[Warsztat] Malowanie modeli metalowych

M_Szymkowiak

Post autor: M_Szymkowiak »

wszystko fajnie ale taśma maskująca jest równa :P a maziając pędzelkiem trudno by mi chyba było zrobić równe pasy malowania krakowskiego :p aczkolwiek produkt ciekawy

Maciek007

Post autor: Maciek007 »

A jakiej taśmy maskującej używasz? zwykłej malarskiej?

M_Szymkowiak

Post autor: M_Szymkowiak »

Jak malarskiej... modelarskiej

Uriel

Post autor: Uriel »

M_Szymkowiak pisze:Jak malarskiej... modelarskiej
Można również używać taśmy maskujące wykorzystywane w lakierniach samochodowych. Tanie i dobre. Jednak osobiście polecam taśmy maskujące Tamiya :)

ponczo12496

Post autor: ponczo12496 »

Jakie są nawet dobre farby w cenie tak 8 zł dostępne w Lublinie i gdzie mogę je kupić??

M_Szymkowiak

Post autor: M_Szymkowiak »


tarzanpata

malowanie modeli

Post autor: tarzanpata »

Jakimi farbami/lakierami najlepiej się maluje wikingi?

Ogryzek

[Warsztat] Malowanie - rada

Post autor: Ogryzek »

Należę do osób które nie są nabywcami aerografu z kompresorem i reszta bajerów... Dla tego próbuje radzić sobie w inny sposób

Ostatnio podczas rozmowy z jednym z doświadczonych modelarzy na temat malowań podał mi prosta technikę która daje nie mal podobny efekt jak malowanie aerografem...

Wszystko zależny od naszego wyćwiczenia no i oka. Metoda polega na "malowaniu" gąbką kuchenna 8) Należny niewielka ilość farby nałożyć na gąbkę a następnie na część jaka chcemy pomalować. Technika sprawdzona przeze mnie. Trzeba tylko wyczuć by nie powstawały bąbelki powietrza oraz starać się nie rozsmarowywać farby a jedynie delikatnie ja nakładać. W tym miejscu ośmielę się dać mała wskazówkę. Nie starajcie się zamalować idealnie całej powierzchni, nie przejmujcie się że gdzieś coś jest niedomalowane. Wystarczy poczekać aż farba wyschnie i powtórzyć w tych niedociągniętych miejscach malowanie

Osobiście testowałem to na pierwszym odlewie wagonu Kdn. Efekt widać na zdjęciu.

Obrazek

W dzień zrobię inne zdjęcia jak będziecie chcieli. Dodam na koniec ze ta metoda może dać ciekawy efekt patyny- o ile się to umiejętnie wykorzysta


Prośba do modera o utworzenie jakiegoś odpowiedniego działu z wiązanego z poradami, radami itd itp

ODPOWIEDZ