Pojazdy wirtualnych przewoźników (2015-2017)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: Marcin N »

Obrazek
Pierwszy z "unijnych" lwów również dostał nowy schemat. Do przemalowania pozostało jeszcze siedem krótkich i dwa przeguby.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: Marcin N »

Kolejne miasto powiatu Włodowicko-Łaziskiego czyli Korzynowo. Około 40 000 mieszkańców 10 linii dziennych jedna hipermarketowa i jedna nocna. Na pierwszy ogień dwie Karosy w nowym biało-czerwonym malowaniu i starym czerwono-żółto-gratantowym.
Obrazek
Obrazek
Wszystkich autobusów firma posiada około 30 sztuk.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: J-31 »

A czemu one są w tak różnych schematach ? Przewoźnik nie ma swojego schematu malowania ? ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: Marcin N »

Biało-czerwony to nowy, stary jest ten czerwono-żółto-granatowy po prostu jedną przemalowali a jedna wciąż ma stary schemat ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: Marcin N »

Kolejny autobus z tego zacnego miasteczka, jedyny MAZ 107 w firmie. Wóz ma standardowe dla firmy oznaczenia czyli duże logo, naklejka FUCHS OLEJE oraz numerki malowane od szablonu.
Obrazek
Tak wygląda większa część taboru. Autobus ma stały przydział na linię 7 łączącą osiedle Potockie z Oczyszczalnią. Wóz o długości 15m jest tu jak najbardziej uzasadniony gdyż z Potockiego w kierunku centrum do szkół i pracy dojeżdża sporo ludzi ale nie tyle, żeby jeździł tam przegubowiec albo solówka.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: J-31 »

Marcin symulację zrób z tego. W razie co można spokojnie zrobić jakieś miasto nadgraniczne z połączeniami między symulacyjnymi :mruga:

PS. W razie co to ja mam już dwie linie kolejowe z połączeniami międzysymulacyjnymi... i to działa :)

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 105
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: Burmistrz »

MZK Dąbrowica w czasie szczytu komunikacyjnego wypuszcza na miasto 33 brygady tramwajowe i 28 autobusowych. Wśród taboru autobusowego znajdziemy między innymi takie dezle:
Obrazek
Wozy o numerach 101 i 102 wyprodukowano w 1991 roku. W czasie naprawy głównej w 2003, zamontowano im wyświetlacze elektromagnetyczne (przód, tył) oraz przemalowano je w aktualne barwy miejskie.
Wóz szkoleniowy (bez numeru) wyprodukowano w 1984 roku. Mechanicznie jest to największy rumpel na zakładzie lecz czasem wyjeżdża na miasto. Jest to jedyny pojazd w taborze MZK z oryginalnymi filmami. Warsztat póki co robi wszystko, aby jeszcze trzymać przy życiu te wozu, bo generalnie to nie ma pieniędzy na nic lepszego. Jako ciekawostkę mogę dodać, że w kącie zajezdni stoi wrak Jelcza PR110U który jest w dużej mierze oryginalny. Może kiedyś doczeka się odbudowy.

lukasn26

Re: Przetargi przewoźników fikcyjnych (2013-)

Post autor: lukasn26 »

Dnia 24 Lutego 2016 roku powstaje nowa firma pod nazwą GreenSky S.A. produkująca jak na razie autobusy. Siedziba główna mieści się w Kostrnowie. Oto schemat malowania charakterystyczny dla firmy: Obrazek
Dużo błędów, bez loga (bo nie ma :P ) i na szybko. Jutro coś z tym zrobię :)
EDIT2: "rzuć jakimś schematem komunikacyjnym tego fikcyjnego miasta" W tej miejscowości tylko PKS-y jeżdżą, ja tylko tam firmę założyłem. Wyprodukuję jakiś jeden czy drugi autobus, zrobię z tego serię i może będę przyjmować zamówienia lub startować w przetargach :) Nowością w moich autobusach będzie to, że będą wielokolorowe tablice. Obecne kolory to: róż, czerwień, zieleń, biel, pomarańcz i żółć :) Każda kratka na literkę lub cyferkę może mieć inny kolor, przez co efekt jest fajny ;)

Zalecam zapoznanie się z TYM zagadnieniem i stosowane się do zawartych w nim postulatów.../Auper
Oki, rozumiem że tu mam wrzucać swoje nowe twory :)

Piotr

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: Piotr »

Czemu od wielu lat coraz gorsze rysunki młodszych miłośników tu trafiają?

lukasn26

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: lukasn26 »

A może dlatego że ten rysunek tylko przedstawia szybki schemat firmy? Pisze przecież: "Dużo błędów, bez loga (bo nie ma :P ) i na szybko. Jutro coś z tym zrobię :)". Dzisiaj go zrobię porządniej. Proszę czytać poprzednie wiadomości, to chyba nie boli :P

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: Marcin N »

Zamiast robić na szybko poświęć trochę więcej czasu i pokaż coś porządnego... ;)

Tymczasem kolejne trzy auta z Korzynowa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Najnowocześniejsze chyba pojazdy w całej flocie.

lukasn26

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: lukasn26 »

Ładne malowanie :) Co do mojego autobusu zrobiłem wersję 1.2 :) Widzicie jakieś niedoróbki? Zgłaszacie jakieś propozycje? :) Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: Marcin N »

Brak jakiegokolwiek cieniowania.na przykład zderzaka, zobacz jak to wygląda na moim Urbino.

lukasn26

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: lukasn26 »

A patrz, wiedziałem że coś mi w zderzakach nie pasuje... :P
EDIT: To wersja 1.3, pocieniowane. Jak teraz? Obrazek

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-)

Post autor: kubex »

I te czarne kontury na górze frontu...

ODPOWIEDZ