[Relacja] Budowa modelu Br50 (Ty5) firmy ITALERI

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Na oko jakieś 2 - 3 miesięcy po naprawie. Czołownica jeszcze czyste, ale już szprychy nie. W latach 70-tych był szczyt przyozdabiania parowozów. Można też wszystkie prostokątne elementy takie jak głownie wysięgników albo sztaby zawiasów malować n "flagę na przekątnej". Teraz nie mam czasu po sesji poszukam Tobie i spiszę na gadu. Chyba że inni są chętni też?

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Głównie chodzi mi o wzory jakie były rapowane.. Nie chce robić jakieś dyskoteki a jedynie skromny rapowany wzór na uszach :mruga:

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

To piszę najpowszechniejsze ozdoby. Obwódka wiatrownic biała, czerwone zawory i daszek szyb czołowych. Oraz czerwone maźnice tendrów.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Dziś skromnie.. Malowanie kol na czerwono. Jutro zajmę się wstępnie już podwoziem. Drzwi dymnicy już są płaskie wiec czekaj już tylko na farbę :)

Obrazek

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

A białe obręcze?

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

spokojnie... jak na razie maluje tym co mam (aż wstyd- ale nie mam białej). Później kolejne foty z prac :)

[ Dodano: 2011-01-18, 23:03 ]
no wiec tak...
Dzień na warsztatach był ciężki... Zaczynając od szpachli w nie które miejsca przez malowanie nie których detali na czerwono po malowanie już całości na czarno matowym czarnym... Tabliczki są tymczasowe (z czasem kalkomania) ale w tym miejscu dziękuje za pomoc Tp4 :cool: Nie będę się rozpisywał co było itd- niech foty same opowiedzą :mruga: Kurcze nie wyszło mi tylko ten wzorek na wiatrownicy :confused: ale coś pokombinuje :retard:

No nic- miłego oglądania :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jak widać zbliżamy się pomału do finału...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Super. Model wygląda naprawdę coraz bardziej realistycznie. Ogryzek jest perfekcyjny :)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

J-31 pisze:Super. Model wygląda naprawdę coraz bardziej realistycznie. Ogryzek jest perfekcyjny :)
Dzieki ale bez przesady : jak pisałem to oj pierwszy model nie dość ze takiej formie to parowozu.. Wiec ciężko tu mówić o perfekcyjności ;)

Tp4

Post autor: Tp4 »

Ogryzek pisze:ale w tym miejscu dziękuje za pomoc Tp4
Polecam się na przyszłość ;)

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

już tuz tuz... :D :retard: Widać prace się posuwają. Uszy już na miejscu buda z kotłem już sklejona do ostoi, załoga już zapoznaje się z nowym sprzętem, zamontowałem sprężarkę (wiem ze nie jest w 100% taka jak być powinna- innej nie mam). Moze dziś jeszcze cupnę to zabiorę się za rurę od inżektora :mruga: i w zasadzie zostaną już tylko wiązary do zamontowania + malowanie obręczy i obwodu wiązar... :mruga: później to już tylko będzie pieszczenie się w wolnej chwili. Na patynę musi poczekać w kolejce.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To by było chyba tyle...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Model musi robić wrażenie. Popatrzcie na ostatnią fotkę. Pomocnik z maszynistą stoją - jakby ich zamurowało :P

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Ta... teraz zauważyłem :shocked: ze buda mi się zsunęła :o: na 5 focie od dołu to widać jak cholera :confused: wrrrrrr dziś zajmę się inżektorem no i wiązary.... :mruga:

[ Dodano: 2011-01-20, 16:25 ]
Dziś zostały wykonane prace wykończeniowe.
Wykonana rura od inżektora...

Obrazek

Obrazek

zamontowanie wiązarów i drobne poprawki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tak czy owak praca została dokończona. Patyna i drobne poprawki w malowaniu zostaną zrobione na warsztatach modelarskich w Klubie Modelarzy Kolejowych w Poznaniu jakie będę 29 stycznia. Wszystkim śledzących postępy dziękuje za uwagę. Jeśli ktoś zauważy ze można coś poprawić bądź zamontować itp proszę śmiało pisać :)
Tak ze jeśli ktoś ma jakieś pytania z chęcią odpowiem bądź doradzę :cool:


Teraz na warsztat zostanie wtoczona kwasiarka ale to już inny rodzaj prac. Następna relacja będzie przy budowie ASF-a :cool:

[ Dodano: 2011-01-21, 16:25 ]
Pilnie potrzebne rysunki tendra jaki byl eksploatowany na PKP wraz z Ty5 :!: :!: :!: Czy ktoś posiada takowe rysunki (przód, tył, góra, boki) :?: :?: :?: :?: :?: :?: :o:

[ Dodano: 2011-01-22, 16:42 ]
Moder o co te nerwy. Boli to ciebie? ukułem ciebie tym??

Dziś się nudziłem i naniosłem kalki na tender :roll:

Obrazek

Takie małe coś.. ale już tender nie wygląda tak goło...Nie wiem tylko jak to zmiękczyć by nie było tak ... ze to kalka :confused:

ODPOWIEDZ