[Relacja] 105NWr by Nikki

Domiz09

Post autor: Domiz09 »

No nie powiem, model robi wrażenie. ¯yczę powodzenia przy dalszych pracach :)

Nikki

Post autor: Nikki »

Miałam się nie chwalić bo w sumie nie ma czym, ale relacja jest relacją więc wrzucam. Wmontowałam tylko krzesełka, które niestety wyszły za duże :confused:
Obrazek
No i nakleiłam "teksturę" na schody:
link
Podłoga przeszła nieudaną próbę malowania, jest do poprawy, wkleiłam przedni i boczny wyświetlacz, przód i tył potraktowałam szpachlą modelarską, w wyniku czego muszę od nowa "nakleić" światła. Do wklejenia mam gotową szafę aparatową z drzwiami od kabiny, ale na razie się wstrzymuję, bo najpierw muszę wkleić pulpit i krzesło motorniczego :lol: Ponad to zastanawiam się w jaki sposób zamontować rurki (tzn. jak je przykleić).

Co do modelu w 1:87 to praca stanęła, głównie z lenistwa, ale doznałam olśnienia przez które wszystko muszę od nowa przerysować. A przy pierwszej próbie sklejania... no w sumie było dobrze ale... dach na przodzie wyszedł mi szerszy niż sam przód, co jest o tyle dziwne, że w projekcie był węższy, a po zmierzeniu linijką... wychodzi tyle samo :o: A więc niby szerszy nie jest, ale niestety tak wygląda :confused:

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Ładnie idziesz :D Rury najlepiej jak byś przykleiła tak jak w oryginale to wygląda. Przyklej na probe do dachu i postaraj się spasować z dołem- powinno wyjść za którąś próbą :mruga:

Nikki

Post autor: Nikki »

No nie do dachu, bo nie wszystko do dachu idzie, a to co idzie do dachu to znowuż nie wszystko idzie do podłogi, tylko np. do krzesełek, więc "spasowanie" byłoby mało możliwe :confused: Na pewno zacznę od podłogi... A mówiąc że nie wiem jak przykleić rurki miałam na myśli raczej to, że nie wiem jak te złączki zrobić. Z papieru to się nie uda, taśma też nie przejdzie, najlepsza byłaby jakaś modelina albo coś :lol:

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Nikki Rob jak uważasz przy wolnym czasie pokarze że się da :mruga: Choć karton nie jest moja strona. Użyj wikolu do tego- podpowiem :)

Nikki

Post autor: Nikki »

Nie wiem gdzie napisać, więc napiszę w moim temacie ;)

Potrzebuję kół (osi) do modeli tramwajów, skala 1:87. Do torów w tej samej skali. Problem jest taki, że nie mam żadnego punktu odniesienia i wydaje mi się, że koła od wagonów bądź lokomotyw będą za duże (nie chodzi mi o rozstaw, tylko o samą średnicę koła). Widziałam w sklepie takie kółka no i jedne były za duże, a drugie, które mogłyby być lepsze, były na wąskie tory, czy tam mniejszą skalę, nie pamiętam już... Czy ktoś mógł by coś doradzić, albo podpowiedzieć jak i z czego można by takie koła zrobić, o ile nie można takich kupić?


PS. Co do modelu to praca nie ruszyła. I sprawdziła się zasada, że "jeśli zbyt długo coś udoskonalasz to najprawdopodobniej to schrzanisz" :lol: Bo pomalowałam podłogę i stwierdziłam, że lepiej wyglądała nie malowana...

Coffee

Post autor: Coffee »

Nikki napisała:o ile nie można takich kupić?
Poszukaj gdzieś na necie plastikowego modelu (statycznego do sklejania) Tatry T6A5 (na eBay-u niedawno była za 7 euro). Tu Ci powinny po drobnych przeróbkach spasować całe wózki.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Nikki Podaj średnice kół.

Nikki

Post autor: Nikki »

7mm. Maksymalnie 8.

@Coffee: to jest świetny pomysł... Tylko nie wiem czy by mi tej Tatry szkoda nie było tak bez wózków zostawić :lol:

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

5mm maja kola od N-ki i te stosuje do ASF-a zobacz jak by wyglądało na takich kolach (nie muszę chyba pisać ze sama os musisz sam zrobić- np szprycha) ;)

Kolejka

Post autor: Kolejka »

W skali TT koła są o średnicy 7,3mm i 8mm. Można je kupić np. tu: http://www.modelmania.com.pl/index.php? ... CosCsid%3E

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Nie ma nikt takich kol? By podarować tylko zaraz dajesz link do sklepu? I czy ty widzisz te CENY :o: Nikki napisz mi na PW adres- wyśle Tobie (kolega bawi się w TT i tam ma taki szrot ;)

Nikki

Post autor: Nikki »

Ogryzek pisze:I czy ty widzisz te CENY
No ceny są masakryczne, aczkolwiek jakbym to do jednego modelu planowała to bym przeżyła, ale do więcej to już chyba nie ;)
@Ogryzek: dzięki :)

[ Dodano: 20 Wrz 2011 11:40 ]
Ja tu gadu gadu o kołach, a tymczasem zaczęłam się poważnie martwić co będzie jak już koła będę miała... Jak zmotać wózki? Miałam wstępny uproszczony projekt, wydrukowanych kilka części, ale już przy próbie wycięcia ich były problemy... Rozkręciłam mojego pseudo Bombardiera (siku), zapożyczyłam koła i stwierdziłam, że nie ma co się bawić w papier czy tekturkę i złapałam się za pcv. Na razie tylko takie jakie miałam, tak na próbę. Podłubałam trochę i wyszło mi coś takiego:
Etap pierwszy:
Obrazek
I etap końcowy:
Obrazek
Trochę krzywo, bo pcv jakie miałam było zbyt grube i musiałam je rozcinać na cieńsze to raz, a dwa że z wydrukowanych, wyciętych części miałam tylko tą pierwszą (łączącą ośki) i całą resztę wycinałam "na oko" i z pamięci, bo chwilowo nie miałam dostępu do kompa żeby podejrzeć jak to powinno wyglądać ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Wreszcie KTOŚ kto stara się zrobić "swoja robotę" jak się należny!!! BRAWO!!!! Trzymaj tak dalej fason i nie dawaj się presji- pomału do celu :D

Koti821

Post autor: Koti821 »

Istny bajer. :shocked: Aż się zastanawiam czy nie odkopać projektów, które są w pełni gotowe do wcielenia ich w życie. :retard: Może KT4Dt lub Solar-syfa. :mruga:

ODPOWIEDZ