[Warsztat] Sklejanie, itd. modeli plastikowych

M_Szymkowiak

Post autor: M_Szymkowiak »

Po podzieleniu już nie jest tak źle ;)

ironscull

Post autor: ironscull »

OZZY pisze:No tak, ale wykałaczki średnio pasują do skali, gdyby je powiekszyć odpowiednio do niej to miałyby grubość ulicznej latatni.
Zawsze pozostaje wykonac poręcze z drutu np. miedzianego o przekroju ok 0.75 mm. ;)

Piotrek

Post autor: Piotrek »

Mam problem zaparowały mi szyby po czyszczeniu rozpuszczalnikiem.

Mam więc pytanie czy mozna coś z tym zrobić aby przywrócić poprzedni wygląd szyb.

Wiecie zaczynam dopiero przerabiać modele i nie mam za bardzo doświadczenia.

:(

Szymon

Post autor: Szymon »

Piotrek pisze:Mam problem zaparowały mi szyby po czyszczeniu rozpuszczalnikiem.
Biedaczek, już nic z tym nie zrobisz :(, jedyne wyjście, żeby to zamaskować, przyklej jakąś reklamę :chytry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Piotrek pisze:Mam problem zaparowały mi szyby po czyszczeniu rozpuszczalnikiem.
Chemia się kłania. Obawiam się, że to jest proces nie odwracalny. :]

ironscull

Post autor: ironscull »

Mam problem zaparowały mi szyby po czyszczeniu rozpuszczalnikiem.
Naklej ciemną folię, szyby będą wyglądać na przyciemniane. :D

Piotrek

Post autor: Piotrek »

Dzięki za rady ale spróbuję odtworzyć je z innego materiału a mianowicie z folii przezroczystej do bindowania.

Jak skończę to wrzucę foty i zobaczycie efekt.

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

Oki tak jak obiecałem zaprezentuje fotę mojej kabiny co prawda nie jest ona czarna tylko biała ale fajnie ja dopasowałem. Do zrobienia tej kabiny użyłem cenówki koloru białego z tego właśnie taki kolor kabiny. :)

Obrazek

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Nieźle wychodzi :)
W moim Solarisie Trollino 12T też zrobiłem podobną kabinę, tylko, że z mało sztywnej folii. Ale (jak na razie) trzyma się dobrze :)

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

No może nie jest to moje najlepsze dzieło ale liczy się ze jest. Co prawda kabina nie jest równo przycięta ale zresztą a widać to na zdjęciu ale mi osobiście sie podoba.
PAFAWAG pisze: moim Solarisie Trollino 12T też zrobiłem podobną kabinę, tylko, że z mało sztywnej folii. Ale (jak na razie) trzyma się dobrze :)
A kleiłeś kabinę kropelką ja skleiłem i odrazy zrobiła się sztywniejsza. :)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Razor 688 pisze:A kleiłeś kabinę kropelką ja skleiłem i odrazy zrobiła się sztywniejsza.
Tylko, że wtedy zrobiłaby się biała od nalotu z kleju. A chyba jedynym wyjściem, aby się go pozbyć, jest skrobanie - bo moczenie / zmywanie wodą nie pomaga.

Imperator

Post autor: Imperator »

Jest rada na zmatowiałą szybę, trzeba ją prze polerować porządnie papierem od 2000 w górę (stopniowo coraz mniejszy), a na koniec zamoczyć to w sidoluxie. A do szybek są też specjalne kleje podobne do CA

Razor 688

Post autor: Razor 688 »

Mam prośbę do was zamówiłem sobie Ikarusa 280 do montażu i mam problem z zamontowanie gumowej opończy chce żeby w trakcje skręcania została na swoim miejscu a nie pozostaje. Pomocy. :( Najlepsze by były zdjęcia z zamontowania tej opończy.
Ostatnio zmieniony 2008-03-07, 14:40 przez Razor 688, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Razor 688 pisze:Pomoście. :(
Ke ? Czy Chciałeś napisać "Pomóżcie", czy Masz na myśli "pomost" ? ;)

Kamil

Post autor: Kamil »

A ten Ikarus do montażu jest w skali H0 czy jakiejś innej? ;)

ODPOWIEDZ