Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2015-2016)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Auper »

I te szpary w poszyciu, takie szerokie, nieco obleśnie to wygląda...;)

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Dobra uwaga... Uwzględnię to przy ulepszeniach :D

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Witam drogich forumowiczów! Tym razem mam do Was prośbę. Pracuję od kilku dni nad projektem tramwaju, ale niestety o tramwajach mam małe pojęcie. I tutaj moja prośba. Proszę Was o jakieś wskazówki i/lub pokazanie błędów, np. konstrukcyjnych . Z góry dzięki za pomoc :)

Obrazek

michalsolaris
Posty: 126
Rejestracja: 2012-03-17, 18:31
Lokalizacja: Wrocław-Śródmieście
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: michalsolaris »

Mam lekkie wrażenie, iż mógłby się złamać :D

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Auper »

Niby dlaczego?

Ja bym spojrzał na wymiary, nie jest on za wąski...? Powinien być szerokości autobusu może nieco węższy... No i drzwi bym przeniósł w środkowym członie na środek, aktualny układ uniemożliwia zastosowanie drzwi odskokowo-przesuwnych, a to one są stosowane praktycznie tylko w tramwajach...;) Poza tym elegancko wygląda ten produkt, chociaż osobiście zastosowałbym też symetryczne osłony wózków, zawsze będzie to lepiej wyglądało w wersji 2kierunkowej, a jaki sens robić inne osłony tu i inne tu, to się często niszczy więc warto jak najbardziej tą część zunifikować...;) I koniecznie wrzuć więcej sprzętu na dach, bo teraz to tam łyso bardzo, no i podwyższyłbym też samą zabudowę, albo obniżył okna, bo teraz nie wygląda to na ponad 3 metry...;)

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Środkowy człon wygląda jakby miał się zapaść. Chyba że masz na to sposób?

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Auper »

Wygląda jak w każdym innym tramwaju

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Tak mnie dzisiaj natchnęło na modernę stopiątki:
Obrazek
Co o tym sądzicie? Wykorzystałem pudło oraz aparaturę od J-31.

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Auper wielkie dzięki za kompleksowe doradztwo techniczne :) Jeśli chodzi o wymiary to już zostały poprawione tak jak radziłeś. Dzwi jednak pozostawiłem otwierane do wewnątrz. Takie same mają zastosowanie w moich autobusach z serii URBANit! (względy ekonomiczne). A co do osłon to przy tramwaju jednokierunkowym zostaną niesymetryczne. W dwukierunkowym i 5cio członowym na środku będzie symetryczna. Jeszcze raz dzięki za opinię :)
kubex pisze:Tak mnie dzisiaj natchnęło na modernę stopiątki:
Modernizacja wyszła nawet spoko. Dokończ wnętrze i dorysuj lusterka na bocznym rzucie. I wydaje mi się że lampy są trochę za małe.
Wskazówka: Jeśli na rzucie bocznym pantograf jest opuszczony, to narysuj go opuszczonego również na widoku przodu.

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Nic z tym pantografem nie zrobię bo nie potrafię ;) .
Obrazek
Coś takiego wystaje z fabryki w Chorzowie. Nikt nie wie co to jest, dla kogo i czy już są na to zamówienia. Środowisko MKMów grzmi. Oficjalne źródła donoszą że premiera nastąpi 11 października. Przecieki z fabryki głoszą że już montowane są pierwsze egzemplarze seryjne, w konfiguracji takiej, jak Tramino Olsztyn. Czy to prawda? Okaże się za tydzień :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Niby tramwaj, a przód jak autobus. Nie wiem, czy to ramię lusterka nie jest przesadnie wydłużone ;)

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Firma szybko zareagowała na przecieki i zdecydowała o przyśpieszonej premierze.
Obrazek
Tramwaj STV Lynx jest w pełni niskopodłogowy. Dostępna jest każda długość, układ drzwi i ilość członów. Dzięki chromowanym listwom, które - jak mamy nadzieję - staną się elementem rozpoznawczym serii "rysiów" tramwaj wygląda nowocześnie. Zgarnęliśmy już dwa zamówienia - jedno na pojazdy jednoczłonowe jednokierunkowe dwustronne (coś jak 111N) i drugie na trójczłonowe i dwukierunkowe tramwaje GTx. Dostępne są testy!
Terminarz testów:
6-18.10.2015r. - MZK Drwinowo

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Nadeszła pora na pierwszy tramwaj sygnowany logiem Jelcz. Wyprodukowany przez Jelczańskie Zakłady Pojazdów Szynowych (JZPSz) tramwaj TRAMon! swoją stylistyką nawiązuje do flagowego modelu autobusu o nazwie URBANit! Całkowicie niska podłoga, przestronny przedział pasażerski, nowoczesny design oraz szeroka gama konfiguracji sprawia że ten pojazd idealnie sprawdza się na torowiskach. W przygotowaniu są pojazdy trójczłonowe oraz jedno- i dwu-kierunkowe.

Prezentowany pojazd nazwany został przez władze miejskie "Gryf" i niebawem wyruszy na torowiska Szczecina.
Obrazek

ps. Piszcie jakie są Wasze opinie na temat tego tramwaju ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

No i brawo. Fajny pomysł. Świetny design, w sumie wszystko do siebie pasuje. Rysunek, graficznie nie nawiązuje do pomysłów al'a Pesa czy Solaris Tramino :)

Tylny człon jest ma ściętego czoła, ale za to doskonale pasuje do chociażby obudowy wózków. Generalnie super :)

PS. Trochę szkoda, że wiele Twoich pomysłów się tutaj marnowało. Zatem udało mi się na podstawie jednego z Twoich pomysłów stworzyć model do Bahna dla autobusu Jelcz CE122 Centurio. Od dawna wiele z tych pojazdów jeździ u mnie w symulacji - na zasadzie próby i w sumie sprawdziły się ;)

A tak wygląda model ;)
:strzałka: http://hostmat.eu/images/98281585936599426512.png

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Auper »

A ja się doczepię, konkretnie cieniowania, które jest po prostu daremne... 3 odcienie przy przejściach...? Stać cię na więcej;)

ODPOWIEDZ