Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2015-2016)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
Karlik95

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Karlik95 »

Kolego kubex zapewniam cię że bryła jest jak najbardziej odpowiednio zwymiarowana. Nie ma cieniowania? No chyba Ty. A kwadrat to ty sam jesteś (bez obrazy :D). Zresztą ty wcale również mistrzem rysunku nie jesteś, a przez swój ostatni rysunek (który jest de facto dziełem Krzywego) też szybko tego nie zmienisz, więc skończ kozaczyć bo sam się pogrążasz xD

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Auper »

Kubex ma rację, do tego brak jakiejkolwiek rzutu na ściany czołowe uniemożliwia jakąkolwiek ocenę i tak już marnie prezentującego się designu. Przeglądając ten temat znajdziesz wiele przydatnych porad jak osiągnąć dość znośny poziom ;)

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

@Karlik95 Ekhem, Ekhem.... Przepraszam bardzo ale w ostatnim rysunku Kubexa wcale nic nie robiłem. Faktycznie konsultował ze mną kilka spraw ale rysunku wcale nie dotykałem. Dlatego proszę aby bez dowodów nie oskarżać innych o takie rzeczy. Kubson zrobił faktyczne postępy w porównaniu z tobą dlatego posłuchaj rady kolegi Aupera.

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Gdzie ty tam widzisz krzywego? Jedyna rzecz która jest od niego na tym rysunku to rzut boczny foteli i rzut przedni wycieraczek, do tego zmodyfikowane koła i rzut tylny foteli od J-31 - reszta jest moja, z resztą wszyscy zostali wymienieni w sygnaturce. To tyle, z resztą one są w dużej części moich rysunków od zeszłego roku, więc proszę mnie nie oskarżać o wydawanie cudzych rysunków ze swoim podpisem.

I na tym zakończmy tę dyskusje.../Auper

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Zmiany, zmiany, wszędzie zmiany!
Przygotowałem kolejną porcję grutownych modyfikacji autobusu turystycznego JZA Jelcz Centurio. Zmiany najlepiej widać na porównaniu. Na górze rysunek przed, a na dole rysunek po modyfikacji. Co sądzicie ludziska? Czy to jest dobra zmiana? :)

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Fronty są rzeczywiście fajniejsze w nowej wersji, aczkolwiek zaokrąglenia na ścianie tylnej są znacznie fajniejsze - no, ale jak kto woli. ;)

Natomiast jeśli chodzi o rzut boczny to z jednej strony dosyć ciekawy jest ten "garb" z podwyższoną linią okien - rzeczywiście rozwiązanie nowatorskie i nawet wydaje się być praktyczne dla pasażerów, ale ... i tu jest to wyłącznie moja sugestia, każdy może mieć inne zdanie - ja bym pozostał przy prostej linii dachu (tak jak na rysunku wyżej). Autobus wygląda ładniej jak jest prosty (i to jest jego pozytywna cecha w starszej wersji). Garb go raczej nie ozdabia, no chyba, że to jest Scania Irizar, ale tam "garbik" jest mniejszy i ma inną cechę ;)

Natomiast jeśli już, to po prostu podniósłbym cały pojazdy, tak by pasażerowie mogli siedzieć przy szybie przedniej, a wejść z dołu po schodach umiejscowionych po prawej stronie - czyli rozwiązanie znane (Plaxton Elite czy też Van Hool TD921) i wypraktykowane ;)

:strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548 ... 256144920/
:strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548 ... 256144920/

Wydaje mi się - i tu też jest to moja własna ocena - że ten czarny pas na dole w przetłoczeniu był całkiem fajnym dodatkiem. Ładnie ozdabiającym pojazdy, dodającym mu charakteru. Jego brak w sumie nie jest aż tak zły, ale pojazdy wygląda trochę jak "wybrakowany" ;)

Dobrym pomysłem jest ten napis z tyłu na rzucie bocznym :)

Ja mam w Bahnie modele tej pierwszej wersji Jelcza Centurio i w tej konfiguracji całkiem fajnie się prezentuje nawet przy dosyć skromnym zoomie 1 ;)

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

W tym "garbie" została umieszczona klimatyzacja przedziału pasażerskiego. (O ile się nie mylę to właśnie w Scani Irizar jest takie samo rozwiązanie). A linia szyb została wyciągnięta do góry, aby tworzyło to całość.

Jeśli chodzi o podniesienie pojazdu aby umieścić nad wejściem pasażerów to myślałem o tym, ale w innej wersji pojazdu.

Dzięki kolego J-31 za obszerną opinię i porady :)

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Kurcze... Jak dla mnie bomba ale nie wiem czy nie lepiej gdyby ten "garb" był z tyłu pojazdu ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Ja myślę, że to też jest ciekawa idea, szczególnie, że tak jak napisał PuławTransT garb ma w sumie kamuflować kilmę ;)

Z drugiej jednak strony garb z przodu pojazdu powoduje "wyprostowanie" przedniej szyby i tym samym - mam wrażenie, że - poprawia widoczność pasażerom siedzącym na pierwszych fotelach ;)

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Większość autobusów ma garb klimy z tyłu. No ktoś musi być pierwszy i pokazać coś innego ;)
Pozostawiam Was w temacie garbatych autokarów. Tym razem będzie to piętrowy Jelcz Cesario.

Obrazek

Pojazd w barwach luksusowych pociągów Trans Europ Express, kursujących niegdyś po torach europy zachodniej. Inspiracją był utwór zespołu Kraftwerk :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Super. Świetny na autostrady. Uroku mu dodaje to niskie zawieszenie :)

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Czas odświeżyć temat - Siemion A16 dla Gorzowa Wielkopolskiego, z nową, lepiej prezentującą się zabudową klimatyzacji:
Obrazek

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

kubex pisze:Czas odświeżyć temat - Siemion A16 dla Gorzowa Wielkopolskiego
Całkiem fajny autobus. Szczególnie przyciąga uwagę ściana przednia i tylna :) A co do boku... Nie myślałeś może nad zmniejszeniem rozstawu osi? Dzięki temu mógłbyś lepiej rozplanować wnętrze pojazdu. ;)

W Jelczańskich Zakładach Autobusowych również sporo się dzieje.
Dziś do Białej Podlaskiej zostały przekazane autobusy URBANit! w ilości 10 sztuk. Są to autobusy niskowejściowe. W I i II drzwiach nie ma stopni wejściowych, a w III dzwiach znalazł się tylko jeden stopień. Pojazdy wyposażone są w klimatyzację, monitoring oraz pełny System Informacji Pasażerskiej.

Obrazek

Ponadto na odbiór czeka 5 autobusów elektrycznych również z serii URBANit! Te elektrowozy zostały przygotowane dla bełchatowskiego MZK. Baterie zostały przeniesione na dach pojazdu, co pozwoliło na zastosowanie większej ilości miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Autobus dodatkowo jest wyposażony w pantograf do szybkiego ładowania baterii. Cały osprzęt elektryczny został przygotowany przez rosyjskie zakłady Elektrostal.

Obrazek

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

PuławTransporT pisze: Całkiem fajny autobus. Szczególnie przyciąga uwagę ściana przednia i tylna :) A co do boku... Nie myślałeś może nad zmniejszeniem rozstawu osi? Dzięki temu mógłbyś lepiej rozplanować wnętrze pojazdu. ;)
Próbowałem ale nic by to nie zmieniło, na fotel przed ostatnimi drzwiami na nadkolu za mało miejsca (pasażyry nie miałyby gdzie postawić nóg).
Jelcze jak zwykle genialne, chociaż zabudowa na elektryku niezbyt pasuje do reszty wozu.

maksio510

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: maksio510 »

Na początku 2016 roku dwóch wspólników kupiło od firmy MAN licencje na produkowanie pojazdów na podwoziach III gen. Prace konstrukcyjne się rozpoczęły i na początku Lipca pokazano 3 prototypy. Pierwsze dwa to pojazdy 12 metrowe różniące się od siebie ścianą przednią, ilością drzwi, silnikiem i innymi drobnostkami, trzeci zaś jest to pojazd koncepcyjny 10 metrowy. Firma obecnie wybiera ostateczny wygląd autobusów. Firma KING obecnie montuje poniższe podzespoły.
>>>SILNIK<<<
-MAN
a) leżący
b) stojący
>>>SKRZYNIA BIEGÓW<<<
a) VOITH
b) ZF EcoLife
Zdjęcia, oceńcie który lepszy przód:
Obrazek

ODPOWIEDZ