Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2015-2016)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Lionsek! »

Der Leiter: Absolutne chapeau bas. Jeżeli to rzeczywiście Twój debiut to pozamiatałeś konkretnie. Może przód nieco zajeżdża Autosanem, tył jakimś busem, tutaj widzę coś inspirowane DTeamem Domiza, tam siakimś rysunkiem Aupera, ale wykonaniem powaliłeś mnie na kolana! Skoro zaczynasz od takiego poziomu to mogę się obawiać czy "przypadkiem" nie zmieciesz wszystkich z rynku. :chytry: Nie spłaszczona bryła, która nie wygląda jakby ktoś tu i ówdzie młotkiem poklepał, ciekawie wkomponowany chromowany pas na bocznym rzucie (sam z chromem kombinowałem, ale to chyba nie jest mi pisane ;) ), całkiem spójny design, bardzo poprawnie dobrane kolory, realny aranż wnętrza i ogólnej budowy autobusu. No nadziwić się nie mogę! Gratuluję i życzę niekończącej się weny.

kubex: Nie chcę zabrzmieć jak osoba, która zna się na rysunku perfekcyjnie, ale cd. cieniowania to jego wizja i np. ja nie mam żadnych zastrzeżeń, doskonale to zamaskował użytym kolorem. W temacie miejsc z poziomu podłogi widzę usprawiedliwienie. Mało kto w tym dziale prezentuje równie przytomnie rozwiązane konstrukcje. Tutaj jasno widać, że zbiornik paliwa istnieje, drugi wlew to zapewne Webasto. Widać również, że koleś ma fundamentalną wiedzą w kwestii budowy autobusów, a nie rysuje tak, aby wszystkiego było jak najwięcej i niech luj wie jak to ma działać.

PS. Chciałem tutaj jakiś rysunek Galanta załączyć, ale troszkę mi wstyd w porównaniu do tego co kolega zaprezentował. :o:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Marcin N »

No bardzo ładnie! Takich ludzi nam w tym dziale potrzeba. W sumie koledzy wyżej już to podsumowali ale ja również się pod tym podpisuję.


...

kubex pisze:Obrazek
Podobno mieli już kupować same elektryki :) . Jakieś opinie?
Pytanie za sto punktów, gdzie znajduje się zbiornik paliwa? Bo widzę, że miejsc z poziomu podłogi od pierona ale chyba na powietrze jeździ.

Ale tych dublowanych postów to chyba nieco za wiele...?/Auper

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

@Der Leiter
To ja może też coś powiem na temat twojego rysunku. Koledzy wyżej dużo już powiedzieli i ja również powiem, że jak na pierwszy twój rysunek to powala naprawdę. Aż mi kopara spadła na podłogę i nie mogę jej podnieść. Wszystko w miarę ładnie dopracowane ale jednak przy następnym rysunku popracuj nad dokończeniem cieniowania bo rzuca się w oczy jego brak w niektórych miejscach. Jedyne co mogę powiedzieć to naprawdę wielkie gratulacje i tak trzymaj :smile2:

Ale żeby post nie był taki pusty wstawiam rysunek pierwszego zamówionego ModernCity 10,5 III LF dla MZK Konarzewo :D
Obrazek

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Der Leiter Witamy w gronie twórców autobusów. Twój debiut zrobił na mnie kolosalne wrażenie. Chętnie zobaczę Twoje kolejne wizje autobusów. Na chwilę obecną widzę tylko drobny błąd we wnętrzu pojazdu. Jednak na tle całości jest on nieistotny ;)

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Marcin N pisze:Pytanie za sto punktów, gdzie znajduje się zbiornik paliwa? Bo widzę, że miejsc z poziomu podłogi od pierona ale chyba na powietrze jeździ.
Obrazek
Z drugiej strony autobusu, mniej więcej w tym miejscu.

Der Leiter

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Der Leiter »

Dziękuję wszystkim za pozytywne opinie, ale każdą krytykę przyjmuję bardzo chętnie, no i będę teraz pracował nad lepszym cieniowaniem i rozplanowaniem wnętrza pojazdu. Znalazłem też inny głupi błąd nowicjusza, projektowałem CityJETa w jednolitym schemacie barw, i ciężko jest na tak obły przód zastosować barwy w pasy, tak popularne wśród polskich przewoźników...
kubex pisze:
Marcin N pisze:Pytanie za sto punktów, gdzie znajduje się zbiornik paliwa? Bo widzę, że miejsc z poziomu podłogi od pierona ale chyba na powietrze jeździ.
Z drugiej strony autobusu, mniej więcej w tym miejscu.
Wybacz, że zaczynam pobyt na forum od wymądrzania się, ale wydaje mi się bardzo mocno, że w każdym autobusie z układem tower-drive znajdziemy tam skrzynię biegów i przeniesienie napędu na tylną oś, a nie zbiornik paliwa :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Marcin N »

Dokładnie, temu pytam gdzie go umieścił. Jak mogę coś zasugerować, jeśli nie chcesz tracić tych miejsc z poziomu podłogi wmontuj zbiornik w nadkole przednie tak jak w Citaro czy Gniotach.

Der Leiter

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Der Leiter »

Późnym niedzielnym popołudniem na plac pod fabryką Crossera wyjechał czerwony, piętnastometrowy autobus. Jak łatwo można się domyślić, jest to CityJET 15LF, przy którego powstawaniu wzięto pod uwagę wskazówki od bardziej doświadczonych producentów. Nowością okazały się być nie tylko dzielone poszycie boczne autobusu, ale również delikatnie przeprojektowany przód czy dodatkowe przetłoczenia na tylnej klapie. Co więcej, w przyszłym tygodniu spodziewany jest tzw. "rollout" przegubowej wersji 18-metrowej, co ma pozwolić na konkurowanie na znacznie szerszym rynku.

Obrazek

Jak widać przyłożyłem się bardziej do cieniowania i mam nadzieję, że efekt był wart tej mozolnej pracy. Chwalcie, krytykujcie... róbta co chceta, bylebym wiedział, co mogę poprawić w kolejnych konstrukcjach :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

No i proszę. Kolejny udany rysunek. Bardzo ładne przetłoczenia :)

PS. Żeby tu nie zaśmiecać, tylko zapodam link do mojego postu w dziale Bahn-Symulacje. Dotyczy rysunku autobusu fikcyjnego Jelcz URBANit! UR.10.5 DD, autorstwa PuławTrans ;)
:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/viewtopic.ph ... 87#p272887

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Marcin N »

No teraz wygląda elegancko, moim zdaniem cieniowanie jest już na przyzwoitym poziomie.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: K4016td »

Dawno się nie wypowiadałem.... :D
Witam kol. Der Leiter w gronie rysunkowiczów ;) Bardzo ładny start, te drobne niedorobienia o których wspomnieli poprzednicy to tylko cieniowanie, czyli nic trudnego. Linia pojazdów widzę nowoczesna, rozplanowanie poprawne - czego chcieć więcej ;)

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 188
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: NEO »

Firma Septel sp. z f. o. prezentuje swój najnowszy produkt Septel LN 12 DD:
Obrazek
Firma ma nadzieje, że owy produkt znajdzie sowich nabywców.
J-31 do końca tygodnia zaprezentuje wszystkie produkty firmy Septel ;)

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Całkiem ciekawa konstrukcja. Chyba powoli rozkręca się trend na autobusy piętrowe ;) Ale mam kilka kwestii technicznych:
Po pierwsze primo. Czy ten pojazd nie jest tak odrobinę za wysoki?
Po drugie primo. Jak została rozwiązana budowa schodów na drugi pokład, bo mam wątpliwości czy da radę po nich wejść.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Faktycznie te schody powinny być odwrotnie by dało się wejść, albo zrobić spiralne, ale to byłoby trochę roboty - łatwiej jest je po prostu odwrócić, tudzież zabudować klatkę schodową jak np. ma Alexander Dennis Enviro 400 ;)

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 188
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: NEO »

Poprawiony piętrowiec:
Obrazek

ODPOWIEDZ