[Relacja] Jelcz-Berliet PR100 by Koti

kamilek

Post autor: kamilek »

Koti821 pisze:Dzięki koledzy za pomoc... :roll: Ale go (podwozie) sobie skończyłem dzisiaj... :roll: Widziałem, że Ci co robili już ten autobus byli obecni na forum, i nawet nie raczyli napisać co z tym debilstwem zrobić! :confused: Dzięki jeszcze raz! :|
No te częściu to faktycznie masło maślane ja swoją przednią oś z drutów zrobiłem a nie jakieś cześci (bleee) radzę też tak zrobić :lol:

Koti821

Post autor: Koti821 »

Dla mnie to jest porąbane... Na rysunkach montażowych nic nie widać jak to sklejać... A w tej "instrukcji" też jest tak napisane że nawet moja mama tego nie ogarnia i kolega który się też bawią w takie żeczy... :o:
Ostatnio zmieniony 2010-12-20, 13:36 przez Koti821, łącznie zmieniany 1 raz.

Skoda 16T

Post autor: Skoda 16T »

Koti821 pisze:Dla mnie to jest porąbane...
"Porąbane" :?: To jest po prostu trudne. Czego Ty wymagasz od modelu z wysokim stopniem trudności, przeznaczonego dla zaawansowanych modelarzy? Instrukcji krok po kroku? Zastosuj się do rad kol. ironscull'a:
ironscull pisze:Widzę jednak, że Kolega nie ma obycia z modelami kartonowymi, skoro nie umie nawet podklejać części. Nie chce byc zgryźliwy ale wydaje mi się, że postawił sobie Kolega cel, który jak na razie jest poza Kolegi zasiegiem. Proponuje zacząć od łatwiejszego modelu, a ten zostawić sobie na później. Nabierze Kolega wprawy to wtedy sklei ten model. I będzie to z korzyścią dla Kolegi i modelu.
ironscull pisze:Po co było tworzyć relację skoro autor tylko się wypytuje bo nie ma bladego pojęcia jak skleić ten model. Proponował bym zacząć od poczytania for internetowych o modelarstwie kartonowym i zasięgnąć rad u doświadczonych modelarzy, bo wydaje mi się, że ten model przerasta umiejętności autora, a same chęci nie wystarczą do jego sklejenia. Dlatego z całym szacunkiem dla autora radzę na razie odpuścić sobie ten model, poćwiczyć na czymś łatwiejszym i wtedy brać się za jelcza.

Koti821

Post autor: Koti821 »

Nikt mi nie zabroni pytać jeżeli czegoś nie wiem... Mam prawo nie wiedzieć, oraz pytać żeby czegoś nie zje. Nieprawdaż?! Dobrze mi ze wszystkim szło do momentu tego przedniego zwieszenia. Powiedźcie mi jak to zrobić, a polece dalej z tym. :|

Nikki

Post autor: Nikki »

Powiem tak: już na początku tego tematu wydawało mi się że Koti nie zdoła tego skleić, ale... kiedy załączył pierwsze zdjęcia, stwierdziłam, że w sumie nie idzie to aż tak źle (W każdym bądź razie lepiej niż mi). Pytać się owszem można, po to jest forum! Wiadomo, że niektóre części modelu są łatwiejsze do sklejenia, a inne trudniejsze, tym bardziej jeśli się nie wie, jak to wygląda w rzeczywistości. @Koti821! Proponuję żebyś poszukał sobie jakichś zdjęć prawdziwego wozu i zdjęć sklejonego już modelu, dokładnie te fotki obejrzyj, i może dojdziesz co i jak. A jeśli nie, to postaraj się robić dalej, a to czego na razie nie wiesz zostaw na później ;)

Koti821

Post autor: Koti821 »

Może i tak. Znalazłem chyba ze 3 zdięcia tego zawieszenia ale nic na nich nie widać dokładnie. Nie wiem. Pomyślimy,zobaczymy... Mam nadzieje że ktoś doradzi i powie jak to ruszyć :)

irisbus

Post autor: irisbus »

Nadal nie wiesz jak skleić to z ostatniej fotki?
Element z lewej strony zdjęcie (tą kratowniczkę) zginasz w :strzałka: |_| a ciemno siwe listki w odwrotną stronę, od dołu do tego przyklejasz element 24b. To co skleisz przyklejasz do ramy w miejscu tylnego koła, a od zewnątrz tą tarczę co ma trzymać koło. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo w życiu tego modelu na oczy nie widziałem.

Koti821

Post autor: Koti821 »

Wiesz... :confused: Sam po prawie 10h doszedłem do tego... :mruga: Prace ruszyły dalej. :mruga: Obecnie jestem na wykończeniu osi skrętnych. :mruga: Dziękuję. :rotfl:

[ Dodano: 09-01-2011, 19:07 ]
Myślałem że praca wre... Ale jednak nie... Otóż przy sklejaniu elementów zabrakło mi kleju (znowu :D ). No to poszedłem do sklepu po niego. Gdy wrócłem z zakupów... Części znikły. Mój bardzo pełosprytny piesek zjadł je. Poprosiłem o pomoc w sprawie tych elemetów sklep modelik. Pomogli, i przesłali mi te brakujące części. Ale teraz mam problem z dopasowaniem wielkości wydruku. Raz jest za duże a raz za małe... Poradźcie coś :)

Nikki

Post autor: Nikki »

Koti821 pisze:Ale teraz mam problem z dopasowaniem wielkości wydruku. Raz jest za duże a raz za małe... Poradźcie coś
Zmierz sobie linijką ile powinno mieć, a potem włącz photoshopa i zmień rozmiar, nie wg pixeli, ale wg cm lub mm :wall: a jak nie, to pokombinuj z rozdzielczością druku :]

Koti821

Post autor: Koti821 »

Photoshopa nie mam i nie chcę... Używam tylko painta i Gimpa. Próbowałem na wszelkie sposoby to cholerstwo ustawić ale i tak jest cały czas źle! :wall:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Paintcie, też Możesz ustawić sobie atrybuty rysunki w centymetrach ;)

Wystarczy jeśli Naciśniesz sobie "Ctrl+E" ;)

Koti821

Post autor: Koti821 »

Nic mi to nie daje... Powiedzieli że ramka w wydruku powinna mieć 110x110 cm... Ale i tak jest zła wielkość. :cry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Koti821 pisze:Nic mi to nie daje... Powiedzieli że ramka w wydruku powinna mieć 110x110 cm... Ale i tak jest zła wielkość :cry:
"Zła" tzn. jaka ?

- za wysoka czy za niska ?
- za szeroka, czy za wąska ?

Koti821

Post autor: Koti821 »

Akurat jak ustawię wielkość 110x110cm, drukuje mi wtedy na 4-ech kartkach, wielkość i tak jest spier... Zła... Jest za duże... :wall:

irisbus

Post autor: irisbus »

Metr 10 na metr 10 wydruk? Co ty chcesz dodrukowywać? Nie czasem 11 na 11 cm albo 110x110mm?

ODPOWIEDZ