Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-2014)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
TranslatorPS

Post autor: TranslatorPS »

To, że już nie jest w flocie PPKZ, nie oznacza, że nie można jakiegoś przyrychtować odpowiednio...

Obrazek
Jak znajdę te, które sprzedałem po kraju, to je może przygarnę na parę dni :D
Zważywszy na profil taboru, jestem zmuszony go podstawić w wersji "objazd lokalny", jeśli lokalny zarząd nie ma nic przeciwko. Niestety, nie możemy podstawić taboru na dojazd z Krajewna (czytaj: nie mam żadnych rysunków wozów na takie dystanse*). Jeśli pomysł ściągnięcia Ikarów 280 nie wypali, zawsze mogę podstawić ostatnie trzy M11stki, podwozie z 260 to w końcu jest :)

*) dystans porównywalny z dystansem z Nowego Dworu Warmińskiego.

Coffee

Post autor: Coffee »

A ja tam będę hardkorem :P
Z Krakowa do obsługi imprezy oddelegowałem (wprost z hali docierania z wyremontowanym silnikiem) Ikarusa 280.03.
Obrazek

Wysłałbym wszystkie, jakie mam czynne ale 3 oddelegowane do Młynowa na zlot Ikarusów, a reszta w NG.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 188
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Volvo B10MA #2755 dostał reklamę Outlet Center:
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Przyjechał wczoraj w nocy, dziś po oklejeniu gotowy do wyjazdu na linię. Tradycyjnie zostawiono na nim barwy poprzedniego właściciela, jedyne co w nim pomalowano to felgi na gustowny żółty kolor.
Obrazek
Rocznik 1998, następca MANa NG272 w którym padła skrzynia biegów a wymiana nieopłacalna.

Kierowcy i mechanicy żartują sobie, że do końca tego roku na stanie będą same Volva z Danii w których zakochał się prezes Transgóru... Hmm może to dlatego, że sprzedaje się je po cenie złomu a i łatwo pod przetargi wcisnąć :P

---------------

24.04.2013r o godzinie 4:00 do Olszowej pojechała cała piątka MANów zgłoszona w przetargu na obsługę tamtejszej KM.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziś wozy debiutują na liniach.

TranslatorPS

Post autor: TranslatorPS »

Dzisiaj zaprezentuję trzy pojazdy z tej większej kategorii pojemnościowej (mam jeszcze jeden, ale bez sygnaturki, a tego nie publikuję jak na razie).

Numero uno, zginające się cygaro:
Obrazek
Jeden z czternastu wozów, rocznik 2004. Ich kupno pozwoliło na sprzedaż lub kasację ładnych paru 280.26ek w 2004 i 2005. Obecnie tworzą one 70% taboru przegubowego w Krajewnie.

Pozostałe 30% należy przyznać tym piekarnikom:
Obrazek
Używki sztokholmskie... Sześć sztuk, kupionych w latach 2008 i 2009. Niektórym wozom zdecydowano się zamontować chociaż jakieś okno przesuwane - jak widać #07003 tego zaszczytu jeszcze nie dostąpił.

Natomiast z ostatnich zakupów można wyciągnąć tego reprezentanta wschodniej... erm, myśli technicznej.
Obrazek
Na 101, głównym korytarzu transportowym międzymiastowym w powiecie. Zakup trzech sztuk był nawet dość mocno skrytykowany przez lokalnych MKMów, ale co się stało, się nie odwróci. Przynajmniej teraz można wziąć na pokład wózek inwalidzki lub dziecięcy.

Oficjalnie mogę również teraz podać linka do strony internetowej PPKZ: http://ppkzkrajewno.weebly.com/ . Z czasem będę tą stronę uzupełniał, jak tylko coś się urodzi.
Ostatnio zmieniony 2013-09-08, 16:47 przez TranslatorPS, łącznie zmieniany 2 razy.

TranslatorPS

Post autor: TranslatorPS »

Marcin N pisze:Panie, te Neoplany są ze Stockholmu a nie z Oslo, u nas takie w GOP jeździły...
Dziękować :D Piekarniki mi się pomerdały, w końcu Radom się wozi(ł?) oselskimi NG272...
lionsek5 pisze:Kiedyś miałem taki zamysł, kontynuować?
Zależy od tego, co wymalujesz na boku ;) Ale wariacja kolorowa na wyświetlarkach... :roll: ;)

A żeby nie wrzucać prawie że pustego posta...

Obrazek
Sześć Zemunów, które mieliśmy, obsługiwało linie regionalne. Temu się udało przeżyć 21 lat, natomiast prezentowany stan jest równy mniej więcej temu z 1992. Numerację linii regionalnych wprowadzono w 2000 roku.

Anoneedes
Posty: 74
Rejestracja: 2010-11-02, 16:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Anoneedes »

Pora coś od siebie dorzucić.

ZKM Portowo otrzymało już Ikarusy 280 i Solarisy Urbino 18 zamówione na początku roku. W związku z tym odesłało wypożyczone IK260 do taborodawców.

Obrazek

Obrazek

Coffee

Post autor: Coffee »

Ponieważ w temacie pojazdów liniowych Euro Express niema żadnych nowości, to pochwalimy się nowymi zabytkami:
Pierwszą "nowiścią" jest odrestaurowany, jeden z pierwszych fabrycznych wozów jakie posiadało EE: Jelcz M121MB z roku 1995, który stacjonował w oddziale Krakowskim.
Obrazek
Drugą "nówką" jest pierwsza modernizacja spod znaku ZNS Modern Express (w tedy jeszcze pod nazwą Euro Express Modernizacje) wyprodukowana w 1989 roku i zmodernizowana w 1999, Jelcz PR110MM/1.
Obrazek
Pięć sztuk takich pojazdów eksploatowano do 2003 roku w oddziale Krakowskim, a do 2006 w GOP oraz piętnaście zostało sprzedanych do innych firm transportowych. Do dnia dzisiejszego uchował się tylko jeden egzemplarz.
Modernizacja obejmowała wymianę silnika oraz zawieszenia, montaż systemu chłodzenia powietrza (nadmuchy zimnego powietrza, zastąpione w 2002 klimatyzatorami), wzmocnienie konstrukcji pojazdu oraz estetyzację i reorganizację wnętrza.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Obrazek

Taki tam dziadek Neoplan N4009NF co to niby w taborze już dawno był, tylko mi się go nie chciało narysować. Rocznik 1990 proszm państwa :)

Coffee

Post autor: Coffee »

Po ekspansji firmy Euro Express na Północ i Wchód, przyszła pora na rozwijanie skrzydeł w Zachodniej Europie. Euro Express podpisał kontrakt na obsługę komunikacji miejskiej i podmiejskiej w Dreźnie. Do obsługi zostały zakupione fabrycznie nowe autobusy marki Mercedes-Benz, spełniające normę emisji spalin EURO V:
Obrazek
O530G Citaro C2 - 25 szt.

Obrazek
O530 Citaro C2 - 20 szt.

Obrazek
O530K Citaro II - 15 szt.

Obrazek
416CDI Sprinter City 65 - 3szt.
Marcin N pisze:Po dwóch latach ukończono remont drugiego sprintera, do wakacji ma się pojawić jeszcze 5 takich wozów:
Wycieraczki źle :P

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 105
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Post autor: Burmistrz »

Drodzy państwo! Pierwsza nówka od lat! W dodatku niskopodłogowa, choć ma manualną skrzynię biegów. Przed państwem, nowiutki, dopiero co sprowadzony autobus który kupiłem po okazyjnej cenie na jakimś forum. Jutro wyjeżdża na jedynkę w zmianie A :)
Obrazek

Przy okazji widać nowe malowanie MPK.

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 105
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Post autor: Burmistrz »

Wyremontowane Ikarusy MPK Nowokrzaki :)
Obrazek
(ten od dołu)

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

Wagony 805Na świeżo po modernizacji w ZTT Merkendów. Jutro wyjedzie na linię 9.
Jest to też docelowe malowanie MZTZ, które wybrali mieszkańcy.

Obrazek

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Czy to kolejny przewoźnik na posuwalskich drogach?
Obrazek
Będąc w pobliżu zajezdni autobusowej PKS Posuwalki, nasz reporter zauważył pomalowany na zielono autobus noszący zagraniczne napisy. Myślał że to kolejny przewoźnik na naszych drogach - mylił się.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy dyrektora do spraw marketingu w PKS Posuwałki, a mianowicię panią Marzannę Nocoń.

''PKS Posuwałki stał się pierwszym polskim francyzobiorcą Greenline, czyli znanej marki angielskiego przewoźnika który słynie z wysokiej jakości świadczonych usług''- mówi pani Marzanna Nocoń.

''Otwarcie lotniska w Posuwałkach w maju tego roku, oraz rosnący ruch pasażerski na lotnisku uświadomiło nas o potrzebie zapewnienia tam transportu. Do tej pory docierały tam jedynie busy prywatnych przewoźników, więc zapewnienie komunikacji o przyzwoitym poziomie stało się naszym priorytetem - stąd pomysł przywieziony przez jednego z naszych obecnych pracowników zza granicy, świadczenie usług o wysokim standardzie za niewielką cenę.'' - dodaje

Bilet pojedynczy na lotnisko kosztować będzie 2.50 złotego a powrotny 4 złote. Biletu ulgowe są tańsze o połowę. Nie jest to wygórowana cena za tak dobrą usługę, a pierwsze pojazdy nowej linii 701 wyjadą na trasę już 1 czerwca i przejazd tego dnia będzie darmowy. Dla wielu mieszkańców będzie to pierwsza okazja aby odwiedzić nowe lotnisko na południu miasta.

Pracownicy lotniska, mogą wystąpić o specjalny bilet miesięczny u władz lotniska z racji podpisanego porozumienia pomiędzy PKS a lotniskiem które dodatkowo finansuje to przedsięwzięcie - mówi rzecznik prasowy zastępcy wicedyrektora w spółce ''Port Lotniczy Posuwałki'', pana Arnolda Jagody. Spółka ta jest większościowym udziałowcem posuwalskiego lotniska.

Nowa linia będzie kursować spod Dworca PKP na Lotnisko co 20 minut od godziny 4 do 23 czyli w godzinach pracy lotniska. W razie opóźnienia przylotów i odlotów z lotniska, linia będzie kursować dłużej. Czas przejazdu w jedną stroną wyniesie około 14 minut, albowiem linia nie posiada żadnych przystanków pomiędzy Lotniskiem a Dworcem, jednak niewykluczone że w przyszłości takowe się pojawią - informuje nas strona internetowa PKS-u.
No i standardowo. Oba autobusy w pełnej krasie. Rocznik 2005 - świeże nabytki z Niemiec. Rezerwowe, ciut starsze Citaro się właśnie szykuje ;)
Obrazek (światełka by Domiz09)

_________________________
Wracając do przegubów - będzie to zamówienie z wolnej ręki, zamierzam wybrać około 3 różnych przewoźników. Z przetargami to jest za dużo zamieszania :)
Ostatnio zmieniony 2013-05-24, 21:53 przez K4016td, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Nim ta Scania ujrzy światło dzienne przy moim tempie prac, no to jeszcze troszkę minie...;

Ale no skoro pan Marcin może wysłać Solarisy na festyn, no to i ja gorszy nie będę...;)


Obrazek

ODPOWIEDZ