Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2015-2016)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Mimo wszystko pasuje mu ta zabudowa. I całkiem nieźle z nią wygląda ;)

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Lionsek! »

PuławTrans pisze:Ciekawie wygląda. Ale nadbudówkę to chyba razem z Solarisem Trollino dzielicie, chyba że się mylę ;)
Tak, to buda Skody która dostarcza napęd i zgadza się, Solaris montuje identyczne.

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Obrazek
Powiedzcie mi co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Marcin N »

No te trajtki deskorolki świetnie wyglądają ;) Może Tychy by się na takie skusiły... ;)

Co do Huntera, no cóż szału nie ma ale tragedii też nie, popracowałbym trochę na rzutem bocznym szczególnie ściany przedniej no i nad wnętrzem bo do tak przyciemnianych szyb tak jaskrawy żółty nie pasuje. Podoba mi się natomiast jako takie cieniowanie ściany przedniej i jak na początkującego dobrze rokuje.

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Wnętrze akurat ja nie robiłem. Zresztą większość pojazdu to też nie moja robota. Jest to pojazd robiony na konstrukcji III generacji serii City, która ma swoją premierę jutro. Ale przyznaję się cieniowanie robiłem ja ;-)

PS. Jest to tańsza alternatywa dla serii City :-)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Marcin N »

No to ten ktoś wnętrze zrobił okropnie, szczególnie w oczy dają jaskrawe żółte poręcze na tle tych ciemnych szyb. Tam możesz śmiało zastosować o wiele ciemniejszy odcień żółci, ułożenie foteli w przedniej części pojazdu też takie średnie bo siedząc za pierwszymi drzwiami musiałbym założyć kolana na uszy. No i jeśli ten pojazd jest LF to razi brak miejsc z poziomu podłogi bo na rysunku widać, że wszystko na podestach jest.

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Obrazek
Jeszcze jest taki ;-)

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Tutaj taka sama sytuacja o której mówił kolega Marcin N. Szczególnie na miejscach na nadkolach nie ma praktycznie gdzie postawić nogi. Jest prosty patent żeby to naprawić. Wytnij sobie same fotele i nałóż je na karoserię, wtedy wszystko widać jak na dłoni ;)
Co do stylistyki całej budy to nawet fajnie rokuje ;)

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Lionsek! »

Ja w Hunterze widzę dość sporą inspirację wozami od Aupera. Poza tym stylistyka do mnie trafia. No i poprawiłbym kolory na kołpakach bo dają po oczach.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Auper »

Ja bym to nazwał techniką kopiuj wklej w kwestii kabiny kierowcy, drzwi, i takich tam...;)

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Lionsek! »

Fabkol-Galant wraz z politechniką Posuwalską opracowało nowe stanowisko pracy kierowcy do modelu Explorer. Malowanie egzemplarza prototypowego nie jest przypadkowe. ;)
Obrazek

krzywy2000
Posty: 205
Rejestracja: 2013-04-07, 18:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: krzywy2000 »

Mamy dziś 1 lutego, a więc czas na premierę nowej generacji serii City od Huntera.

Oto pojazdy przygotowane specjalnie na dzisiaj:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nowa generacja to także nowe technologie w kwestii produkcji. Od dzisiaj każdy autobus będzie mógł wyglądać tak jak sobie tego klient zażyczy. A oto przykład:
Obrazek

Dzięki zastosowaniu lżejszych materiałów do produkcji pojazd także stracił na wadze :). Dzięki użyciu silników Euro VI pojazd ten jest także bardziej przyjazny dla środowiska.

Mam nadzieję, że pojazdy te przypadną wam do gustu i oczywiście zapraszam do ich testowania ;-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Czy to czasami nie Prezydent Wrocławia fotografował się dzisiaj na rynku w obecności tego ostatniego Huntera City12 III LF, coś mówił o nowych technologiach w kwestii produkcji, czy jakoś tak :cool:

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Ostatnio powiat Graniczny zakupił 4 sztuki turystycznego modelu Centurio. Projektanci z Jelczańskich Zakładów Autobusowych tym razem zaszaleli. 7 lutego ukaże się Waszym oczom model pokazowy autobusu turystycznego. Na razie nic nie wiadomo o wprowadzeniu tego pojazdu do produkcji. Będzie to uzależnione od opinii na jego temat :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Lionsek! »

Kolejna deskorolka zjechała z taśmy produkcyjnej. Tym razem tester który powędrował "się testować" do KM Posuwałki. Ciekawostką może być silnik który w niej zastosowano - Galant 7.7 GME365CVI V8 o mocy 365KM którego średnie spalanie w tym pojeździe wynosi 40l/100km, zważywszy na moc to naprawdę dobry wynik.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-02-02, 06:49 przez Lionsek!, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ