Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-2014)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
TranslatorPS

Post autor: TranslatorPS »

Obrazek

Niczym radomski #803, tak i tutaj - nowe malowanie P.P.K.Z. Krajewno nie jest jeszcze opracowane do perfekcji i innymi słowy być może zostaną nałożone poprawki.
Zmiana malowania, połączona z rebrandingiem spółki PPKZ Krajewno, jest zmotywowana zarówno ostatnio następującymi trendami, ale i samemu zauważoną przestarzałością obecnego formatu marki. Odstępując, można by rzec, wreszcie od szablonowego wyglądu loga PPKZ, nowa marka spółki przyjmie ostatnio szerzący się trend Helvetici. A więc, wyszło też i nowe logo spółki:
Obrazek

A nad resztą się popracuje później :lol:

MAN NL202 #48109 - ex MPK ¯ukowice #115 :)
Ostatnio zmieniony 2013-09-22, 13:40 przez TranslatorPS, łącznie zmieniany 1 raz.

rietze

Post autor: rietze »

Dojechały do Chojny nowe nabytki mpkneufeld. To są używane, gdzie były eksplotowane w Niemczech. Są w bardzo dobrym stanie, tylko przeszli mały remont, gdzie była modyfikacja kabiny oraz dostały więcej okien uchylanych. Będą jeździć na liniach szkolnych do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chojnie im. Kornela Makuszyńskiego. Będą dwie linie szkolne (nr 1 i 2 oraz 12). Nr 1 i 2 tylko rano i popołudniu (2 autobusy), natomiast nr 12 będzie jeździć pomiędzy ranem a południem, będzie jeździł autobus z linii nr 2. Po wykonaniu kursy nr 1 będzie pojawiał się na liniach miejskich i podmiejskich w Chojnie.

Obrazek
Obrazek

TranslatorPS

Post autor: TranslatorPS »

Wracając do historii PPKZ, w 2003 dokonano zakupu dziewięciu takich wozów. Po trzy rozesłano do każdej z trzech miejskich zajezdni. Tutaj dla przykładu jest wóz hrabeński.
Obrazek

Generalnie co wóz to chyba inne rozmieszczenie oznaczeń przewoźnika na mordzie :D Kasownik schowany, jak na prowincję przystało :D

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Trzy Centrolinery stoją już gotowe do wyjazdu. Wozy stacjonować będą w Olszowej skąd dojeżdżać będą na linie podmiejskie. Niebawem dołączy do nich pięć sztuk MANów NU313 i dwa Volvo B10BLE które będą pojazdami rezerwowymi. Co do samych wozów, zamontowano w nich standardowe Pol-Transowe wyposażenie i nowy SIP. Auta są z 2001 roku, wcześniej jeździły gdzieś w Szwajcarii.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

A oto i pięć sztuk NUnusiów. Wozy z roku 1998, 6-biegowe lewarki, klimatyzacja przedziału pasażerskiego, nowy SIP. I dodatkowa nowość, zamontowane cztery uchylane okienka (po dwa na burtę)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Proszę panie J-31, do tego dojadą jeszcze dwa B10BLE i jeden przegub/deskorolka ;) Można wrzucać do BAHNa.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

A bo ja wiem, nie znam się, u mnie tak to wygląda...:

Obrazek

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Jak ja nim jechałem to na słuch już brzmiał jak traktor a nie NG...;)


Ot kilka nowości w Karowskim PKMie

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-09-25, 16:07 przez Auper, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 188
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Dzisiaj na linii 66 w Młynowie zadebiutował MAN NG313 (rocznik 2001). Pojazd został oklejony reklamą:
Obrazek
Od 1 Października MZA Młynów będzie testować WRT/MAN-a NG313 Hybrid:
Obrazek

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Lekko przerobić i do realnych...;)

To jak pan Marcin może to i ja coś pokażę (może rysunkowy pink-pong...?;))

Obrazek

PuławTransporT

Post autor: PuławTransporT »

Z dniem 1 października b.r. puławska komunikacja miejska zyska nowego przewoźnika. Będzie nim firma "PUŁAWtrans MZK". Będzie ona wsparciem dla obecnego i jedynego przewoźnika jakim jest MZK Puławy. Nowe autobusy na ulicach będzie można zaobserwować na liniach:
15. Gołąb – Nadleśnictwo "Puławy"
19. Włostowice – Zakłady Azotowe "Puławy" Dyrekcja

Tabor nowego przewoźnika stanowi 6 używanych dotąd w Niemczech MANów.
Ilość pojazdów będzie sukcesywnie powiększana o kolejne wozy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Marcin N pisze:Mogę podbić stawkę takimi trzema szufelkami
Niestety na moją odpowiedź trzeba było długo czekać, ale za to mamy coś, czego tutaj chyba jeszcze nie było...;)


Obrazek

Obrazek


A to tak na deser

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-09-27, 22:47 przez Auper, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 188
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Podczas remontu jednego "gniota z Młynowa przywrócono mu malowanie z początku eksploatacji o raz zamieniono wyświetlacze na filmy:
Obrazek

Pojazd w przyszłości ma trafić do Muzeum Komunikacji.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 188
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Dziś popołudniu na teren zajezdni PKS dotarły 2 MAN-y NL263 rocznik: 2004
Obrazek
Autobusy są przygotowywane do wyjazdu na linię. Otrzymają numery 00401 oraz 00402.

wojtek1611

Post autor: wojtek1611 »

Od dnia 02.10 Prywatne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej z siedzibą w Sosnowcu, rozpoczyna obsługę linii autobusowej łączącej C.H Fashion House z C.H Plaza Sosnowiec. Będzie to uzupełnienie dla linii 26. Bilet w dni robocze kosztuje 3.20 (1.60 ulgowy), a w weekendy przejazd jest darmowy. Linie obsługuje jeden Mercedes O405N2 CNG (ex. WKZ Wrocław)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-10-06, 17:34 przez wojtek1611, łącznie zmieniany 7 razy.

AdX_3546

Post autor: AdX_3546 »

Jak donoszą mkm'owie na zajezdni KPA w Bydgoszczy zaczął się ruch wokół... sprowadzonego Solarisa Urbino 12, posiada podwieszoną na przedniej szybie szwajcarską tablicę rejestracyjną, i malowanie z Stadtbusu Winterthur.
Obrazek

ODPOWIEDZ