[Relacja] Budowa pojazdów kolejowych i innych

Oskii

[Relacja] Budowa pojazdów kolejowych i innych

Post autor: Oskii »

Dziś przyszedł mi model SU46 + Wagony 208K, 9W i 3x samochód Lublin :)

Tak więc będę miał się czym na poważnie zająć ... relacje z budowy jeżeli chcecie mogę zdać :)

Posty wydzielone z tematu "Relacja z budowy modelu Kibla". Mod. J-31 ;)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Oskii pisze:relacje z budowy jeżeli chcecie mogę zdać
Ja jestem za relacją. Warto dodać że model który zamówiłeś to model z Answera. Kolorystycznie może nie jest aż tak atrakcyjny jak model Zetki ale za to mamy wnętrze kabin i przedziału silnikowego no i dodatkowo pięć innych modeli.
Radar_scie pisze:One są tak na stałe, ale wyglądają na otwarte
Świetny pomysł z tymi drzwiami. Nadają modelowi realizmu xD

Radar_scie

Post autor: Radar_scie »

Paparazzi pisze:Ja jestem za relacją. Warto dodać że model który zamówiłeś to model z Answera. Kolorystycznie może nie jest aż tak atrakcyjny jak model Zetki ale za to mamy wnętrze kabin i przedziału silnikowego no i dodatkowo pięć innych modeli.
Może nie jest atrakcyjny kolorystycznie, ale modele Answera są o wiele lepiej dopracowane niż te Zetki. Kleiłem modele Zetki i Answera to naprawde Answer ma lepsze dopracowanie szczegółów.

Oskii

Post autor: Oskii »

Tak więc jak chcecie to przedstawiam dzień pierwszy pracy :)

Dziś zacząłem podstawy. Wycięcie okien, przyklejenie folii na okna, zrobiony pulpit :)

Obrazek

Obrazek

irisbus

Post autor: irisbus »

Oskii pisze:Tak więc jak chcecie to przedstawiam dzień pierwszy pracy
Super Ci idzie, ale kibla to nie przypomina, polecam założyć nowy temat :D :retard: Ewentualnie nich ktoś z góry to wydzieli do osobnego tematu :)

Oskii

Post autor: Oskii »

irisbus pisze: Super Ci idzie, ale kibla to nie przypomina
Jakby się popracowało to by się kibla zrobiło ;P

Szymon

Post autor: Szymon »

Bardzo fajny, jest opcja z żółtym czołem :?:

Cena promocyjna :)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Oskii pisze:Dziś przyszedł mi model SU46 + Wagony 208K, 9W i 3x samochód Lublin
Hehe, to był mój pierwszy model katronowy :D
Sklejałem go z wielkimi trudnościami, ale w końcu się udało (początek sklejania był chyba ze 3 lata temu - koniec jakiś czas później). Teraz przeszedł SuperNG i prezentuje się jeszcze lepiej (specjalnie na tą NG zakupiłem dwa różne odcienie zielonych farb akrylowych - model ma dół pudła ciemnozielony, a górę, wraz z przednią częścią dachu, jasnozieloną - wygląda wspaniale, jak jeden z modeli plastikowych tej lokomotywy :biggrin: ).
Wagon 208K jest w trakcie sklejania, które nie wiadomo za bardzo kiedy się zakończy (zostały jeszcze hamulce i parę drobiazgów) :/
Pafawaska węglarka 9W została sklejona też dawno, ale za to szybko - w dwa dni :D Posiada plastikowe łożyska, dzięki czemu można ją spokojnie włączyć do składu pociągu na makiecie, po wymianie kartonowych zestawów kołowych na plastikowe/metalowe (te kartonowe średnio się sprawdziły - najgorzej było na zakrętach :| ).
Co do Lublinów, to kiedy pierwszy raz je zobaczyłem, pomyślałe sobie: "Jejku, jak to można skleić?! Pod mikroskopem, czy jak?!" - posiadają one tak małe części, że wtedy zupełnie się do nich zniechęciłem :P Ale teraz, jak mam już jakieś doświadczenie, myślę, że może pewnego razu się do nich zabiorę... :)

sm48 pisze:Bardzo fajny, jest opcja z żółtym czołem
Nie, w wydaniu Answera nie ma. Za to Zetka wydała SU46 z żółtym czołem, tylko nie wiem, gdzie ją można dostać (można popatrzeć na www.paper-hobby.com ,
może tam znowu pojawiła się w ofercie) ;)
Poza tym zawsze można czoło przemalować samodzielnie - potrzebna jest tylko farba, pędzel, podkładka (by nie zabrudzić stołu/podłogi ;) ) oraz "malarska", papierowa taśma maskująca - trzeba z niej wyciąć obrysy elementów, które nie mają być żółte (np. reflektorów, szyb, oznaczeń, gniazd sterowania wielokrotnego), i nakleić je lekko na te elementy (ważne, by krawędzie obrysów były dobrze przyklejone, bo inaczej pod obrys dostanie się farba!). Po pomalowaniu czoła na żółto maskowania można zdjąć - elementy powinny być niemuśnięte farbą ;)

S_S

Post autor: S_S »

PAFAWAG, sorki ale ty tak się tylko chwalisz a fotki byś dał jakieś (bez obrazy). :D

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Wiem, muszę spróbować przenosić fotografie z aparatu do komputera - może już niedługo coś zamieszczę ;)

Szymon

Post autor: Szymon »

PAFAWAG pisze:www.paper-hobby.com
Oj nie radze tam kupować :!: Już 3 miesiące czekam na ST43 i dalej ni ma i chyba nie będzie :cry:
PAFAWAG pisze:Nie, w wydaniu Answera nie ma.
To dobrze
PAFAWAG pisze:Wagon 208K
Jak wygląda ten wagon :?:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

sm48 pisze:Już 3 miesiące czekam na ST43 i dalej ni ma i chyba nie będzie
Będzie, czasami długo trzeba czekać, ale chyba przyślą. Chociaż ja zamawiałem u nich elementy fototrawione do mojej "tydwói" Ty2 oraz jeszcze parę modeli - było to chyba rok temu, do dziś nie przysłali, mimo monitów o złożeniu zamówienia :( Pisali na swojej stronie, że mieli jakieś kłopoty z zamówieniami, więc to pewnie dlatego :|
sm48 pisze:Jak wygląda ten wagon
To chyba właśnie taki wagon:
www.gbbkolejka.pl/wiki/show_image.php?id=51
Tylko, że w wydaniu Answera jest cału brązowy ;)

irisbus

Post autor: irisbus »

www.gpm.pl - szybka wysyłka, bardzo duży wybór, ja tu zawsze kupuje modele kartonowe.

Szymon

Post autor: Szymon »

irisbus pisze:szybka wysyłka
Gryf hobby jest też zły, czekałem miesiąc i jeszcze mnie przepraszali :D

W gpm za przesyłkę płaci się 5zł :?:

irisbus

Post autor: irisbus »

sm48 pisze:W gpm za przesyłkę płaci się 5zł
Tak

[ Dodano: 16 Lis 2007 18:32 ]
sm48 pisze:W gpm za przesyłkę płaci się 5zł
Tak

ODPOWIEDZ