Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2015-2016)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

NEO pisze:Muszę przyznać, że prezentują się zacnie ;) A planujesz może wprowadzić Septele?
Jest taka możliwość. Mogę wprowadzić Septele w miejsce Twojego Neobus - z tego co pamiętam, Zrezygnowałeś już produkcji tamtych pojazdów, więc temat Neobusa "umarł"... ale nie do końca.

Po pierwsze w symulacji nadal mam całą masę Neobusów, nawet tych starszych wysokopodłogowy autobusów - i stopniowo trzeba będzie je wymienić na coś nowszego - mogą być przecież Septele. Tak naprawdę w tych większych miastach - a jest ich przecież kilka (w sumie teraz to już prawie 30 wszystkich miast i miejscowości z własnymi systemami km) - co jakiś czas następuje wymiana taboru na nowszy. ;)

Po drugie i najważniejsze, w tzw. mieście Centralnym, którego razem budowaliśmy przed laty - nadal jest fabryka i serwis Twojego Neobusa (wcześniej "Neoman"). Fabryka znajduje się - jak Pamiętasz w centralnej części miasta - ale dodatkowo fabryka ma swoje dwa wydziały południowej części miasta. ;)
:strzałka: http://hostmat.eu/images/33549755179190837051.png

Wydziały powstały, bo fabryka jest mała. Spokojnie można ją rozbudować lub zmienić jej lokalizację i powiększyć. Miejsce się znajdzie zarówno na rozbudowę istniejącego zakładu jak i przeniesienie :)
:strzałka: http://hostmat.eu/images/06348403157454477900.png

Jakiś czas temu Napisałeś mi, żeby tą fabrykę zamknąć lub zdaje się, że usunąć (o ile dobrze pamiętam), ale ja ją zostawiłem - nadal jest. Szkoda tego likwidować, szczególnie, że można tam produkować Septele. I tak może nazywać się fabryka ;)

Do tego potrzebowałbym więcej modeli Septeli, bo potrzeby są spore

Autobusy - 9/10/12/18m (15m niekoniecznie)
Trolejbusy - 12/18m (15 mogą być, ale nie koniecznie)

Autobusy elektryczne - Jak najbardziej TAK ! Są w symulacji (z realnych SU12 Electric z fikcyjnych tylko Neobus), więc mogą być również Septele, zresztą jeden już Przesłałeś (LN18II Electric). Łatwo będzie go odwzorować. Przewoźnicy u mnie w symulacji też potrzebują takich autobusów i jest ich trochę ;)

Elektryka - Septel LN18 II Electric - już Przesłałeś. Jeżeli Masz inne modele z tej rodziny, a mogą być również spalinowe, hybrydowe, gazowe, to Możesz je spokojnie przesłać tutaj na forum do tego tematu. Dobrze będą nam pasować do tematu tego wątku, a ja sobie je zapiszę. Myślę, że dałoby radę z tego zrobić modele :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Przemek »

Wodorowy autobus to tylko część nowości z Goplana. Pojawił się również w pełni niskopodłogowy tramwaj Cititram o skrętnych wózkach. Dotychczas panowało rozróżnienie - wersja niskowejściowa posiadała skrętne wózki i inny układ członów, zaś wersja w 100% niskopodłogowa miała tylko sztywne wózki.

Obecnie możliwe jest wyprodukowanie zarówno niskowejściowego, jak i w pełni niskopodłogowego tramwaju, ze sztywnymi, lub skrętnymi wózkami. Wersja ze sztywnymi wózkami charakteryzuje się innym układem członów.
Obrazek
Goplan Cititram 32T

Dla porównania model ze sztywnymi wózkami dostępny od dłuższego czasu:
Obrazek
Goplan Cititram 30V

Oraz II generacja Goplan Suburban Tours w wersji 8 i 12 metrowej.
Obrazek
Obrazek
Autobus będący skrzyżowaniem autobusu turystycznego z przeznaczonym do niedalekich podróży o wysokim standardzie, klasyfikowany między modelem Suburban a Cruiser. Do zwykłych podróży międzymiastowych preferowany jest model Suburban, zaś do podróży międzywojewódzkich - Cruiser.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Oooo. Widzę, że Suburban już ma fronty zbliżone do najnowszej generacji Citilinerów. I w sumie słusznie, bo są bardzo ładne ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Przemek »

Wszystkie modele już mają te same lampy, co w Citilinerze. A Suburban (nie mylić z Suburban Tours) ma je już od 2014r. ;) Lampy tylne też są nieco inne niż dotychczas.

I dobrze już znany Goplan CruiserTrain 4S w wersji konstrukcyjnej 6CNcb, tym razem w barwach przewoźnika.
Obrazek
Jednostka spełnia wszystkie wymogi TSI.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Jest już pierwszy Septel - LN18 II Electric - w ruchu. A w zasadzie dwa, na zasadzie testu. Wyglądają całkiem nieźle - efekt psuje trochę ten ciemny granatowy. Zmieni się system malowania, to będzie znacznie fajniej, teraz go prawie nie widać. Myślę, że model da radę ;)

A tak wyglądają pojazdy - które Neo zaprezentował powyżej
:strzałka: http://hostmat.eu/images/95785256888465110290.png
:strzałka: http://hostmat.eu/images/77571465448204423189.png
:strzałka: http://hostmat.eu/images/96497550754325185109.png
:strzałka: http://hostmat.eu/images/75390887624721378235.png

PS. Jak Chcesz Neo to mogę Ci go przesłać mailem. No i czekam na następne pojazdy z tej serii ;)

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Dokonałem małego uzupełnienia gamy pojazdów turystycznych o model pośredni między wysoko-pokładowym Centurio oraz dwu-pokładowym Cesario.

Oto przed Wami Jelcz CN-132 Consulio. Jest to 13-sto metrowy autobus turystyczny, wyposażony w osobny pokład dla pasażerów oraz osobny dla kierowcy i obsługi. Stanowić on może bezpośrednią konkurencję dla Van Hool'a Altano. Dostępna będzie również wersja 15-sto metrowa, która będzie posiadać 3 osie.

Obrazek

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Wbrew oficjalnej (dez)informacji, poza Solarisem i Stadlerem, Pesą, Newagiem i Skodą w Krakowskim przetargu wystartował też Siemion :D . Oto nasz produkt, na rysunku bez wyposażenia i nieoblepiony nalepkami:
Obrazek
Co sądzicie?

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Jacbull »

Zakłady Stalowe w Merkendowie oddały do testów nową wersję szynobusu 304M

Obrazek

Planowana jest także budowa wagonów doczepnych, w tym sterowniczych.

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Lionsek! »

Widząc, że zapotrzebowanie i ruch w dziale fikcyjnych producentów rosną postanowiłem przywrócić Galanta do łask. :D

Z miejsca wpłynęły dwa zamówienia opiewające na 22 sztuki autobusów serii Esemplare 3 gen., z czego 7 hybryd i 5 gazowców. Poniżej przedstawiam sztukę, która pojawiła się na placu dzisiejszego ranka. Napędza ją doceniony przez klientów silnik Galant 8.9 GNGT338I z autorską instalacją gazową. Taki zestaw napędowy montowany jest w zakładach Galanta już od czterech lat. Do tego samego przewoźnika dostarczymy jeszcze dwie identyczne sztuki, 2 krótkie gazowce oraz 4 krótkie i 6 przegubowych wozów z konwencjonalnymi dieslami Galant EvoTec.

Obrazek

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Jelczańskie Zakłady Autobusowe rozpoczynają swoją przygodę na wyspach brytyjskich. Do Londynu dotarł właśnie pierwszy piętrowy autobus spod znaku Jelcza a konkretnie URBANit! UR.10.5 DD. Będzie to 10,5-metrowy pojazd elektryczny, wyposażony w silniki umieszczone w tylnej osi firmy Ziehl-Abegg. Docelowo po ulicach Londynu będzie poruszać się 10 takich pojazdów. Pojazdy posiadają łącznie 4 gniazdka USB, pełny system informacji pasażerskiej oraz monitoring.

A co Wy sądzicie o tym autobusie? ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Świetny. Zapisałem sobie ten rysunek, bo potrzebuję do symulacji - właśnie do ruchu lewostronnego - autobus piętrowy. Mam co prawda własne modele, ale skorzystam jeszcze z Twojego pomysłu, może będzie lepszy od moich pojazdów :)

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Obrazek
Podobno mieli już kupować same elektryki :) . Jakieś opinie?

Der Leiter

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Der Leiter »

Rynek pojazdów komunikacji publicznej nieustannie rośnie, a ostatnimi czasy dorobił się nowego gracza. Firma Crosser zebrała grupę najlepszych specjalistów w dziedzinie inżynierii, wyselekcjonowała najbardziej godnych zaufania partnerów i postawiła na sprawdzone rozwiązania techniczne, co zaskutkowało powstaniem pierwszego pojazdu spod ich szyldu. Premierowym modelem jest dwunastometrowa, niskopodłogowa solówka z modułowej rodziny CityJET, pojazd o designie dość nietuzinkowym, zachowujący jednak pełnię funkcjonalności. Autobus został przedstawiony szerszej publiczności na targach w Kielcach, i lada dzień rozpocznie testy w całym kraju, zaś na ostatniej prostej do wyjazdu z hali produkcyjnej są wersje 18 oraz 15-metrowe.

Obrazek

Proszę, powiedzcie mi, co sądzicie? Nie ukrywam, że podpatrywałem moim zdaniem najlepszych w rysunkach, i mam nadzieję, że nie ma tragedii ;) no i witam na forum :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Witamy na forum. Wydaje mi się, że nie jest tak źle. Pomysł na nowy autobus jest całkiem fajny, wykonanie też niezłe. Także gratulacje. Jak na początek, to ciałkiem nieźle :)

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Nieźle! Degsin jest świetny, bardzo spójny. Wykonanie też jak dla mnie bez zarzutu, chociaż w paru miejscach (tylny front i tylna ściana na rzucie bocznym) brakuje cieniowania. 4 miejsca z gleby (jeśli dobrze liczę) to też nie jest najlepszy wynik skoro premiera miała miejsce w 2016 roku - nawet w Ma3ie można dostać już 10 miejsc z poziomu podłogi. Mimo to całkiem przyjemne wozidło jak na początek.

ODPOWIEDZ