Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2015-2016)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

JZA Jelcz Mastero. Tani w zakupie oraz w eksploatacji nowoczesny autobus miejski. Dostępne są długości 10, 12 oraz 18 metrów oraz różne warianty wyposażenia. Zostały zastosowane silniki CUMMINS ISL8.9E5340B (w wersji LF) oraz DAF PR265 (w wersji LE). Planowane jest wdrożenie silnika własnej produkcji. Dostępne skrzynie biegów produkcji ZF oraz Voith. ZF dostarcza również osie przednie i napędowe i układ kierowniczy. Standardowym wyposażeniem jest układ ABS oraz ESP.
Pojazd może zostać wyposażony w klimatyzację przedziału pasażerskiego i/lub kabiny kierowcy. Układ wnętrza, jego wykonanie, wyposażenie oraz zastosowane elementy są wybierane na życzenie klienta spośród bogatej oferty elementów dodatkowych.. Obecnie autobus będzie przechodził serię testów a wdrożenie go do produkcji planowane jest w maju bieżącego roku Więcej informacji udzielam na PW oraz GG (43977008)

Niedługo pojawi się oferta dotycząca pojazdów z rodziny Futurcito.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Świetne. :-P Przód bardzo fajnie nawiązuje do ostatnich wersji Jelczy M121/M181, ale tył to mi trochę zalatuje MAZ-em 20x. Nie mniej jednak fajnie by to było zobaczyć na żywo :)

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Lionsek! »

J-31 pisze:Całkiem niezłe, a co jest w tej czarnej obudowie na dachu w przedniej części pojazdu ? ;)
Klimatyzatory. ;)

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Obrazek
No dobra, powiększyłem Motion do rozmiarów J-31
I tak, napisy są półprzeźroczyste.

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Fronty są zdecydowanie za szerokie. W ostatnim rzędzie zmieściłoby Ci się 6 siedzeń a mieści si maksymalnie 5. No i trochę za małe lusterka jak na taki wóz ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Auper »

A dlaczego autobus jest szerszy niż wyższy? Szerokość 2,5 wysokość koło 3, trzymajmy się tego...;) A to jakie są napisy to akurat nie ma tutaj kompletnie żadnego znaczenia, skupiłbym się na autobusie jednak...

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Jest dokładnie ta sama wysokość i szerokość:
Obrazek

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Na tym rysunku też jest za szeroki... Nikt nie jest nieomylny, nawet J-31 :)
Kubex, dam Ci radę. Na moich rysunkach średnica całego koła to około 1 metr w rzeczywistości. Zastosuj sobie takie odcinki, to będzie Twoja skala i trzymaj się proporcji. Ja tak robię i chyba nie wychodzi to źle.

J-31 mam nadzieję że nie obrazisz się za Twój autobus w "rysunku instruktażowym"
Obrazek

wojtek1611

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: wojtek1611 »

J-31 pisze:ale tył to mi trochę zalatuje MAZ-em 20x. Nie mniej jednak fajnie by to było zobaczyć na żywo :)
Właśnie świetnie pasuje i nawiązuje przy tym do ostatnich egzemplarzy M121 ;) Świetna, fachowa robota.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Marcin N »

kubex pisze:Obrazek
No dobra, powiększyłem Motion do rozmiarów J-31
I tak, napisy są półprzeźroczyste.
Szeroki jak autobus lotniskowy. Koledzy Ci tutaj fajną podziałkę narysowali, stosuj się do niej i ciągle próbuj. Ja osobiście zrobiłbym coś też ze światłami bo jednak przy obecnych rysunkowych trendach wyglądają strasznie. Jeśli nie wiesz o co chodzi z tymi światłami, spójrz na rysunki moje, Aupera czy Mrozarda.

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Lionsek! »

Tymczasem Fabkol-Galant rozpoczyna produkcję pierwszych własnych silników CNG i LNG. Są to jednostki oparte z zapłonem iskrowym, 4- i 6- cylindrowe turbodoładowane. Konstrukcje te opracowano przy porozumieniu z inżynierami firmy Cummins. Miejski Zakład Tyczyńskiej Komunikacji Sp. z o. o. jest pierwszym szczęśliwym ( ;) ) posiadaczem pojazdów z tymi jednostkami napędowymi.

Obrazek
Obrazek
wersja z tyłem - http://s12.postimg.org/3tpz8idn1/A18_LF02_BCNG_MZTK.png

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Auper »

Dobra Lionsek, autobusy trzymają poziom więc wypadałoby pchać to dalej co nie...;) Stąd kilka takich drobnych uwag, możesz je olać ale poprawiłyby one i urealniły i tak całkiem fajne produkcje, a mianowicie:
-słupki przy przegubie daj szersze coby konstrukcja była trwała
-wieżę nieco bym powiększył, tam na rzucie od tyłu, kilka pikseli no ale niech ma rozsądne rozmiary
-przyłożyłbym się do drzwi, znajdź sobie producenta w sieci jakiegoś, i odwzoruj jak najlepiej ich towar, bo teraz o masz taką mieszankę nieco
-jakby tak delikatnie podwyższyć dolną linię okien nad ostatnią osią i tą przed przegubem znacznie polepszyłoby to konstrukcję autobusu, nie trzeba tam od razu dawać wyższej blachy, po prostu podciągnąć wyżej nieco ale okna zostawić jakie są

Powodzenia przy kolejnych projektach, jest dobrze

Mrozard
Administrator
Administrator
Posty: 136
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Mrozard »

Tylny narożnik u góry (od boku) bym zrobił bardziej ostry, bo słabo by mogło być z odczytaniem wyświetlacza.

mk12

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: mk12 »

To jest pomylony pomysł z zakrzywieniem konsoli wyświetlacza, bo podczas deszczu <b>poprostu</b> będzie po niej spływać woda i załamywać wyświetlany obraz, uniemożliwiając odczytanie numeru linii.

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Lionsek! »

`ZgoN! pisze:To jest pomylony pomysł z zakrzywieniem konsoli wyświetlacza, bo podczas deszczu <b><b>poprostu</b></b> będzie po niej spływać woda i załamywać wyświetlany obraz, uniemożliwiając odczytanie numeru linii.
Wyświetlacz jest standardowy, jedynie wewnętrzna okleina ma zaoblone rogi. ;)

ODPOWIEDZ