Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: kubex »

Część ze sprowadzonych z Symferopola Ma3ów 206 rozpadła się, więc zarząd Transport Pawelec musiał szybko zakupić nowe ośmiometrowce. Wybór padł na Siemiona i jego A16M.
Obrazek

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Autobus prezentuje się przyzwoicie. Ma spokojny i nieprzekombinowany design przez co może się podobać :) Jest jednak spory problem z rzutem lewej strony pojazdu, ponieważ jest on strasznie niekompletny. Brak jest na tym rzucie lewego lusterka, nie są widoczne drzwi i poręcze. Ponadto stanowisko pracy kierowcy jest skopane po całości, chociażby dlatego, że oparcie fotela jest zbyt długie a kierownica nie jest tam gdzie być powinna, czyli bliżej fotela. A i na rzucie frontu autobusu nie widać tylnej zabudowy. Weź sobie do serca wskazówki a będzie spoko :)

Jelczańskie Zakłady Autobusowe przekazały do MZK w Białej Podlaskiej 10 sztuk nisko-wejściowych autobusów z serii UBRANit!. Są to pojazdy wyposażone w klasyczny silnik Diesla spełniający normy Euro 6, klimatyzację, monitoring i rasta malowanie ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Bardzo ładny, dopracowany - jak zwykle - rysunek. Sporo już u mnie jeździ piętrowych Urbanitów 10.5. Wyszedł z tego całkiem fajny model. Jest nawet fabryka, która produkuje i wysyła Jelcze UR 10.5 Urbanit AMBERline do Londynu - czyli poza symulację ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Przemek »

Obrazek
Nowość od Goplana. Przegubowy wodorowy autobus - Citiliner Hydrogen 18.
5 egzemplarzy zamówiło Marbórowskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne jako uzupełnienie niedawno zakupionych trolejbusów hybrydowych. Dzięki temu na kolejnej linii nie będącej w pełni zelektryfikowanej, pojawią się autobusy bezemisyjne.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Całkiem ciekawy, ale wydaje mi się - to jest tylko moja cicha sugestia - że ta ciągła zabudowa na dachu, o ile jest bardzo potrzebna, o tyle tak długa i ciągła jest zbyt monotonna. Wg. mnie autobus znacznie fajniej by wyglądał gdyby na dachu "działo się więcej" ;)

Ja to sprawdzałem u siebie z Goplanami. Taka ciągła zabudowa nigdy nie wpływa pozytywnie na jakikolwiek autobus przegubowy - ba nawet solówkę. Autobus stał się nijaki, zbyt monotonny ;)

Znacznie fajniejszy pomysł na zabudowę ma PuławTransport w Jelczach Urbanit. Tam na dachu jest sporo różnych elementów i widać, że "coś się dzieje", tzn. zabudowa nie jest jednolita i przez to pojazd wygląda po prostu odlotowo :)

Trudno jednak tak po prostu kopiować pracę PuławTransu, lepiej skorzystać z własnych doświadczeń - i kontynuując Twój pomysł na Goplana Citilinera 12 Hydrogen - postanowiłem robić doświadczenia z Citilinerem 18 III. Twój pomysł na Citilinera 12 Hydrogen z tą dużą zabudową na dachu + klima, okazał się być strzałem w przysłowiową "dziesiątkę". Autobus jest po prostu fantastyczny, a zabudowa jeszcze dodała mu uroku.

Idąc tym tropem postanowiłem wykorzystać tą zabudowę i zainstalować w Citilinerze 18 w członie A - po zainstalowaniu okazało się, że znalazło się jeszcze miejsce na agregat klimatyzacji. W członie B zachowała się klimatyzacja po staremu

I to wygląda tak :cool:
:strzałka: http://hostmat.eu/images/82904477096470406744.png

Autobus nie jest monotonny, a dodatkowa zabudowa - dokładnie taka sama jaką Znasz z Citilinera 12-ście - dodała wyjątkowości temu pojazdowi. Autobus stał się przez to wyróżnialny no i najważniejsze mamy pojazd w pełni ekologiczny. A tego nam dzisiaj potrzeba :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Przemek »

Zabudowa Hydroliner 18 dla MPK wzorowana była na amerykańskich wodorowych autobusach i dostosowana pod kątem jak największej pojemności zbiorników H₂.

PuławTransporT

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: PuławTransporT »

Nadeszła pora na rysunek z innej beczki, ponieważ nie jest to autobus ani fabryczny, ani prototypowy. Jest to po prostu mój projekt ;)

Chciałbym zaprezentować Wam autobus miejski przygotowany dla firmy realnej. Oto projekt Citroena C120, czyli nowoczesnego miejskiego autobusu, wyposażonego w kilka "nowinek technicznych"

Obrazek

Oto wspomniane przeze mnie nowości:
"Wyświetlacze rzutnikowe", pozwalające na zastosowanie dużej panoramicznej szyby z przodu jak i z tyłu pojazdu, co zwiększa widoczność. Numer linii oraz trasa przejazdu jest wyświetlana na ciemnym polu w górnej części szyby
"Ciepły guzik zbliżeniowy". Aby otworzyć z zewnątrz drzwi autobusu, wystarczy zbliżyć dłoń do zielonej ramki na szybie. Jest to rozwiązanie bardziej higieniczne, ponieważ nie trzeba dotykać ubrudzonego przycisku.
Poza tym pojazd wyposażony w silnik Diesla, spełniający normę Euro 6, oraz oświetlenie zewnętrzne jak i wewnętrzne wykonane całkowicie w technologii LED.

Powiedzcie mi, co sądzicie o tym projekcie ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: J-31 »

Dobry pomysł. Ja bym jednak poszedł nieco dalej i bardziej skłaniał się ku alternatywnym napędom. Może napęd elektryczny, albo hybrydowy - ale gaz+electric (jak częstochowskie Solbusy), albo jeszcze coś innego, ekologicznego ;)

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Obrazek
Obrazek

A17 - nowa seria autobusów miejskich, ewolucja serii A16 (i miejmy nadzieje autobus trzymający skalę: 1m=40px ;) ). Co sądzicie?
Ostatnio zmieniony 2017-01-22, 15:46 przez kubex, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Marcin N »

Ale te siedzenia na drugim nadkolu to możesz spokojnie dać bliżej siebie. Jak ktoś usiądzie na tym tyłem do kierunku jazdy założy sobie kolana na uszy.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Auper »

Konstrukcja zdaje się być makabrycznie nietrwała, przecież dach do podwozia przymocowany jest tylko poprzez słupki grube na ok. 2cm ;)

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Rysunek podmieniony, słupki poszerzone. Siedzenia z drugiego nadkola są tylko po stronie po której nie ma drzwi, z drugiej jest miejsce na bagaż. Tak samo było w poprzednim modelu.

//edit 22.01, 01:07
\/ podmieniony
Ostatnio zmieniony 2017-01-22, 02:07 przez kubex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Marcin N »

To zatuszuj to w odpowiedni sposób chociażby rozjaśniając te siedzenie sprawiając wrażenie, że jest ono dalej.

...

http://transport131.com.pl/projj1152.html
Zobacz sobie jak rozwiązał to Mrozard w rysunku Urbino na samym dole.


Panie Marcinie, nie post pod postem!.../Auper

kubex
Posty: 195
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: kubex »

Obrazek
Obrazek

I przegubowiec.
Ostatnio zmieniony 2017-01-22, 15:46 przez kubex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2013-)

Post autor: Marcin N »

No, już jest lepiej aczkolwiek ja bym jeszcze te poręcze poziome umieścił nieco wyżej, na oko tak 2-3pix pod górną krawędzią okna bo teraz wyglądają jakby były stworzone dla ludzi o wzroście max 150cm.

ODPOWIEDZ