[Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Przemek »

Lubel pisze:Albo na taśmę co nieestetycznie wygląda.
No bez przesady.

Porównanie jakości wykończenia paneli. Z poprzedniej budy (resztki na dole) wykorzystałem w nowych panelach tylko wycieraczki i tylny zderzak (który sam w sobie jest fototeksturą).
Obrazek

Nie udało mi się unieruchomić obu części jednego panelu tak, żeby jednocześnie wycinać okna po obu stronach, więc obrałem inną strategię. Wewnętrzna strona paneli bocznych nie ma bocznych słupków oddzielających okna. Zamiast tego, szybkę plastikową od wewnątrz pomalowałem czarnym marketem w miejscach, gdzie okna się ze sobą stykają, dzięki czemu przy sklejaniu zminimalizowałem ryzyko "zjechania się" połówek tak, że od zewnątrz widać byłoby białą szparę na oknie.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Auper »

Nie znam się na tym, ale mogę śmiało powiedzieć, że poprzednie ściany boczne wyglądały marnie, wręcz fatalnie, a teraz to miód malina, byle nie spartolić przy montażu...;)

Piotr

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Piotr »

Wpis usunięty przez autora.
Ostatnio zmieniony 2017-11-25, 13:13 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Przemek »

Znalazłem nieco zapomniane podwozie z modelu M11 z Orlika, którego w złożonej czarno-białej wersji dostałem na moje urodziny przeszło ponad 5 lat temu (teraz możecie sobie sprawdzić na podstawie mojego profilu, ile wtedy miałem wiosen). Model ten był przeze mnie przerabiany, jednak efekt zazwyczaj nie był zadowalający, więc skończyło się to całkowitym rozebraniem go do podwozia. I w takiej formie przeleżał sobie do dzisiaj.

Ale już niedługo stanie się on bazą dla kolejnego wrocławiaka w mojej kolekcji, bowiem wydrukowałem sobie przed momentem szablony zabudowy wnętrza i karoserii:
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: J-31 »

Ciekawie się zapowiada. Bo podwozie już Masz, natomiast ten szablon do modelu robi fajne wrażenie - między innymi uwzględniono również dykty wewnętrzne ścian. Co w sumie daje szanse na super realistyczny model :)

Ogryzek

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Ogryzek »

Kędzior- a czym ty tniesz?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Przemek »

Ogryzek pisze:Kędzior- a czym ty tniesz?
Od nowej karoserii 120MM/1 tnę żyletką wszystkie elementy, które tego wymagają. Przy elementach, które nie muszą być wycięte z chirurgiczną precyzją, lecz z trochę mniejszą ;) to wycinam je nożyczkami. Wcześniejsza karoseria 120MM/1 (nie ta ostateczna) była w całości wycinana nożyczkami, także otwory okienne.

Tymczasem przy M11:
Obrazek
Nieco przedobrzyłem w bocznym panelu będącym na pierwszym planie, bowiem w okolicach 1/2 okna musiałem doklejać kawałek papieru w tym samym kolorze, co nadwozie.

Ogryzek

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Ogryzek »

Rozumiem ze rękojeść Olafa do ostrzy chirurgicznych do tanich nie należny... Jednak ostatnio w skalpie z artykułami do remontowania etc. Znalazłem bardzo zgrabny nożyk do tapet- wąski, mały. Może warto wydać 2zl i mieć jakiś nożyk do cięcia? Tak czy owak teraz i tak wycinane elementy wyglądają o niebo lepiej- tak trzymać :D

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Przemek »

Ogryzek pisze:Rozumiem ze rękojeść Olafa do ostrzy chirurgicznych do tanich nie należny... Jednak ostatnio w skalpie z artykułami do remontowania etc. Znalazłem bardzo zgrabny nożyk do tapet- wąski, mały. Może warto wydać 2zl i mieć jakiś nożyk do cięcia?
Jak będe jechać do Rynku, to wstąpię do Feniksu na stoisko modelarskie ;)

Tymczasem:
Obrazek

Wie ktoś, gdzie można znaleźć modele felg do sklejania w H0, które dość dobrze imitują trilexy?

ironscull

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: ironscull »

Kędzior, jest dużo lepiej. Fajnie, ze cała ta fala krytyki Cie nie przeraża i działasz dalej. Dobrze też, że potrafisz wyciągnąć z tego jakieś wnioski. Co do wycinania proponuje zajść do sklepu typu Castorama czy Obi. Można tam kupić taki zestaw nożyków z rączkami. Coś na kształt produktów Olfy. Jakość może nieco gorsza, ale do wycinania się nada. Duże nożyki do tapet mogą być nieprecyzyjne.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Przemek »

ironscull pisze:. Duże nożyki do tapet mogą być nieprecyzyjne.
Takie noże do tapet to ja wyeliminowałem na samym początku wszelakich prac modelarskich ;) Nie tylko były nieprecyzyjne, ale i można było nimi w łatwy sposób zadrzeć papier, przez co cała misterna robota nadawała się tylko do kosza. Już nawet zwykłymi nożyczkami można lepiej wyciąć okna w modelu, niż nożem do tapet.

Tymczasem skleiłem już wszystkie fotele. Nie mam pojęcia, czy oryginał (6098 z MPK Wrocław) miał taki układ siedzeń, ale jedno wiem na pewno - taki układ siedzeń występował w części egzemplarzy M11 w stolicy Dolnego Śląska.
Obrazek
Pozostała teraz najgorsza część programu, czyli poręcze :roll:

Piotr

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Piotr »

Cierpliwie czekam na sfinalizowanie prac nad modelem :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Przemek »

Obrazek
Obrazek
Prace na wykończeniu. Jeszcze "szafki" nad drzwiami, dach złożyć i będzie koniec. Tradycyjnie już zdjęcia całkowicie sklejonego modelu znajdą się w innym temacie.

Piotr

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Piotr »

A po co mu dach :) Bez dachu na jakąś turystyczną dać. A ogólnie to bardzo ładnie wyszedł, grunt że poręcze się udało wykonać.

Ogryzek

Re: [Relacja] ZNTKM w Domaszczynie Małym

Post autor: Ogryzek »

Kędzior pisze:Takie noże do tapet to ja wyeliminowałem na samym początku wszelakich prac modelarskich ;) Nie tylko były nieprecyzyjne, ale i można było nimi w łatwy sposób zadrzeć papie
Nie zgodzę się z ta częścią wypowiedzi. Sam używam wąskiego nożyka do tapet. Wszystko zależy jaka mamy wprawę do operowania takim narzędziem. Jak ktoś nie potrafi to nawet skalpelem nie zrobi dobrego ciecia- chyba ze palców :P

Jeśli używasz skalpela i szukasz ostrzy to mam nie potrzebne (około 90szt). Ostrze nr 16- błędny zakup :(

http://www.sklep-medyczny.pl/ostrze-do-skalpela.html

Ja za 100szt dałem 16zl wiec za 15zl mogę oddać.

ODPOWIEDZ