[Warsztat] Oświetlenie modelu

jamyz_Fe

Post autor: jamyz_Fe »

witam,
Obecnie pracuje również nad wyświetlaczem. Mam dwa zdjęcia przy czym są one bardzo kiepskie i poruszone (jeśli chcecie moge je pokazać ;) ) pozdrawiam

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Pokaż te fotki. Może uda się coś wypatrzeć ;)

ironscull

Post autor: ironscull »

[ Dodano: 2009-11-19, 14:46 ]
[fquote="Nikki"]I teraz np. światła przednie, tylne i podświetlenie wyśw. żeby było podpięte pod jedną baterie, a oświetlenie całego wnętrza pod drugą... Dałoby się tak wykombinować? Może jakieś słabsze diody, albo coś? Bo nie wydaje mi się żebym w 30cm wagon mogła wpakować tyle baterii [/fquote]
Czyli rozumiem że chodzi o oświetlenie całego składu. Można także zrobić obwód, który bedzie działał w składzie 2 wagonów, oraz nawet gdy wagony beda rozłączone.
Ostatecznie można połączyć po 2 obwody na cały skład, wtedy otrzymamy tylko 3 baterie. Można umieścić je wtedy w jednym wagonie a drugi bedzie pzryłączany do obwodu za pomocą małej wtyczki, bądź czegoś podobnego. Mam nadzieje, że ktokolwiek zrozumiał coś z tego co napisałem :D

jamyz_Fe

Post autor: jamyz_Fe »

Ja mniej więcej wiem co chciałeś nam przekazać :D ale to tylko mniej więcej ;) a obiecałem fotki wyświetlacza... więc dam dwa zdjęcia z prób przeprowadzonych na testowym wyświetlaczy z napisem "502". Zdjęcia są kiepskiej jakości (rozmazane bardzo) z góry uprzedzam. Sam wyświetlacz zostanie już montowoany do kolejnych modeli wtedy będą lepsze fotki :D ;)
Obrazek
Obrazek

ppln

Post autor: ppln »

Tak nie za bardzo to 502 widać. A w ogóle to jak sterujesz tymi diodami? Mikrokontroler, PC czy kabelkami po kolei?

jamyz_Fe

Post autor: jamyz_Fe »

to też mówiłem, że zdjęcia sa kiepskiej jakości dodałem tylko tak dla ciekawostki, że coś takiego jest w trakcie prac. Diody będą odpalane poprzez baterie i pewnie jakiś włącznik pod podłogą pojazdu. Tego jeszcze do końca nie obmyśliłem :D :rotfl:

Koti821

Post autor: Koti821 »

Dużo widać :confused: Ale pomysł całkem całkem ;) :D

jamyz_Fe

Post autor: jamyz_Fe »

Witam, z racji, że sam na te zdjęcia nie moge patrzeć to zrobiłem nowe jedno, które obrazuje owy testowy wyświetlacz... Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hehe. Po prostu Wpadłeś na prosty sposób - jeden świecący punkt, przysłonięty karteczką z wybitymi dziurkami. :mruga:

Pomysł jest świetlny... tzn. mimo wszystko jest świetny. :)
ppln pisze:A w ogóle to jak sterujesz tymi diodami? Mikrokontroler, PC czy kabelkami po kolei?
A propo tego pytania Ppln-a. Rozumiem, że w tym przypadku "sterownikiem" jest igła - sztuk jeden. Czy tak ? :diabeł:

jamyz_Fe

Post autor: jamyz_Fe »

hehe, może i prosty ale wygląda na to, że będie skuteczny :rotfl: zresztą co skomplikowanego można zmieścić w modelu w skali H0? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

jamyz_Fe pisze:hehe, może i prosty ale wygląda na to, że będie skuteczny :rotfl:
Pewnie, że skuteczny. Fajnie to wygląda. Numer jest widoczny po ciemku, a po za tym można go przecież zmieniać... używając "sterownika" :mruga:

Koti821

Post autor: Koti821 »

Albo zrobić całą rolkę numerków i nawinąć na szpulę. Będzie można zmieniać linię i kierunki :P Ja podobnie robie w swoich modelach :mruga:

Nikki

Post autor: Nikki »

ironscull pisze:Mam nadzieje, że ktokolwiek zrozumiał coś z tego co napisałem
Mniej więcej zrozumiałam... Ale chyba jednak pójdę łatwiejszą drogą i po prostu zmniejszę ilość diód oświetlających wnętrze. Zamiast po pięć dam po jednej, max. po dwie. A jak to po podłączać to się później zastanowię...

Co do wyświetlaczy, też zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, żeby wszystkie numery mogły być wymienne. Ale żeby były wymienne muszę w modelu pozostawić do nich jakieś dojście...

Tak, wiem, dużo gadam, a zdjęć które urzeczywistniały by moją pracę nie ma... Bo najzwyczajniej wszystko jest w fazie projektowania. Dodaję malutki screen, który przedstawia jak mi idzie :D
Obrazek

rietze

Post autor: rietze »

Ładny tramwaj, w jakim skali robisz :?: Robisz tramwaj w skali H0 :?:

Nikki

Post autor: Nikki »

1:45 :D Wiem, wiem, dziwna skala, ale po prostu pomieszało mi się z 1:43, a że z wymiarów po podzieleniu przez 45 wyszło mi ładne 30cm (długość jednego wagonu) to już zostawiłam. Od 1:43 będzie krótszy tylko o około 1,5cm. W H0 nie robię, ponieważ jak dla mnie jest zbyt mała żeby wszystko ładnie odwzorować ;)

ODPOWIEDZ