Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2015-2016)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

He-he. Auper nie chcę Cię odstraszać, ale Bierzesz na swoją głowę dodatkową pracę i problemy.

Bo jeśli - a to jest tylko czysta hipoteza i moja fantazja, ale całkiem realne w naszej szerokości geograficznej :diabeł: - znajdzie się jakiś tzw. "nerwowy tfórca", którego oburzy, odmówienie wydania mu certyfikatu na jego "najlepsiejszy na świecie" pojazd fikcyjny. To takowy gotów Cię gonić z "francuzem" w dłoni od tyskiego Browaru aż po tyską "Piramidę"... a nawet jeszcze dalej. Przy kolejnym okrążeniu, tchu Ci zabraknie - pomimo tego, że to Ty Miałeś rację, ale "duży może więcej" :retard:

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Auper »

Spokojnie, damy radę, tym bardziej że w Tychach raczej mnie już nikt nie zastanie, ale ciii...;) Co do długości pojazdów, odsyłam do normy ISO 612-1978, ale jako że raczej nie znajdziecie za darmo, ani lusterka, ani żadne elementy typu windy, podesty, jakieś mocowania plandeki w ciężarówkach, nic z tego nie wlicza się w długość pojazdu. Wycieraczki też nie ;)

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

To ja może w tej całej wrzawie zaprezentuję jak najprawdopodobniej będzie wyglądała II generacja ModernLocal :D
Obrazek
Co o nim sądzicie? Jestem ciekaw waszej opinii :-P :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Ja myślę, że to jest bardzo ciekawa oferta dla przewoźników lokalnych, coś al'a mały PKS ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Marcin N »

Taki nawet, przód MAZem zalatuje ;)

mk12

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: mk12 »

Ogólnie rzecz biorąc zrobiłeś wielki skok w przód (a może nawet i więcej). Rysunki są na naprawdę wysokim poziomie, a sam design też dobry. Prosty i spójny. Jedyne co mi nie odpowiada to masa tego ciemnego koloru pod przednią szybą, wystarczyłby niewielki łuczek.
PS: To ramie pod drzwiami wygląda znajomo. :lol:

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Lionsek! »

Tymczasem Galant Transport Engineering zacieśnia współpracę z Politechniką Posuwalską, czego owocem jest prototyp Esemplare III FL w wersji niskowejściowej. Gdańska fabryka została już przystosowana do produkcji modelu w nowym wariancie. Cały czas trwają prace nad wariantami długościowymi poniżej dziesięciu metrów. Tym samym oferta Esemplare już w pierwszym kwartale przyszłego roku, po premierze wariantów o szerokości 2,4 m, będzie obejmować wszystkie możliwości na jakie pozwala jego konstrukcja. Ciekawym elementem w przedstawionym niżej prototypie z pewnością jest silnik i jego umieszczenie, mianowicie jest to pierwszy pojazd wyposażony w jeden silników z serii Galant EvoTec (dokładniej EvoTec616 198 o mocy 270KM), w zabudowie leżącej.

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Wow. Całkiem sympatyczny autobus się z tego zrobił. Świetny do obsługi komunikacji lokalnej lub regionalnej :)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Auper »

Ot, tak gwoli informacji, pragnę zaprezentować wyciąg z pierwszych, próbnych testów certyfikacyjnych pewnego producenta (ze względu na tajemnice służbową nie podaję który to ;)), tak aby można zobaczyć i oswoić się z tym jak to wszystko wygląda.

https://drive.google.com/file/d/0BxS9eV ... RXcEk/view

Wymiary podawane w cm

Pierwsza część to wymiary gabarytowe, bardziej gwoli informacji aniżeli spełniania jakichś wymogów

Część druga to wymiary wnętrza, przyrównywane do normy BN-89 3623-01

Część trzecia to rozmieszczenie oświetlenia i reflektorów

Gorąco zachęcam do podjęcia rękawicy i przygotowania swoich pojazdów zgodnie z obowiązującymi normami ;)

PS: Z oczywistych względów nie sprawdzam takich norm jak opisujące stanowisko pracy kierowcy (na rysunku nie jesteśmy w stanie oddać położenia wszystkich przycisków) czy układu elektrycznego (tego też nie widać). Apeluję też na przykładzie m.in. moich rysunków (częsty błąd) o zostawienie nieco miejsca nad kołami dla pracy zawieszenia, chociaż te 3 pix, między kołem a podstawą siedzenia ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Przemek »

Obrazek
Goplan CruiserTrain 4S (wersja 6Cncb) doczekało się kolejnej odsłony - tym razem w barwach województwa opolskiego.
Oczywiście jednostka spełnia wszystkie wymogi interoperatywności TSI, oraz posiada system ETCS poziomu 2, jako pierwsza jednostka marki Goplan.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Nawet całkiem przyjemna jednostka Ci się zrobiła. Dobrze wygląda na rysunku, może się skuszę i wykorzystam Twój pomysł na EZT-a do Bahna i zobaczę czy da się tym sensownie jeździć - trzeba by potestować :)

... albo tylko pomysł na malowanie składu (bo generalnie mam sporo własnych eztów, głównie PESA). Tutaj szczególnie ten czarny, szeroki pas w otaczający okna, jest dosyć ciekawym pomysłem. Dodaje pewnej tajemniczości i pewnej dozy drapieżności. To może być dobry pomysł. Reszta kolorów, to pikuś, każdy oceni sam :cool:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Przemek »

To malowanie to nic innego jak ksero schematu z opolskich jaszczurów ;) A Goplan CruiserTrain 4S już istnieje dobre 2 lata ;) http://rysunki.fotokolej.waw.pl/search. ... ords=6CNcb

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Ja wiem, że istnieje 2 lata, ale ja mam własne ezt-y i zastanawiam się nad czymś nowym, więc czemu nie Goplan. Fabryka przecież już jest. Autobusy jeżdżą, tramwaje też - to może czas na ezt-y :)

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Czas na aktualności z placu fabrycznego firmy Hunter :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Lionsek! »

Wszystko fajnie, wozy są dopracowane, odświeżony design bardzo pomógł ścianom frontowym - wszystko ze sobą współgra. Boli jednak ilość elementów od innych autorów, na każdym rysunku jest masa rzeczy czy kolorów bardzo "inspirowanych" innymi rysunkami. Już nawet nie wspomnę o bezczelnie skopiowanym całym tylnym rzucie kurnika z G City II, czy kolorach trzy-członowca z siakiegoś testera Cerbera. Szkoda, poważnie. To niesamowicie irytuje, bo gdybyś chociaż napisał z zapytaniem, jakkolwiek poinformował lub cokolwiek w kierunku dogadania się zrobił. Nie chodzi tutaj o wielce unoszenie się honorem, ale jednak - szczerze - tyłek mnie pobolewa na widok czegoś tak bezczelnego wręcz. Jest to już kolejny raz kiedy widzę m.in. swoje elementy na Hunterach, w życiu nie dostając żadnej wiadomości à propos ich wykorzystania. Staż i doświadczenie jakie zdajesz się nabyć w "rysunkowej karierze" powinny sprawić, że masz masę swoich elementów, lub chociaż pomysł na owe. Nie stanie się wiele jak poczekasz z publikacją rysunku, dopóty SAM nie stworzysz czegoś satysfakcjonującego. Szanujmy się, swoją pracę i - bądź co bądź - nerwy. Może i owszem, jest to nieco małostkowe, ale - tak jak wspomniałem - Twoje doświadczenie wskazuje na wyższy poziom obycia się z Paintem oraz szerszy artyzm.

ODPOWIEDZ