[Warsztat] Pomoc w wyborze kleju

204wras

[Warsztat] Pomoc w wyborze kleju

Post autor: 204wras »

Nie wiem czy taki temat przypadkiem już nie istnieje taki temat. Chodzi o pomoc w dobraniu kleju do konkretnego zadania. Na początek mam pewien problem, otóż nie wiem jaki klej wybrać do wklejenia folii na okna w modelu Jelcza M11.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Ja bym użył fallera :D

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Ja proponuję na końcówkę wykałaczki troszeczkę "kropelki" i posmarować tym ramę okna.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Kropelka jak się nie co rozleje to zostanie ślad a revell nie zostawia tego :mruga:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

A ja polecam pewien klej do drewna (w białym opakowaniu z czerwoną zatyczką), której nazwy niestety nie pamiętam. Po nałożeniu zostawiał biały ślad, który jednak po wyschnięciu stawał się przezroczysty i łączył dwa elementy. W przypadku zabrudzenia "okien" wystarczyło poczekać aż wyschnie (a wysychał do kilku minut po nałożeniu) i zdrapać palcem nadmiarowy płat zaschniętego kleju i ślad po nim znikał.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Kędzior Jak dobrze kjarze to WIKOL i nie jestem taki pewny czy to będzie pewne łączenie :mruga:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Ogryzek pisze:Kędzior Jak dobrze kjarze to WIKOL
Dokładnie tak, już sobie przypomniałem :)
Ogryzek pisze:i nie jestem taki pewny czy to będzie pewne łączenie :mruga:
Sklejałem tym parę modeli, które przedstawiałem na łamach tego forum i nie miałem z nim tyle kłopotów, co z budapremem.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Butapren to już w ogóle jest do czegoś innego.

Nikki

Post autor: Nikki »

Słuchajcie... A nie ma jakiegoś kleju co szybko łapie i nie brudzi? :D Jak próbowałam kiedyś kleić Wikolem (papier) to mi nie chciał łapać. Kropelka itp. są dobre do plastiku. A czym skleić papier + plastik? Kolega @204wras pyta akurat o folię na okna, a ja zamiast folii wklejam taki przezroczysty plastik... Kleiłam polimerowym, łapał dość dobrze, ale w niektórych miejscach wysychał zbyt szybko i np. ramy okien mi się od szyb poodklejały :confused: No i te nitki...

I czy ktoś ma jakiś sposób na estetyczne klejenie? Czy tu tylko wprawa wchodzi w grę? I ew. pędzel?

204wras

Post autor: 204wras »

Ogólnie mój model wygląda jakby go wykańczała zmiana po ostro zakrapianej imprezie tak więc chyba mu raczej nic już nie zaszkodzi :diabeł: . Niemniej jednak dziękuję za rady.

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Nikki Pisałem już wyżej. Revell złapie ewentualnie kropelka. Co do estetyki... Generalnie to jest kwestia wprawy... Poza tym rób większą zakładkę to nie zagrozi Tobie fakt "wejścia" kleju w okno.

P.S. Ośki doszły??

Nikki

Post autor: Nikki »

Ogryzek pisze:Poza tym rób większą zakładkę to nie zagrozi Tobie fakt "wejścia" kleju w okno.
Yyyy... Chyba nie rozumiem. Jaką zakładkę? Albo po prostu źle wklejam okna :lol: Zarówno w skali 1:45 jak i 1:87 nie bawiłam się w wycinanie osobnych szybek... wycinałam "szybę" na cały bok, smarowałam bok pudła klejem i przyklejałam :rotfl: Ja bym była chora jakbym miała tak osobno wklejać...

Ogryzek pisze:P.S. Ośki doszły??
Muszę Cię zmartwić - nie :confused: Czekam i czekam, ale nic nie doszło. O dziwo ostatnio w ogóle nic w skrzynce nie było i to przez dłuższy czas. Nawet nieco wystraszona zapytałam mamę czemu rachunki nie przychodzą :lol:

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Słusznie prawi, lać dziewce wina...albo wódki jeśli sobie życzy! Najlepiej dać tyle ile się tylko da takiej "potrójnej" ściany, oczywiście w projekcie modelu to uwzględnić...

Ogryzek

Post autor: Ogryzek »

Nikki Daj jeszcze raz namiary- odlewałem ostatnio rożne pierdołki i naszło mnie na same kola. Tak ze podeśle coś- dziwne by nic nie doszło...


Co do okien. Masz racje o ile idzie tak zrobić. Nie raz nie idzie i bawisz po jednym oknie. Jak jeszcze jest możliwość podklejenia to tam pikuś- gorzej jak masz z pleksi zrobić dokładnie na wymiar ramy okna :cry: Nie pytaj jak ja wyglądam po zrobieniu takich 2-3 okien :roll:

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Hmmm...
A nie można po prostu kupić kleju do modeli plastikowych ?
Eksperymentowałem z tym klejem i sporo skleić potrafi w nieco gorszym tempie niż kropelka, bo trzeba 1-2 minuty poczekać.

ODPOWIEDZ