[Warsztat] Oświetlenie modelu

Koti821

Post autor: Koti821 »

Model ładny :) , ale mało widać bo rysunek jest mały ;) :D

Nikki

Post autor: Nikki »

Ma być mały, bo to jest tylko podgląd tego co już zrobiłam, a i w tym mam jeszcze sporo do poprawienia... EOT.

Koti821

Post autor: Koti821 »

Jak skończysz to fajnie by było go wydrukować i skleic :D ;)

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Mam pytanie nie macie jakiś planów jak rozmieścić oświetlenie w wagonie Bhp.

placuch

Post autor: placuch »

Poszukaj części do bipy albo jakichś "zmasakrowanych" wagonów na Allegro - była w produkcji także wersja z oświetleniem. Posiadam KMiD z całym artykułem o tych wagonach, razem ze schematami. Jutro postaram się poszperać, nie mam dostępu do skanera, więc jakby co przyślę fotki.

Twoja bipa jest w skali H0 czy TT?

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

W H0.

jamyz_Fe

Post autor: jamyz_Fe »

witam
Dostałem dziś w swoje łapy model Merca O350, noi ja jak to ja od razu go trochu zmodernizowałem...
chodzi o przednie oświetlenie
Obrazek
Obrazek

do poprawienia zostało jeszcze tylko poprawienie tej szczeliny nad zderzakiem a pod szybą w celu wyeliminowania światła.
zdjęcia celowo są robione po ciemku ;)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Efekt wyszedł super :) BTW wspaniałe akwarium ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Brawo Jamyz_Fe. Faktycznie model z oświetlenie wygląda super i realistycznie :)

lemba

Post autor: lemba »

Elegancko :) Z tą szczeliną to wymyśl coś, żeby ją tylko częściowo zakryć, np. nad lampami, a na środku może świecić. Może to ciekawie wyglądać ;)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

lemba pisze:Może to ciekawie wyglądać
Pytanie tylko, czy tak jest naprawdę w pierwowzorze/-rach ;) Szczelinę można np. zakleić od wewnątrz kawałkiem plastiku lub nieprzepuszczającej światło tektury, a nie całkiem nieprzezroczyste elementy nadwozia pomalować od wewnątrz na czarno ;)

Junior

Post autor: Junior »

mi się zda że wystarczy kawałek czarnej taśmy izolacyjnej. I tak nie będzie jej widać, a efekt zostanie osiągnięty

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Przedstawiam swoje w wagonie:

w dzień:
Obrazek

i nocy
Obrazek

Wiem ze są niedociągnięcia itd ale to było pierwsze oświetlenie jakie zakładałem w taborze ;)

Junior

Post autor: Junior »

Ciekawe, ciekawe :D
Ja bym tam wsadził takie bardziej białe, które imitują jarzeniówki, wtedy było by bardziej klimatycznie :P
Aha. i daj jeszcze jedną pośrodku, bo jest taka brzydka dziura.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Dzięki za uwagi ale niestety diorama jaka prezentuje i modele... hm.. Powiedzmy ze miały nie szczęśliwy wypadek. A oświetlenie jest kupne tz. Szyny prowadzące,styki i diody.

ODPOWIEDZ