Konstal 111N

Znaleźć tutaj można modele tramwajów.
czatowiec

Post autor: czatowiec »

A ja pracuje nad Krakowskim repaintem 111-nastki :-) Oprócz przemalowania gruntownego (pudło, siedzenia, poręcze) dodam tablice kierunkowe z boku oraz dam numery taborowe. Wsumie na forum wrzuce 2 wagony: 111N MPK KRAKÓW nr. 3501 i 111N MPK KRAKÓW nr. 3502 :razz: A, i opracowałem metodę otwieranych dzwi modelach na podstawie poradnika o dzwiach rosuwajacych się. Z tą róznicą, że moja metoda jest do drzwi charmonijkowych (tramwaje 13N, 102N, 111N). Zatosuje ja w moim składzie 3501/3502 razem z ruchomymi wózkami i tablicami ze zmianą kierunku :-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robi się ciekawe. Zatem - Czatowiec - czekamy na fotki lub na model ;)

NL283

Post autor: NL283 »

A harmonijkowe to ja robiłem 2 lata temu...

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Też myślałem wiele o drzwiach harmonijkowych, które można otworzyć...
Wymyśliłem, że trzeba je rozciąć tak, by się nie zespajały i jednocześnie nie odpadły od nadwozia, potem trzeba od tyłu przykleić do każdego skrzydła, jak najbliżej krawędzi, cienki drucik, lekko wystający poza obręb drzwi. Potem wystarczy dorobić wewnątrz pudła pojazdu specjalne "rynny" (nad drzwiami i pod drzwiami), w które wejdą wystające poza obrys drzwi kawałki drucika - dzięki temu drzwi będą na swoim miejscu, gdy będzie się je otwierać i zamykać :rotfl:

ODPOWIEDZ