Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-2014)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Domiz09 pisze:Szkoda tylko, że wrzucasz wszystko w jednym pliku :(
Aj to nie zawsze, tylko jak się dużo nazbiera i nie ma sensu wrzucać pojedyńczo, pośrednio z lenistwa, a pośrednio z braku czasu :)
______________
Tymczasem do niskopodłogowych sióstr dołączyła wysokopodłogowa. Docelowo będzie jeszcze jeden regiobus o ile publika nas nie zastrzeli, bo przegubów jak nie było tak nie ma a my się tu w Swetry bawimy :D

Obrazek

Rocznik 1998, ta z tych rzadszych bo drzwi 2-2-0 ;)

O530

Post autor: O530 »

Początek miesiąca wniósł trochę świeżości do ZTMu.

Bielice wzbogaciły się o 2 przegubowe Solarisy Urbino 18, które zostały odkupione od w/w. firmy za 75% ceny.
Obrazek

Dodatkowo zakupiliśmy 5 autobusów marki Autosan. Te dziesięciometrowe pojazdy zakupione zostały z myślą o obsłudze linii o małym potoku pasażerskim.
Obrazek

Z dniem 1 kwietnia do użytku wprowadza się nowe logo przewoźnika, które umiejscowione jest obu burtach pojazdu.


BYDGOSZCZ
Bydgoszczanie od dziś kursują nowymi Solarisami. Te pojazdy zakupione zostały ze środków Unii Europejskiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Marcin N pisze:MANy ex. Postbus Wien
Czytasz mi w myślach czy jak :P Robiłem akurat takie same, z drzwiami odskokowymi - rocznik 1999, czyż nie? ;) Tylko nasi dodali 4 uchylne, jak się klima popsuje żeby sauny nie było w lato.

Obrazek

O530

Post autor: O530 »

Spółka MZK ostatnio poszła na spore zakupy :) Zacznijmy od Dębnic.
Obrazek
Obrazek

Bydgoszcz:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Postawiliśmy na używki ze względu na małe problemy finansowe.

Rumpel

Post autor: Rumpel »

Panowie pozwolicie, że się wepchnę :
Obrazek
ZED 514.04, podstawa transportu miedzymiastowego na krótkich dystansach w Słowecji ;)
A btw, Marcinie - many z Bordo za 2 drzwiami, 2 rzad - siedzenia które tam są powinny być tyłem ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Taki stały przydział to pewno więcej stoi niż jeździ co nie...? ;)

Jak pan Marcin może niskowejściowca pokazać, to i ja sobie pozwolę:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-04-07, 23:14 przez Auper, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Chodziło mi raczej o to, że te Volva nie szczycą się taką niezawodnością jak dajmy na to te starsze B10M...;)

Z drugiej strony, skoro pan Marcin może LF, no to...:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-04-07, 23:16 przez Auper, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Marcin N pisze:Ekstra szkoda, że nie dorysowałeś tyłu No i ogromny plus za kołpaki ;P
Kołpaczki niestety nie moje, tylko Butelkowe. Ja jeszcze się niestety w tym nie wprawiłem ;) A tył może kiedyś się pojawi, jak znajdę odpowiedni materiał fotograficzny :)

P.S. Te twoje czerwone Volviaki też fajne, Auperowe wozy tak samo ;)
_________________________________________

:strzałka: Jak już jesteśmy w temacie czerwieni: Oficjalna premiera nowego malowania PKS Posuwałki ;) Na razie w ten wzór próbnie przemalowaliśmy jeden autobus, żeby poznać opinie ludzi.
Obrazek
I jak się podoba państwu? ;)

:strzałka: Dla kontrastu podrzucam poprzedni schemat.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-04-07, 23:15 przez K4016td, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Malowanie zacne, ja ciągle żałuje że nie jestem w stanie wycieniować białej barwy, przez co tracę 99% swoich pomysłów na malowanie autobusu...

Co do Autosana, to dziękuje bardzo za słowa uznania... A tak swoją drogą to umknął mi wysokopodłogowiec, którego to pan Marcin pokazał, ale spokojnie, już nadrabiam zaległości ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 105
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Post autor: Burmistrz »

Taki tam zwykły autobus z MZK Nowe Doły...
Obrazek
:strzałka: http://postimg.org/image/6eneo35gv/

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Lichtecka Komunikacja Miejska, znana między innymi z pokazanymi poniżej autobusami, zamówiła partię 5 sztuk nowoczesnych autobusów. Miałem pokazać Scanię Citywide, ale nie, co konkretnie, to już do was należy odgadnięcie. Póki co mały, acz wystarczający do rozpoznania szczegół

Obrazek


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

No, panie Marcinie, choć fanem tych polskich przegubów nie jestem, to nie źle wyszedł nie powiem, w przeciwieństwie do Edików, które są masakrycznie gigantyczne przy pozostałych wyrobach...;)

No, a skoro pan może przeguba, no to wcześniej zapowiadany autobus:

Obrazek

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Obsługa komunikacji miejskiej w województwie Lichteckim została już w pełni przedstawiona (PKMy z Karowa, Wilnowa, Pilnicka i Lichtecka), przyszła więc pora na PKSy. Na pierwszy ogień ten Karowski:


Obrazek

Nic specjalnego, generalnie tak jak tamtejszy PKM, tak i PKS nowoczesnym taborem ani idealnym stanem aktualnie posiadanego się nie wyróżnia, za to można tam łatwo natrafić na liniowego "historyka"...;)

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Obrazek
Autorzy rysunku: J-31, Domiz09 & K4016td

Jeden z najnowszych nabytków PKS Posuwałki. Więcej info na stronie KM Posuwałki

Coffee

Post autor: Coffee »

Jak zwykle się czepiasz. Kontury i osłona przednia, poprawione. Laminaty pozostaną, jak są.
Obrazek

Przy okazji:

Euro Express zakupił dwa 18 metrowe Solarisy Urbino.
Wozy trafią do obsługi komunikacji gminnej Dzierżoniowa oraz będą stanowiły doraźną pomoc przy transporcie osób niepełnosprawnych z/do ośrodka osób niesprawnych ruchowo w Dzierżoniowie i Świdnicy.

Specyfikacja pojazdów pozwala na zabranie aż 8 wózków inwalidzkich na pokład, a jednoskrzydłowe odskokowo-uchylne drzwi, rampy w 2 i 3 drzwiach oraz szerokie przejście nad druga osią, dzięki zastosowaniu kół typu "Super Single" przyśpiesza i ułatwia wymianę pasażerów sprawnych jak i nie sprawnych ruchowo.

Obrazek

ODPOWIEDZ