musisz mieć wprawną ręke bo nie masz za dużo czasu na poprawki ;)

A czy drobne części (np.:2x2mm) też sklejasz cyjanoakrylami :?:

S_S

Post autor: S_S »

Paparazzi pisze:
irisbus pisze: Nie, schnie od 5-30 minut, ale łapie dość szybko.
Może powiem tak: skleja szybko w ciągu około 2 minut a wysycha w temperaturze pokojowej około 30 minut. Jest w miare gęsty i nie wsiąka w papier i co najważniejsze po wyschnięciu wciąż jest bezbarwny. Wszystkie modele jakie mam w swojej kolekcji skleiłem właśnie tym klejem.
No to teraz pytanie za 100 punktów. Gdzie go można nabyc? ;)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

S_S pisze:Gdzie go można nabyc?
W każdym sklepie z artykułami do wykańczania wnętrz.

irisbus

Post autor: irisbus »

PAFAWAG pisze:Jeju, irisbus, ekspresowo! W kilka godzin skleić cały model (wraz z wagonem)... Super
Nie cały, nie cały, jeszcze nie ma wózków, ich wykonanie też pewnie zajmie m kilka dni... bo nie che mi się ich sklejać ;)
PAFAWAG pisze:Cyjanoakrylany sklejają w kilka sekund, a jak zaaplikuje się ich odpowiednią ilość, nie zostawiają śladu na papierze
Ale jeśli chodzi o cenę to polimery biją je na głowę...

Rumun czeka na wózki, a na warsztacie pojawił się Byk:
Obrazek

Szymon

Post autor: Szymon »

irisbus pisze:a na warsztacie pojawił się Byk:
Gdzie go kupiłeś :?:

irisbus

Post autor: irisbus »

sm48 pisze:
irisbus pisze:a na warsztacie pojawił się Byk:
Gdzie go kupiłeś :?:
Dawno temu był w sprzedaży, teraz jest go trudno dostać, ale jest za to ET22-2000.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

irisbus pisze:Więc w takim razie musisz mieć wprawną ręke bo nie masz za dużo czasu na poprawki

A czy drobne części (np.:2x2mm) też sklejasz cyjanoakrylami
Oczywiście, tylko używam do tego pęsety ;)
irisbus pisze:Ale jeśli chodzi o cenę to polimery biją je na głowę...
Najtańszy cyjanoakrylan kosztuje minimalnie (bo ceny się wahają) ok. 1,30zł. Polimery są naprawdę tańsze :?: ;)

Ja, kiedy sklejam modele, staram się sklejać je do końca (oczywiście nie zawsze to wychodzi, bo np. brakuje drutu czy kleju, albo moją uwagę przykuł inny, atrakcyjny model) ;)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

@PAFAWAG - mam pytanie:
Jak wygląda u Ciebie klejenie np. wałków które trzeba ciasno zwinąć. Chyba nie robisz tego w palcach użuwając właśnie cyjanoakrylowych klei. :chytry:

ODPOWIEDZ